آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن بورد هارد مکستور 500

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سیلندری که معیوب باشه و با نرم افزار مثل بدسکتورش حل نشه دیگر بدرد نمیخورد و راه حلی هم ندارد
مگر اینکه قمستی از هارد را که بدسکتور زیاد دارد موقع fdisk باید برش بدی و از اون قسمت استفاده نکنی تا هارد هنگ نکند و اگر در موقع fdidk هم هنگ کند و نتونی ادامه بدی مجبوری توسط pc3000 یا همچین دستگاههایی که تهیشون هزینه برداره
بهتره بدی یه جای دیگه اینکارو در صورت ضرورت برات انجام بدهند

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سیلندری که معیوب باشه و با نرم افزار مثل بدسکتورش حل نشه دیگر بدرد نمیخورد و راه حلی هم ندارد
مگر اینکه قمستی از هارد را که بدسکتور زیاد دارد موقع fdisk باید برش بدی و از اون قسمت استفاده نکنی تا هارد هنگ نکند و اگر در موقع fdidk هم هنگ کند و نتونی ادامه بدی مجبوری توسط pc3000 یا همچین دستگاههایی که تهیشون هزینه برداره
بهتره بدی یه جای دیگه اینکارو در صورت ضرورت برات انجام بدهند
چطور میشه فریم ویر(firm ware) هارد ها را دانلود کردبصورت کامل اگر امکان داره ممنون

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوست گلم من متاسفانه خودم دستگاه pc3000 ندارم لطفا اگه از دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون میشم و حتی قصد داشتم که تهیه کنم که با راهنمایی دوستان از خریدش منصرف شدم
حتی از دوستان در پستهایی قبلی متذکر شدند که pc3000 بر روی هاردهای ساتا و بخصوص یک ترا و پونصد کارا نیست و یه سیستم گرونقیمت جدید اومده
و یه سوال از شما دوست عزیز شما خودتون pc3000 دارید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
دوست گلم من متاسفانه خودم دستگاه pc3000 ندارم لطفا اگه از دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون میشم و حتی قصد داشتم که تهیه کنم که با راهنمایی دوستان از خریدش منصرف شدم
حتی از دوستان در پستهایی قبلی متذکر شدند که pc3000 بر روی هاردهای ساتا و بخصوص یک ترا و پونصد کارا نیست و یه سیستم گرونقیمت جدید اومده
و یه سوال از شما دوست عزیز شما خودتون pc3000 دارید؟
نه ولی یکی از همکاران داره که منم می تونم باهاش کار کنم ومشکلی نداره ولی اون خودش هم بلد نیست فریم ویر رو دانلود کنه

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
نه ولی یکی از همکاران داره که منم می تونم باهاش کار کنم ومشکلی نداره ولی اون خودش هم بلد نیست فریم ویر رو دانلود کنه
اگر آی سی درایور وآی سی پاور وآی سی بافر مشکل پیدا کنند چطور میشه تشخیص داد که عیب از کدام یک هستش؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
اگر حرارت و خال زدگی داشته باشند که راحتتره
در غیراینصورت با ولتاژگیری مسیرشون
و بهترین روش هم استفاده از نقشه خود هارده

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
اگر حرارت و خال زدگی داشته باشند که راحتتره
در غیراینصورت با ولتاژگیری مسیرشون
و بهترین روش هم استفاده از نقشه خود هارده
نقشه خود هارد را ازکجا تهیه کنم ممنون

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
البته یکسری روشهای تجربی هم هست که خاص خود هرشخصه و البته روشهای تجربی هم همیشه صددرصد درست نیستند یک احتماله مثلا اگر آیسی درایور مشکل داشته باشد در حرکت سیلندر مشکل بوجود میاد و یا در صورت داشتن ایراد در مسیر برق ورودی هارد هیچ نوع عکس العملی در هارد نداریم و ممکنه با وصل کردن هارد کامپیوتر ریستارت کند
که روش ولتاژگیری از روی نفشه و کنترل مقادیر ولتاژهای ورودی و خروجی در آیسیها مطمئن ترین روش تست هست

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
یه کم پیدا کردن نقشه مشکله بعضی سایتها و بعضی موسسات نقشه ها رو به قیمت گرون میفروشن
ولی توی همین سایت تعدادی نقشه دوستان گذاشته ان که برای راهنمایی مناسبه

starplus

کاربر
2008-02-06
1
0
مشاهده فایل‌پیوست 50887باسلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.این تصویر یک بورد هارد مکستور 500 است در ابتدا دیود ورودی 5ولت اتصالی کرده و سوخته بود با تعویض ان مشکل اتصالی رفع شد اما موتور هارد روشن نمیشه و هیچ قطعه ای داغ نمیکند .ولتاژهایی که الان دارم رو روی تصویر نوشتم .لطفا راهنمایی کنید که کجا هارو تست کنم تا به عیب مدار برسم. با تشکر
سلام شرمنده من هارد 1ترام مدارش اتصالی داره و دیود 5ولتش سوخته متونم درش بیارم دیودو بعد مدارو تست کنم؟
بجاش چی دیودی باید بزارم ایا زینره
ممنون از همه شما دوستان واساتید

بالا