آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن بورد هارد مکستور 500

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
هاردهای اکسترنال شکل و مدلهای گوناگونی دارند و در کل از قسمتهای قاب - هارد داخلی - تبدیل ساتا به usb - آدابتور و کابل تشکیل یافته اند در صورت بروز مشکل در اینگونه هاردها اول بهتر است قاب هارد باز شده و هارد داخلی که در سایزهای کوچک و پاسپورتی معمولا هارد لپ تاب و در سایزهای بزرگ هارد همین pc ها میباشد
هر دو مورد را مستقیما بر روی ساتای مادربرد وصل کرده و عین هاردهای داخلی تست و عیب یابی شوند در صورت نداشتن مشکل نوبت به بررسی سایر قسمتها مثل کابل و سوکت و برد تبدیل میرسد[/QUOTEsghl uvq
سلام عرض می کنم خدمت استاد عباسپور قابش رو بازکردم ولی حالا وقتی روشن میشه صدای تق تق می کنه ودیتکت هم نمی ده باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
پس ایراد از خود هارده
برای تست هارد ابتدا ببین ظرفیت واقعی هارد رو توی ستاپ میاره و نشون میده؟
اگر ظرفیت درست باشه توسط نرم افزارهای تست هارد که در پستهای قبلی دوستان توضیح داده اند چک کن ببین ایراد احتمالا مربوط به بدسکتور باشد
باز من در خدمتم

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
هاردهای اکسترنال شکل و مدلهای گوناگونی دارند و در کل از قسمتهای قاب - هارد داخلی - تبدیل ساتا به usb - آدابتور و کابل تشکیل یافته اند در صورت بروز مشکل در اینگونه هاردها اول بهتر است قاب هارد باز شده و هارد داخلی که در سایزهای کوچک و پاسپورتی معمولا هارد لپ تاب و در سایزهای بزرگ هارد همین pc ها میباشد
هر دو مورد را مستقیما بر روی ساتای مادربرد وصل کرده و عین هاردهای داخلی تست و عیب یابی شوند در صورت نداشتن مشکل نوبت به بررسی سایر قسمتها مثل کابل و سوکت و برد تبدیل میرسد
سلام عرض می کنم خدمت استاد عباسپور قابش رو بازکردم ولی حالا وقتی روشن میشه صدای تق تق می کنه ودیتکت هم نمی ده باتشکر

منبع : http://www.irantk.ir/irantk25077/#ixzz1vyzN24rE

• Like

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
احتمال خرابی هم از برد و هم اینکه سیلندر خراب باشه نیز میباشد
برد هارد رو باز کن تمیزش کن سوکتهای پشت برد را تمیز کن و خلاصه برد رو کامل جک کن و حتی با تینر 10000 بشور و هیت بگیر
البته با درجه حرارت مناسب
اگر برد مشابه که داشتی مطمئن میشدی که ایراد از برده یا سیلندر
اگر برد جواب نداد باز من در خدمتم
و به همکاری اساتید نیز نیازمندم
با تشکر از همه دوستان و اساتید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
پس ایراد از خود هارده
برای تست هارد ابتدا ببین ظرفیت واقعی هارد رو توی ستاپ میاره و نشون میده؟
اگر ظرفیت درست باشه توسط نرم افزارهای تست هارد که در پستهای قبلی دوستان توضیح داده اند چک کن ببین ایراد احتمالا مربوط به بدسکتور باشد
باز من در خدمتم
باسلام هاردرو توی ستاپ نشون نمی ده باید چکار کنم خیلی حیاتی ممنون ازلطفتون

• Like

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
البته بعضی اتصالات جزئی در مدار برد قابل رفعه که اونم تست و عیب یابی میخواد که باز هم با ولتاژگیری باید پیش بریم
و در خیلی موارد معمولا ایراد از آیسهای برد میشه که متاسفانه از هیچ جا نمیشه تهیه کرد

اگر با آپدیت فریمور هم جواب نده باید دنبال خرابی در برد باید باشیم اگر برد مشابه داشته باشی که برات خیلی کمک میکنه چون ممکنه سیلندر هم خراب باشه

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
پس ایراد از برده بنظرم بده یه جای مطمئن تا برایت آپدیت فریمور بشه
باسلام یک هارد لپ تاپ دارم مدل سیگیت 500گیگ وقتی به پی سی وصلش می کنم یکبار اطلاعات رو به زور یعنی طول میکش تا نشون می ده وبعد از چند ثانیه سیستم کلا هنگ می کنه وباید ریستارت بشه وهارد رو جدا کنم تا مشکل حل بشه لطفا راهنماییم کنیددر ضمن با نرم افزار بدسکتورگیری کردم بازم خوب نشد باتشکر

• Like

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
اگر بدسکتور زیاد باشه نرم افزار کاری نمی تونه بکنه و دیگر سیلندر هارد به درد نمیخورد
میشه راه حلش را برام توضیح بدیدیعنی چطور باید تعمیرش کنم یا اطلاعاتش رو ازدرونش استخراج کنم ممنون میشم

• Like
بالا