آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روش کالیبر کردن دستگاه جوش اینورتر

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
درود

استاد بزرگوارم جناب غزال عزیز پیرامون بحث بالا این فایل کاتالوگ اون کلمپ متر مذکوره که تو پاساژ امجد رویت نمودم ولی شما به یک نکته ظریفی اشاره نمودید که توانایی محاسبه جرایان dc از طریق پرب میباشد که من در اون زمان این را از فروشنده سوال نکردم چون در کل نیازی به کلمپ متر ندارم .

ولی در کل اصول کار کلمپ متر بر پایه میدان مقناطیسی میباشد و اسپین الکترونها و انتگرال گیری از فرکانس و .... ، که این امر در جریان AC مشهود است و جریان DC فاقد اسپین الکترونی می باشد!و تا آنجا که این حقیر دانش دارم در حالت خطی چیزی به عنوان فرکانس نداریم پس چگونه این کلمپ متر نمونه برداری میکند؟

ولی باز هم این کاتالوگ را مطالعه فرمایید شاید نکته ای در ساخت این دستگاه باشد که از چشمان من به دور مانده

ما را از تجربیات گرانبهای خود بی نسیب ننمایید
ارادت مند شما

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
سلام،
تشكر
باتن زرد رنگ در تصوير آمپر كلمپ متر در اصل فانكشن dc و ac هست كه بين آمپر dc و ac سوييچ و قابليت انتخاب داره با فشار دادن باتن يكبار در lcd عبارت ac و با فشار دادن مجدد dc بر روي lcd نمايش داده مي شود.
در يك فرصت مناسب تست مورد نظر شما رو انجام ميدم تا ان شالله بتونه كمك كننده باشه، من فكر مي منم لامپdc موازي با باطري ١٢ ولت و اندازه گيري همزمان با آمپر -كلمپ متر و شنت -آمپر متر تست در شرايط يكسان مناسبيه

Sent from my iPhone using Tapatalk

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود

استاد بزرگوارم جناب غزال عزیز پیرامون بحث بالا این فایل کاتالوگ اون کلمپ متر مذکوره که تو پاساژ امجد رویت نمودم ولی شما به یک نکته ظریفی اشاره نمودید که توانایی محاسبه جرایان dc از طریق پرب میباشد که من در اون زمان این را از فروشنده سوال نکردم چون در کل نیازی به کلمپ متر ندارم .

ولی در کل اصول کار کلمپ متر بر پایه میدان مقناطیسی میباشد و اسپین الکترونها و انتگرال گیری از فرکانس و .... ، که این امر در جریان AC مشهود است و جریان DC فاقد اسپین الکترونی می باشد!و تا آنجا که این حقیر دانش دارم در حالت خطی چیزی به عنوان فرکانس نداریم پس چگونه این کلمپ متر نمونه برداری میکند؟

ولی باز هم این کاتالوگ را مطالعه فرمایید شاید نکته ای در ساخت این دستگاه باشد که از چشمان من به دور مانده

ما را از تجربیات گرانبهای خود بی نسیب ننمایید
ارادت مند شما

درود

ضمن تشکر فراوان
متاسفانه با توجه به اینکه مشخصات و حروف سلکتور در تصویر کلمپ متر قابل مشاهده و استحصال نیست لذا درک مشخصات مطروحه در فایل ارسالی برای من قابل توجیه نشد
زیرا از یکسو بضاعت ناچیز من میگه امکان اندازه گیری جریان dc از طریق کلمپ توجیه علمی نداره و از سوی دیگر قابلیت اندازه گیری 200 آمپر dc که در مشخصات دستگاه اعلام شده بی حکمت نیست و از طرفی اندازه گیری 200 آمپر از طریق پروب کلمپ متر هم خیلی بعیده .

لذا درسته که از تبلیغات فریبنده ای در عناوین دستگاهها بویژه در اینترنت استفاده میشه که غالبا کار هموطنان عزیز متقبله ولی تابحال ندیده ام که در تشریح قابلیت دستگاه ها بویژه تولیدات خارج از کشور از قابلیت کاذب استفاده بشه چون بار حقوقی داره و نمیتونن در مراجع قضایی توجیه کنن

مثلا در بزرگراه وانت پرتقال می بینی که خیلی درشت نوشته پرتقال 20 کیلویی 4000 تومن
ولی وقتی می ایستی و سراغش میری که کل بارشو بخری میگه منظورم اینه که بسته های پرتقال 20 کیلویی دارم و کمتر از 20 کیلو نمیدم ولی استثنائا بشما کمتر از 20 کیلو هم میدم که کیلویی 4000 تومنه نه اینکه 20 کیلو 4000 تومن
بنابرین از دروغ قابل توجیه برای افزایش فروش استفاده کرده و چون با زحمت ایستادی و نیاز هم داری لذا چند کیلو میخری

متشابها فروشنده ها در تبلیغ دستگاهها از عناوین جذابی استفاده میکنن که در مراجع قضایی هم قابل توجیه باشه
در هر صورت اندازه گیری جریان dc در رنج های بالا مصیبته و من مدتی بابت همین موضوع زحمت قابل توجهی کشیدم که با شدت میدان اندازه گیری کنم نه با تغییرات میدان ولی سنسور لازم را پیدا نکردم و نتیجه ای حاصل نشد.

سپاس

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
متاسفانه با توجه به اینکه مشخصات و حروف سلکتور در تصویر کلمپ متر قابل مشاهده و استحصال نیست لذا درک مشخصات مطروحه در فایل ارسالی برای من قابل توجیه نشد

درود
استاد بزرگم جناب غزال عزیز اگه صبح و شب پای سخنان شما بزرگوار بنشینم ذره ای خسته نمیشوم بلکه با نثر زیبا و جملات زیبایی که به کار می برید آدم را به وجد می آورید.

استاد عزیزم فکر میکنم سوع تفاهمی شده زیرا فایل ارسالی حقیر ربطی به عکس ارسالی توسط جاب آقای امین عباسیان نداره و فایل مربوط به

دستگاه دیگر میباشد که بنده چند ماه پیش تصادفاً در یک فروشگاه مشاهده نمودم.

گفتم که در زمینه کاری این حقیر کلمپ متر کاربردی ندارد و به صورت تصادفی با این دستگاه روبرو شدم

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
سلام
در تعجبم كه چرا سخته قبول كنيم dc رو ميشه با انتگرال گيري از يك مقدار ثابت در صورتي كه با يك سوييچ كننده در يك سلف اندازه گرفت، مهندس بزرگوارم شما در نظر بگيريد كلمپ شامل يك سيم پيچ باشه و يا سلف و در حالت dc ميدان ثابت از طرف سيم داخل حلقه و ميدان متغير و اندازه گير از طرف كلمپ ميتر باشه بدين ترتيب يك شبيه سازي نسبتا دقيق و قابل قبول ميشه انجام داد لطفا لينك زير رو مشاهده كنيد، البته مدل هاي ديگه ايي هم هست، به هر حال اينجانب دارم استفاده مي كنم و اينجانب قسمتي از كارم تعمير ليفتراك برقي هست و آمپر شارژ و آمپر لود موتور حركت از طرف باطري رو با همين كلمپ متر هميشه اندازه مي گيرم و البته با آمپر متر آنالوگ همان شارژر ليفتراك هم برابري مي كنه،
در ضمن اينجانب فروشنده نيستم
http://www.extech.com/instruments/resources/datasheets/EX600seriesdata.pdf
راستش مي خواستم شماره تماس فروشنده ايي كه اينجانب از ايشون ابزار تست و اندازه گيريمو تهيه ميگيرم رو مي خواستم ارسال كنم ولي بهتر مي بينم تبليغ نكنم
به هر حال اين واقعا موضوع پيچيده ايي نيست

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
شرمنده اگه جمله بندي يه جاهايي اشكال داره! به قول يكي از اساتيد برق الكترونيك "شنونده بايستي عاقل باشه" به هرحال اميدوارم به كسي برنخوره
علم آنچنان لحظه ايي در تكامل هست كه فقط افراد دانا بر توان علمي شان افتاده تر هستند

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
سلام
در تعجبم كه چرا سخته قبول كنيم dc رو ميشه با انتگرال گيري از يك مقدار ثابت در صورتي كه با يك سوييچ كننده در يك سلف اندازه گرفت، مهندس بزرگوارم شما در نظر بگيريد كلمپ شامل يك سيم پيچ باشه و يا سلف و در حالت dc ميدان ثابت از طرف سيم داخل حلقه و ميدان متغير و اندازه گير از طرف كلمپ ميتر باشه بدين ترتيب يك شبيه سازي نسبتا دقيق و قابل قبول ميشه انجام داد لطفا لينك زير رو مشاهده كنيد، البته مدل هاي ديگه ايي هم هست، به هر حال اينجانب دارم استفاده مي كنم و اينجانب قسمتي از كارم تعمير ليفتراك برقي هست و آمپر شارژ و آمپر لود موتور حركت از طرف باطري رو با همين كلمپ متر هميشه اندازه مي گيرم و البته با آمپر متر آنالوگ همان شارژر ليفتراك هم برابري مي كنه،
در ضمن اينجانب فروشنده نيستم
http://www.extech.com/instruments/resources/datasheets/EX600seriesdata.pdf
راستش مي خواستم شماره تماس فروشنده ايي كه اينجانب از ايشون ابزار تست و اندازه گيريمو تهيه ميگيرم رو مي خواستم ارسال كنم ولي بهتر مي بينم تبليغ نكنم
به هر حال اين واقعا موضوع پيچيده ايي نيست

شرمنده اگه جمله بندي يه جاهايي اشكال داره! به قول يكي از اساتيد برق الكترونيك "شنونده بايستي عاقل باشه" به هرحال اميدوارم به كسي برنخوره
علم آنچنان لحظه ايي در تكامل هست كه فقط افراد دانا بر توان علمي شان افتاده تر هستند

درود

فرمودید:
در تعجبم كه چرا سخته قبول كنيم dc رو ميشه با انتگرال گيري از يك مقدار ثابت در صورتي كه با يك سوييچ كننده در يك سلف اندازه گرفت،

دوست خوبم موضوعی که مورد بحثه خیلی خیلی بزرگه و نیاز به جدال علمی نداره زیرا اگه اندازه گیری جریان با کلمپ مقدور بشه دیگه استفاده از شنت معنا و مفهومی نداره
و استفاده از شنت یعنی مصیبت و کلمپ یعنی آب خوردن

و از نظر علمی فرمودید جریان را از سلفی بگذرانیم و سوئیچ کنیم
دوست خوبم اولا اگه منظور شما اینه که جریان مصرفی را با چنین فرایندی اندازه گیری کنیم دراینصورت دیگه جریان dc نداریم
و اگه عملیات مورد نظر روی جریان ناچیز منشعب به کلمپ انجام دهیم دراینصورت مستقل از جریان مصرفی است و جریان مصرفی اندازه گیری نمیشه

البته بله همانطور که عرض کردم و شما هم تجربه فرمودید ریپل خروجی شارژر و یا دستگاه جوش قابل اندازه گیری با کلمپ متر است زیرا در واقع هارمونی های متفاوتی می بینه و درواقع ac می بینه و لذا ارتباطی با جریان dc نداره.

ضمنا پافشاری بر اطلاعات شخصی از خصایص دوران جوانی و جاهلی و ناپختگی است که من این دوره را سپری کردم و در این مرحله از زندگی میدونم که چیزی نمیدونم ولی پذیرفتن یک پدیده علمی و مادی که قابل هضم و حتی قابل مشاهده هم نیست دردی دوا نمیکنه و اطلاعاتی نمیده .
اساسا شما در این پدیده ذینفع نیستی که مورد نظر من باشی و نگفتم شما فروشنده هستی بلکه عرض کردم در اینترنت الی ماشاء ... چنین کلمپ هایی تبلیغ میشه ولی با اطلاعات ناچیز من سازگار نیست مضافا که تابحال یک نمونه تست کرده ام و دو نمونه هم با استفاده از مشخصات کاتالوگ به فروشنده ثابت کردم که اندازه گیری جریان dc از طریق کلمپ مورد ادعای سازنده نیست

البته امکان خلق هر پدیده بسیار بعیدی ، بعید نیست ولی تازمانیکه با باطری و بار اهمی تست نفرمایید باور نمیکنم کمااینکه با توجه به پاسخ شما بنظر میرسه تست فرمودید و نشده
من آرزو دارم پاسخ مثبتی بشنوم که حاوی اطلاعات بسیار ارزشمندی است خصوصا که قبلا جهت دستیابی به این پدیده زحمت زیادی کشیدم و خیلی خیلی برام جالبه .

یکی دیگه از مواردی که مرتبط با این پدیده است کنتور برق شرکت برق است که در کنتور دیجیتال تست کردم و تصور کردم بواسطه جریان ac از شنت استفاده نشده و لذا خواستم از کنتور جریان dc بگیرم که قادر به تشخیص جریان dc نباشه یعنی سیم خروجی کنتور را فقط با یک دیود یا 4 دیود یکسو کردم تا قسمت قابل توجه جریان را بصورت dc برای مصارف اهمی مانند لامپ ها دریافت کنم و دیدم کمترین اثری نداره و ابتدا تصور کردم روش جدیدی مانند پدیده ای که میفرمایید خلق شده و ازآنجاکه اوایل نصب کنتورهای دیجیتال بود و نتونستم اوراقی تهیه کنم لذا برای حل این معما یک پروژه شرکت برق درخصوص برق غیرمجاز را پذیرفتم تا داخل کنتور دیجیتال را ببینم و بالاخره دیدم از شنت با مقاومت بسیار بسیار ناچیز استفاده کرده و لذا از این طریق جریان dc را هم میفهمه
یعنی اگه داخل کنتور دیجیتال را ببینی شنتی شبیه دستگاه جوش داره ( دو نوع دراختیارم گذاشتن که هر دو کنتور دارای شنت بود )

لذا داستان هایی برای ناباوری دارم و ناباوری من به صرف اطلاعات علم قدیم نیست و خیلی مشتاقم راه حلی پیدا بشه ولی باور نمیکنم بشه

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,787
درود
استاد بزرگم جناب غزال عزیز اگه صبح و شب پای سخنان شما بزرگوار بنشینم ذره ای خسته نمیشوم بلکه با نثر زیبا و جملات زیبایی که به کار می برید آدم را به وجد می آورید.

استاد عزیزم فکر میکنم سوع تفاهمی شده زیرا فایل ارسالی حقیر ربطی به عکس ارسالی توسط جاب آقای امین عباسیان نداره و فایل مربوط به

دستگاه دیگر میباشد که بنده چند ماه پیش تصادفاً در یک فروشگاه مشاهده نمودم.

گفتم که در زمینه کاری این حقیر کلمپ متر کاربردی ندارد و به صورت تصادفی با این دستگاه روبرو شدم

درود

عزیزم خیلی لطف داری
متاسفانه چشمم ضعیف شده و در شرایط فعلی فرصت چندانی هم برای مطالعه دقیق پست ها ندارم و لذا مزید بر علت ، موجب افزایش خطاها میشه

سپاس

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
55.jpg
56.jpg
57.jpg

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
سلام
مد نظر شما ظاهرا dc مطلق است در صورتي كه در علم شبيه سازي و همچنين چشم پوشي از مقادير كم حتي در رياضي فرض منطقي است.
و در واقع كاربردهاي زيادي را تعريف مي كند! چه بسا اعداد،. زمان و ... همه نوعي قرار داد پذيرفته شده هستند و بر اساس آن بسياري اتفاقات قابل حدس است
به هر حال تصوير ارسال شده به وضوح همه چيز رو توضيح ميدهد و نهايتا كلمپ متر dc سالهاست كه وجود دارد

بالا