آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه جوش

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
بله بی قاعده تغییر می کنه یعنی در کمترین حالت مقدار 500 ولت و در وسط مقدار صفر و با قرار دادن ولوم برروی حداکثر مقدار 541 ولت نشون می ده در واقع بصورت یک سیکل تغییر می کنه اما جریان طبق پتانسومتر درست تغییر میکنه

1- سه تا سیم از برد طبقه اول به سمت برد نمایشگر میره که دو تای کناری ولتاژ ثابت 3 ولت داره که با تغییر پتانسیومتر پایه وسط نسبت به دو تای کناری تغییر می کنه ( مثل اهم پتانسیومتر) - البته 4 سیم از روی برد نمایشگر میاد ولی کارخونه یکی از این سیم ها قطع کرده و از طیق سوکت سه سیمه برروی برد طبقه اول قرار دادن

2- ولتاژ ها ی 24 از روی سوکت 2پین تست کردم که درسته . 12 ولت و 5 ولت از خروجی رگولاتور تست کردم مقدار 12 و 5 نشون میده
بنظرشما چرا صفحه نمایش اینطوریی نشون میده
http://upload7.ir/uploads//bf6a79b598fa8698af83c582f41ec591d1f934bd.jpg

سلام

عزیزم ولتاژ هر سیم برد نمایشگر نسبت به گراند یا بدنه چند ولته و چطور تغییر میکنه ؟ (نگفتم نسبت به همدیگر چند ولته )

آیا پتاسیومتر دوبل داره ؟ یعنی با چرخاندن پتانسیومتر جریان پتانسیومتر دیگری هم میچرخه ؟

سپاس

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
بله چشم
از پایه وسط رگولاتور بعنوان گراند استفاده کردم که نتیجه یک سر ولتاژ 1.3 ولت و سر دیگر مقدار 5 ولت و سر وسط از 1.3 تا 5 ولت تغییر می کنه
بله پتانسومتر دارای 6 سر یا دوبل.
بنظر شما مشکل کار از کجاست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
بله چشم
از پایه وسط رگولاتور بعنوان گراند استفاده کردم که نتیجه یک سر ولتاژ 1.3 ولت و سر دیگر مقدار 5 ولت و سر وسط از 1.3 تا 5 ولت تغییر می کنه
بله پتانسومتر دارای 6 سر یا دوبل.
بنظر شما مشکل کار از کجاست

سلام

آیا این سه ولتاژی که اعلام کردی مربوط به برد نمایشگره ؟
1.3 ولت در برد نمایشگر نداریم احتمالا همین 1.3 ولتی باید گراند باشه
ببین 1.3 ولت به کجاها متصله به کدام پایه های آی سی نمایشگر
شماره آی سی نمایشگر چیه؟ 7107 است ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
بله این سه ولتاژ گفته شده از طریق سیمی به نمایشگر انتقال پیدا می کنه.
1.3 ولت به پایه 1 آی سی وصل شده
شماره آی سی پاک شده ولی 14 پایه ای
ممکنه اسم کامل این آی سی بفرمائید تا دیتا شیت این آی سی ببینم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
بله این سه ولتاژ گفته شده از طریق سیمی به نمایشگر انتقال پیدا می کنه.
1.3 ولت به پایه 1 آی سی وصل شده
شماره آی سی پاک شده ولی 14 پایه ای
ممکنه اسم کامل این آی سی بفرمائید تا دیتا شیت این آی سی ببینم

سلام

ممکن نیست آی سی 14 پایه باشه !
سیم 1.3 ولتی را تعقیب کن ببین به پایه منفی خازن ها متصله ؟
برد نمایشگر بدون گراند نمیشه ببین گراند برد چطور تامین شده.

سپاس

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
با سلام
استاد اشتباه از جانب من بوده که دوفیش پتانسیومتر و صفحه نمایش کاملا شبیه هم بوده و جابجا شده بود الان برطرف شده
جناب غزال به وسیله دو تیکه سیم زمانی که دو سر اتصال کو تاه می کنم (بدلیل نداشتن انبر جوش) و قطع می کنم برای 3 یا 4 مرتیه این کار تکرار می کنم که چراغ OC روشن می شه بنظر شما چرا این چراغ
روشن میشه در صورتی که تمامی ماسفت ها در حالت استاندارد قرار دارند ( گرم نمی شوند)؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام استاد اشتباه از جانب من بوده که دوفیش پتانسیومتر و صفحه نمایش کاملا شبیه هم بوده و جابجا شده بود الان برطرف شده جناب غزال به وسیله دو تیکه سیم زمانی که دو سر اتصال کو تاه می کنم (بدلیل نداشتن انبر جوش) و قطع می کنم برای 3 یا 4 مرتیه این کار تکرار می کنم که چراغ OC روشن می شه بنظر شما چرا این چراغ روشن میشه در صورتی که تمامی ماسفت ها در حالت استاندارد قرار دارند ( گرم نمی شوند)؟

سلام
متاسفانه با این شیوه غیرعادی قادر به عیب یابی نیستم.

سپاس

آخرین ویرایش:

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
سلام
بله استاد حق دارین چون دو فیش کاملا کنار هم و شبیه هم بوده و طبق تست پایه های صفحه ممایش که گفته بودین فیش کناریی تستی انجام دادم و در نهایت جای فیش عوض کردم و در نهایت اعداد بدرستی نمایش میده
استاد اشتباه خطای چشم بوده
لطفا در مورد پروتکت شدن بعد چند بار اتصال نظرتون چیه؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
بله استاد حق دارین چون دو فیش کاملا کنار هم و شبیه هم بوده و طبق تست پایه های صفحه ممایش که گفته بودین فیش کناریی تستی انجام دادم و در نهایت جای فیش عوض کردم و در نهایت اعداد بدرستی نمایش میده
استاد اشتباه خطای چشم بوده
لطفا در مورد پروتکت شدن بعد چند بار اتصال نظرتون چیه؟

عرض کردم با روش غیرعادی (که اتصال کوتاه کنی ) بلد نیستم.

سپاس

ghalesari

کاربر
2015-01-15
56
120
یعنی می فرمائید عمل جوشکاری با انبر و الکترود انجام بدهم
چشم در اولین فرصت انبر تهیه می کنم و نتیجه کار به شما اعلام می کنم

بالا