آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش نشدن کامپیوتر در asus p5kpl se

dodvaod

کاربر
2012-08-12
12
31
پاسخ : خاموش نشدن کامپیوتر

مشکلی که وجود داره بعد از وارد شدن به
قسمت msconfin و رفتن به بخشservicesو زدن تیک hide all microsoft servicesوزدن گزینهdisable allو ok کردم service های که داخل کادر services بود stooped شد به جز گزینه ای به نام ESETserviceکه جلوی ان هیچ تاریخی که زمان نصب یا....را ندارد.چند بار امتحان کرم اما مدام میزنه runningگزینه دیگه ای به نام ESETHTTPservice وجود داره که اما اون stooped میشه.میشه بگید دلیلش چیه؟ممکنه مشکل همین باشه ؟اخه برنامه همش در حال اجراست.
یعنی مشکل این نمیتونه باشه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران

این مربوط به انتی ویروس نود 32 هست که برای امنیت کاری کرده استپ نشه. کاری به اون نداره.
در مورد کلید پاور که من گفتم بله عمل میکنه ولی گاهی اتصال داره. شما اول رم رو تست کنید چون آقای پشتیبان دقیقا مشکل شما رو داشتند اگر فرقی نکرد بعد کاری که گفتم بکنید. کاری که من گفتم فقط مربوط به کلید کیس نمیشه و خیلی ایرادات دیگر هم مشخص میکنه.

پس اول کارهایی گفته شده انجام بدید بعد پست بزنید. با تشکر

تاپیکتون هم به بخش سخت افزار منتقل میشه

macadres

کاربر
2013-02-20
58
307
قدرجون
WWW.GOOGLE.COM

سلام
جناب حضرت پشتیبان درست عرض کردنداین مشکل ناشی از رم است ممکنه البته رم سالم باشه ولی ظرفیت کمی برای سون باشه دقت کنید با یک عدد رم 1 گیگ تست کنید.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

دوستان خسته نباشید من جند روز پیش ویندوز 7 نصب کردم اما از اونروز به بعد وقتی سیستم رو shutdownمیکنم صفحه ابی رنگ میاد و خیلی معمولی پیغام shutdown میاد اما فقط مانیتور خاموش میشه ولی فن پاور و مین و چراغ کیس {کیس خاموش نمیشه}روشن میمونه.من چند راه امتحان کردم اما درست نشد.win xp نصب کردم مشکلم حل شد اما روی win 7این مشکل را دارم .بایوس را اپدیت کردم نشد.ویروس کش های مختلف امتحان کردم نشد.بعد از نصب ویندوز بدون نصب هیچ نرم افزاری سیستم را خاموش کردم باز این مشکل را داشت.از cmd فرمان خاموش دادم باز درست نشد.نکته اینکه روی sleep که میرم کیس خاموش میشه اما بعد 2 ثانیه دوباره سیستم روشن میشه.دیگه نمیدانم باید چکار کنم ایا کسی میتونه به من کمک کنه ممنون میشم.
مدل مادر بردم asus p5kpl se

دوست عزیز ابتدا کلیر سیموس را انجام بده و اگر مشکلت حل نشد به احتمال زیاد مشکل از هارد شما می باشد

با تشکر

dodvaod

کاربر
2012-08-12
12
31

با سلام
دوستان مشکل من با برداشتن کارت HD از روی مینبرد حل شد . با تشکر از شما بابت راهنمایهاتون
​سید هادی دمت گرم

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران

با سلام
دوستان مشکل من با برداشتن کارت HD از روی مینبرد حل شد . با تشکر از شما بابت راهنمایهاتون
​سید هادی دمت گرم

معمولا در این موارد ایراد از خیلی قطعات میتونه باشه. حالا دیدین با کاری که من گفتم همون اول بار متوجه مشکلتون میشدید؟ اما شما هنوز انجام نداده نوشتید کلید مشکلی نداره در حالی من تستی که گفتم انجام بدید مربوط به مشکلات تمام قطعات میشد نه فقط کلید. سعی کنید پاسخ هایی که بهتون داده میشه دقیق عمل کنید و بعد نتیجه رو اعلام کنید تا بشه بهتر راهنماییتون کرد.
با تشکر

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733

سلام اگر در هنگام نصب ویندوز 7 پارتیشن بندی میکردید مشکل به احتمال زیاد حل میشد چون پایه ی پارتیشن بندی 7باید fat باشه اما xp بایستی ntfs باشه از جایی که در هنگام خاموش کردن صفحه آبی ظاهر میشد نشانگر همین مشکل بود اگر هم اطلاعات مهم باشن بایستی با نرم افزارهای تحت بوت فرمت پارتیشن بندی رو تغییر بدین مثل نرم افزارhiren ghost

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

با سلام
خوشحالم که به نتیجه رسیدی
و احسنت به اقای نکویی
خب دوست عزیز این کارت HD چی چی هست ؟

سلام اگر در هنگام نصب ویندوز 7 پارتیشن بندی میکردید مشکل به احتمال زیاد حل میشد چون پایه ی پارتیشن بندی 7باید fat باشه اما xp بایستی ntfs باشه از جایی که در هنگام خاموش کردن صفحه آبی ظاهر میشد نشانگر همین مشکل بود اگر هم اطلاعات مهم باشن بایستی با نرم افزارهای تحت بوت فرمت پارتیشن بندی رو تغییر بدین مثل نرم افزارhiren ghost

دوست عزیز سلام
چرا فرمت مخصوص سون باید Fat باشه ؟
در صورتیکه که در نصب ویندوز سون و تحت خوده ویندوز گزینه ای به اسم فرمت Fat نمی بینم و همش Ntfs هستش

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران

منظورشون صفحه آبی مرگ نبوده . همون صفحه معمولی که برای شات دان میاد رو اشاره کردن:)

در مورد پایه هم برعکس گفتید. ویندوز 7 بر پایه NTFS هست. و البته xp هم با این فرمت کار میکنه ولی از fat هم پشتیبانی میکنه

بالا