آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با احترام به نظر دوستان ولی داخل دسته هیتر بغیر از المنت، سنسور اندازه گیری گرما هم داره که اگه قطعی یا مشکل دار بشه دیگه جریان المنت قطع نمیشه و تا سرخی و سوختن المنت هم پیش میره که برای منم پیش اومده،حالا میتونه از قطعی سیمش باشه تا از کار افتادن خودش،
شایدم مشکل این دوستمون بکل چیزه دیگه ای باشه،
برای تست هم پایه های ته دسته هیتر رو بعد جدا کردن از برد با اهمتر تست کنه دو به دو باید اتصال کوتاه یا اهم پایین باشه ،

Sent from my AXPAD 7E01 using Tapatalk

سلام

بله هر عیبی محتمله و باید ابتدا مشخص و بعد قطعه معیوب تعویض بشه.
و هرچند سنسور و المنت متفاوتند اما احتمال صدمه سنسور خیلی ضعیفه زیرا در شرایط و موقعیتی قرار داره که صرفا با اتصال نابجا صدمه می بینه ولی ازآنجاکه تجربه ای در این خصوص ندارم احتیاطا احتمال صدمه آنرا ضعیف اعلام میکنم درحالیکه قلبا محال میدانم (صرفنظر از اتصال نابجا )

سپاس

آخرین ویرایش:

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
دوست من این همه داد که شما سر ما زدی بیشتر حول شدم

عرضم به حضور شما چشم فردا صبح حتما اول چیزی که شما فرمودین رو تست میکنم نتیجش رو میگم

بعد هرچی فرمودین ما در خدمتیم​

پیوست‌ها

• 43.2 کیلوبایت بازدیدها: 434
  • 46.7 کیلوبایت بازدیدها: 428

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
در ضمن بنده جسارت نکردم تا جایی که من میدونم کلیدهای دیمر وقتی دچار مشکلی میشن مثل یکسره شدن تاثیر نذاشتن

با تعویض تریاک درت میشه

یا یه ترانزیستور سه پایه کوچک

منم فکر میکردم همینه

بعد هنوز چیزی که نشده فقط اگه راهنمایی واضح به من بی سواد بفرمایید

راحتتر از کمکاتوناستفاده میکنم بسیار ممنونم از توجهتون

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com

سلام ودرود بر همکاران واستاد غزال

بنده هم همین مشگل {المنتش یکسره داغ میشه}برسر هیتر مدل یاکسون 702 اومد با کلی تعویض تریاک و آیسی 324 و کوپلر درست نشد وخسته شدم کنار گذاشتم حدود یکسال پیش بود حال میخوام درستش کنم بنظر شما مشگل از کجاست

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
پاسخ : Re: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

دوست من این همه داد که شما سر ما زدی بیشتر حول شدم

عرضم به حضور شما چشم فردا صبح حتما اول چیزی که شما فرمودین رو تست میکنم نتیجش رو میگم

بعد هرچی فرمودین ما در خدمتیم​

سلام

عزیزم چند پیشنهاد شنیدی و سخت ترین ها را انجام دادی و ساده ترین کار که باید دو پایه را شورت میکردی انجام ندادی و بازم میخواستی کوچه به کوچه دنبال المنت بگردی و بعد هم بگی اینم عوض کردم نشد
چرا ساده ترین و ارزانترین توصیه مورد توجه شما قرار نگرفت ؟

درهرصورت
برد دستگاه شما فقط یک عالمه سوکت داره
شماره آی سی های دستگاه چیه؟ (اگه داره )

سپاس

آخرین ویرایش:

نوید توکلی

کاربر
2013-07-17
134
204
لاهیجان
استاد خوبم بخدا دو روزه گرفتارم جواب مشتریامو باید بدم البته یه هیتر دیگه دارم ولی این عصای دستمه نیست انگار تعطیل شدم

واسه همین هرکاری بشه انجام میدم

حق با شماست

من خیلی عجول هم هستم

چشم شماره ای سی هارو فردا مینویسم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
پاسخ : Re: خاموشی هیتر هویه هوای گرم yaxun

دو پایه ورودی کوپلر ترایاک
فرمودی شرت کنم منظورت رو بازتر میکنی برام؟

یک ترایاک با هیتر سری است که دو پایه این ترایاک با کوپلر مرتبطه (یک پایه مستقیما و دیگری احتمالا از طریق دیود)

دو پایه دیگر این کوپلر را شورت کن
اگه هیتر خاموش شد یعنی کوپلر و ترایاک و مدار این بخش سالمه

دراینصورت اگه با تست فوق هیتر خاموش شد دو پایه کوپلر را تعقیب کن که یکی از این دو پایه کوپلر با یک مقاومت به آی سی مرتبط شده
شماره آی سی و شماره پایه این آی سی را اعلام کن
اگه تاپیکی که معرفی کردم مطالعه کنی ضرر نداره و متوجه میشی چطور عیب را پیدا میکنم
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770

سلام ودرود بر همکاران واستاد غزال

بنده هم همین مشگل {المنتش یکسره داغ میشه}برسر هیتر مدل یاکسون 702 اومد با کلی تعویض تریاک و آیسی 324 و کوپلر درست نشد وخسته شدم کنار گذاشتم حدود یکسال پیش بود حال میخوام درستش کنم بنظر شما مشگل از کجاست

سلام

در تاپیک دیگری مطرح فرمایید که قاطی نکنیم
و می بینی با روشی که در تاپیک زیر تقدیم کردم بدون تعویض قطعه عیب را پیدا می کنیم .http://www.irantk.ir/irantk42976-2/
http://www.irantk.ir/irantk42976-2/

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا