آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعویض المنت و یکسره شدن دمای هیتر گرداک

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام بله اما میکا آنچنان انعطاف خوبی برای این کار نداره و خورد میشه . و قصدم معرفی یا پیشنهاد استفاده از میکا نبود و سوالی پرسیدم از دوست عزیزمون

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,681
سلام به همه دوستان

اولا باید در تایید صحبت دوست عزیز hs1386 بگم که شیشه کوآرتز و عایق بین اون و بدنه فلزی رو نباید حذف کنی و سعی کن به اون عایق کاغذی دست نکشی چون برای سلامتی زیان باره و خرده هاشم نباید داخل هوا پخش بشه

شاید موقع بیرون کشیدن قطعات کمی فشار به سیم های داخل شلنگ اومده و قطع شده باشن ، یه تست بگیرین

برای تست ترموکوپل هم کافیه با مولتی متر خروجی اونرو اندازه بگیری که چند میلی ولت فرق میکنه همینطور اهمش هم ببین و اگه برعکس هم باشه ارور se رو دارید

باد هیتر هم نباید از جایی نشتی داشته باشه ، شلنگ و مسیر باد رو چک کن

ترایاک و قطعات کنترلر المت رو هم چک کن که شورتی نداشته باشن

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
سلام به همه دوستان

اولا باید در تایید صحبت دوست عزیز hs1386 بگم که شیشه کوآرتز و عایق بین اون و بدنه فلزی رو نباید حذف کنی و سعی کن به اون عایق کاغذی دست نکشی چون برای سلامتی زیان باره و خرده هاشم نباید داخل هوا پخش بشه

شاید موقع بیرون کشیدن قطعات کمی فشار به سیم های داخل شلنگ اومده و قطع شده باشن ، یه تست بگیرین

برای تست ترموکوپل هم کافیه با مولتی متر خروجی اونرو اندازه بگیری که چند میلی ولت فرق میکنه همینطور اهمش هم ببین و اگه برعکس هم باشه ارور se رو دارید

باد هیتر هم نباید از جایی نشتی داشته باشه ، شلنگ و مسیر باد رو چک کن

ترایاک و قطعات کنترلر المت رو هم چک کن که شورتی نداشته باشن
تقریبا مطمئن هستم که ترموکوپل مشکلی نداره.چون فندک میگیرم زیرش راحت دما بالا و پایین میشه.عایق شیشه ای هم فکر نکنم جدا گیر بیاد.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,681
تقریبا مطمئن هستم که ترموکوپل مشکلی نداره.چون فندک میگیرم زیرش راحت دما بالا و پایین میشه.عایق شیشه ای هم فکر نکنم جدا گیر بیاد.
شیشه جدا که نه ولی سری فلزی که داخلش شیشه داره ، فک میکنم جدا از دسته کامل داخل بازار باشه ولی شما یه دسته هیتر کامل بگیر که خیالت باشه

من یه مدت خیلی درگیر بازسازیو تعمیر هیترای خراب بودم و همیشه داخل اوراقیام از هر قطعشون چنتایی داشتم
موردای زیادی داشتم که مشابه مورد شما بودن و علاوه بر دسته، قطعات برد هم مشکل داشتن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kataag

miandoab

کاربر
2012-01-21
2
1
سلام 4 سیم هستشدو تاش تو یه سوکت سفید هست.دوتاش نازکتر که حالت نر و مادگی دارن و برعکس که مال ترموکوپل هستش.
سلام دیر آنلاین میشم ببخشید
هیتر رو باز کنین همون 2 تا سیم سفید رو دنبال کنین به یه سوکت روی برد وصل میشه
نزدیک همون سوکت که به برد وصل میشه یه ترایاک با هیت سینک هستش احتمالا سوخته و یکسره شده
تعویض کنین ان شا الله حل میشه
بازم تصویر برد رو بزارین راهنماییتون کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kataag

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
نزدیک همون سوکت که به برد وصل میشه یه ترایاک با هیت سینک هستش احتمالا سوخته و یکسره شده
درود بر همگی
چون صاحب هیتر پول بده نبود(خخخ) منم بعد از مدت ها وقت کردم و یه دسته کامل خریدم و انداختم روش اما بازهم دما یه کله بالا میره و منم سریع برق را قطع کردم و برد دستگاه را باز کردم و یک تریاک به شماره bta12 دیذم که همه پایه هاش بهم راه میدن و یقینا سوخته.
آیا قطعه دیگه ای هم هست که باید تست کنم یا همینو عوض کنم درست میشه؟

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
خب بالاخره بعد از دود کردن سه عدد المنت و صرف کلی وقت و همچنین خرید یک دسته هویه کامل، طبق راهنمایی شما و بقیه اساتید محترم ترایاک به شمارهbta12 متصل به سیم‌های هیتر را که یک سره بود تعویض و هویه راه افتاد.
ضمن تشکر از شما و همه عزیزان،مشکل از خودم بود که فکر میکردم چون من سری هویه را دستکاری کردم پس اشکال از همونجاست و برد مشکلی نداره.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,681
خب بالاخره بعد از دود کردن سه عدد المنت و صرف کلی وقت و همچنین خرید یک دسته هویه کامل، طبق راهنمایی شما و بقیه اساتید محترم ترایاک به شمارهbta12 متصل به سیم‌های هیتر را که یک سره بود تعویض و هویه راه افتاد.
ضمن تشکر از شما و همه عزیزان،مشکل از خودم بود که فکر میکردم چون من سری هویه را دستکاری کردم پس اشکال از همونجاست و برد مشکلی نداره.
راه حل رو حدودا 3 ماه پیش به طور کامل به شما اعلام کردم , فکر میکردم همون موقع کار رو تکمیل کردین !

aliakram

کاربر
2020-03-25
3
0
43
سلام دوستان عزیز و گرامی بنده خالدی هستم از شیراز تازه به این گروه ملحق شدم. فقط ای کاش زودتر ملحق می‌شدم.
خواستم در جریان باشید که بنده برد کامل گورداک 952 را مهندسی معکوس کردم اگه کسی نیاز داشت تماس بگیره با تشکر

aliakram

کاربر
2020-03-25
3
0
43
سلام دوستان عزیز و گرامی بنده خالدی هستم از شیراز تازه به این گروه ملحق شدم. فقط ای کاش زودتر ملحق می‌شدم.
خواستم در جریان باشید که بنده برد کامل گورداک 952 را مهندسی معکوس کردم اگه کسی نیاز داشت تماس بگیره با تشکر
سلام مهندس - اگر زحمت نشه میشه به جمیل ام یه کپی بفرستی -aliakram.poulady@gmail.com

بالا