آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعویض المنت و یکسره شدن دمای هیتر گرداک

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
اگه اینجورباشه یا باید المنت 220 ولت واسش تهیه کنیدوجایگزین کنید یاهمون که 110هست رو با یک دیود1N4007سری کرده استفاده کنید
ممنون از شما، اما من چیزی روی جلدش ندیدم که ولتاژش را نوشته باشه.نه ۱۱۰ نه ۲۲۰ بودنش.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
درود بر شما، جابجا کردم اما بازهم به محض زدن دوشاخه به برق المنت چنان قرمز میشه که نور میده.

سلام
سرخ شدن و نور دادن المنت طبیعی هست و معمولا تا رسیدن به دمایی که تنظیم کردید؛ (مثلا 360 درجه) المنت کاملا سرخ میشه و تا زدن بوق بیزر، کاملا سرخ باقی می میمونه. حتی بعد از رسیدن به اون دما هم سرخی کماکان پا برجاست ولی از شدت اون کم میشه و تا زمانی که درجه حرارت کاملا تثبیت نشه؛ سرخی رو داریم.
لذا به نظر میرسه بخشی از نگرانی شما بی مورد باشه. اگر این سرخی با شدت تمام بعد از بوق بیزر ادامه پیدا کنه؛ می تونه محل نگرانی باشه.
شاید مشکل اولین تعویض المنت باعث شده شما زیادی حساس بشید. بررسی بفرمایید ببینید سرخی المنت و نور اون با شرایطی که توصیف کردم هماهنگی داره.
متاسفانه مبایلم مشکل پیدا کرده؛ واگرنه فیلم براتون ارسال می کردم.

آخرین ویرایش:

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
سلام
سرخ شدن و نور دادن المنت طبیعی هست و معمولا تا رسیدن به دمایی که تنظیم کردید؛ (مثلا 360 درجه) المنت کاملا سرخ میشه و تا زدن بوق بیزر، کاملا سرخ باقی می میمونه. حتی بعد از رسیدن به اون دما هم سرخی کماکان پا برجاست ولی از شدت اون کم میشه و تا زمانی که درجه حرارت کاملا تثبیت نشه؛ سرخی رو داریم.
لذا به نظر میرسه بخشی از نگرانی شما بی مورد باشه. اگر این سرخی با شدت تمام بعد از بوق بیزر ادامه پیدا کنه؛ می تونه محل نگرانی باشه.
شاید مشکل اولین تعویض المنت باعث شده شما زیادی حساس بشید. بررسی بفرمایید ببینید سرخی المنت و نور اون با شرایطی که توصیف کردم هماهنگی داره.
ممنون از شما.بوق بیزر را متوجه نشدم چی هست؟

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
هویه و هوای گرم من مدل 852D هست و وقتی به دمایی که تنظیم کردم میرسه؛ یه بوق کوتاه بیزر میزنه.
این دستگاه این بوق را نداره.حالا میذارم بیشتر کار کنه ببینم چی میشه.فوقش یه المنت دیگه پاچه میشم.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
این دستگاه این بوق را نداره.حالا میذارم بیشتر کار کنه ببینم چی میشه.فوقش یه المنت دیگه پاچه میشم.

اگر بوق رو نداره؛ حواستون به دمای روی دستگاه باشه. وقتی تثبیت شد؛ یواش یواش باید از شدت سرخی المنت کم بشه تا زمانی که سرخی ناچیزی باقی بمونه. پروسه کم شدن سرخی المنت بعد از تثبیت بیشتر از 5-6 ثانیه طول نمی کشه.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
ضمنا اگر در اولین تست، سرخی المنت کم نشد؛ فرمایش جناب محمدهادی در پست 4 رو انجام و جای سیم های ترموکوپل رو جابجا کرده و مجددا تست بگیرید. ان شاءالله موفق خواهید شد.

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
سلام
خب گذاشتم حدود یک دقیقه کار کرد.و
ضمنا اگر در اولین تست، سرخی المنت کم نشد؛ فرمایش جناب محمدهادی در پست 4 رو انجام و جای سیم های ترموکوپل رو جابجا کرده و مجددا تست بگیرید. ان شاءالله موفق خواهید شد.
بعد از یک دقیقه کار مجددا یک صدایی از تو المنت اومد و فیوز دستگاه سوخت.المنت هم تیکع تیکع شده‌

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
خب گذاشتم حدود یک دقیقه کار کرد.و

بعد از یک دقیقه کار مجددا یک صدایی از تو المنت اومد و فیوز دستگاه سوخت.المنت هم تیکع تیکع شده‌

سلام مجدد
ابتدا بابت مشکلی که پیش اومد متاسفم. واقعیتش از زمانی که شما پیام رو فرستادید تا حالا، پیگیر بود تا تونستم مبایل یکی از دوستان رو بگیرم و فیلم از سرخ شدن و نور دادن المنت تهیه کنم.
فیلم پیوست تاییدی هست بر آنچه در پست های قبل عرض کردم و به نظر میرسه بعد از تثبیت درجه حرارت اگر سرخی بیش از حد وجود داشت؛ نباید ادامه می دادید. ولی این جمله چیزی از بار گفته بنده کم نمیکنه و بهتر بود از خیر این راهنمایی میگذشتم.

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
شما باید جای مثبت و منفی ترموکوبل یا سنسور حرارتی رو جابجا میکردی مشگل یک سره شدن برطرف میشد درصورتی‌که قطعات هیتر سالمن

بالا