آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپ تاپ hp 4520s

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
با سلام،
دوست عزیز خبری از لپ تاپ ندادید،مشکل حل شد؟ اگر حل شده ممنون میشم لااقل مختصری در مورد ایراد و نحوه پیدا کردنش توضیح بدید.

موفق باشید

نه هنوز حل نشده
می خوام چیپ رو ریبال کنم، نظرتون چیه؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
نه هنوز حل نشده
می خوام چیپ رو ریبال کنم، نظرتون چیه؟

با سلام،
با آی او سالم تست کردید؟ اگر با آی او سالم تست کردید و جواب نگرفتید، خازنهای اس ام دی روی چیپ گرافیک و همینطور پل شمالی رو تست کنید ببینید اتصال کوتاه پیدا میکنید یا خیر،اگر روی هرکدام از چیپ ها اتصال کوتاه پیدا کردید و تجهیزات لازم جهت تعویض یا ریبال چیپ رو دارید،چیپ مربوطه رو برداشته و قلعهای آنرا تمیز کرده سپس دوباره خازنهای اس ام دی روی چیپ را از نظر اتصال کوتاه چک بفرمایید،اگر باز هم خازن اتصال کوتاه پیدا کردید چیپ سوخته و باید تعویض شود، درغیر اینصورت میتوانید آنرا ریبال کرده و مجددا روی بورد قرار دهید.
اعلام نتیجه فراموش نشود لطفا،
موفق باشید

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
با سلام،
با آی او سالم تست کردید؟ اگر با آی او سالم تست کردید و جواب نگرفتید، خازنهای اس ام دی روی چیپ گرافیک و همینطور پل شمالی رو تست کنید ببینید اتصال کوتاه پیدا میکنید یا خیر،اگر روی هرکدام از چیپ ها اتصال کوتاه پیدا کردید و تجهیزات لازم جهت تعویض یا ریبال چیپ رو دارید،چیپ مربوطه رو برداشته و قلعهای آنرا تمیز کرده سپس دوباره خازنهای اس ام دی روی چیپ را از نظر اتصال کوتاه چک بفرمایید،اگر باز هم خازن اتصال کوتاه پیدا کردید چیپ سوخته و باید تعویض شود، درغیر اینصورت میتوانید آنرا ریبال کرده و مجددا روی بورد قرار دهید.
اعلام نتیجه فراموش نشود لطفا،
موفق باشید

سلام
روی چیپ گرافیک رو چک کردم، اگر این قطعات رووش همه خازن باشن که تماما بدون استثنا شورتی دارن
روی عکس مشخص کردم
یه بار هم با بی جی ای ریسلد کردم که فرقی نکرده

IMG_20160111_212906.jpg

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
لطفا ببینید قطعات اطراف یکم دورتر اتصالی نداره؟
امکان داره اتصالی جای دیگه باشه و اینجا را نشون بده آخه همه با هم شورتی دادن یکم مشکوکه

من این مورد را تو PC داشتم روی چیپ شمالی اتصالی وجود داشت ولی اشکال در اتصالی مقاومتی که از بین چیپ و usb هست بود و با تعویض مقاومت مشکل حل شد

بالا