آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تستر بکلایت

parsianmob71

کاربر
2022-11-01
13
7
سلام‌ خسته نباشید
یک تستر درست کردم فیش موزی هم وصل کردم که به مولتی متر وصل میشه جهت نمایش ولتاژ ولی خب یک ایراد هست که اگه پراپ برعکس وصل کنم دیگه ال ای دی روشن نمیشه و میسوزه
این آموزش رو از گوگل نگاه کردم، درایور لامپ ۱۵ وات گذاشتم که خروجی ۳۲۰ ولت میده

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام‌ خسته نباشید
یک تستر درست کردم فیش موزی هم وصل کردم که به مولتی متر وصل میشه جهت نمایش ولتاژ ولی خب یک ایراد هست که اگه پراپ برعکس وصل کنم دیگه ال ای دی روشن نمیشه و میسوزه
این آموزش رو از گوگل نگاه کردم، درایور لامپ ۱۵ وات گذاشتم که خروجی ۳۲۰ ولت میده
سلام.
اگر امکان داره . تصویری . فیلمی . نقشه برد و........ یک توضیحی بدید.
متشکرم

parsianmob71

کاربر
2022-11-01
13
7
1686581997263614837776515047370.jpg

سلام.
متشکرم
1686581997263614837776515047370.jpg

سلام
یک درایور لامپ ۱۵ وات و یک مقاومت آجری ۳۹ کیلو ۵ وات که قسمت خروجی کابل پراپ و موزی وصل کردم برای اتصال به مولتی متر

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
من هم یکی ساختم اما با درایور لامپ 9 وات برای نسوختن الیدی ها باید اون مقاومت در انتها لاااقل 5 وات 39 کیلو اهم باشه و ضمنا باید به خروجی مثبت درایو وصل بشه

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام.
متشکرم

درود

بنظر من ارزان ترین و عالیترین تستر بکلایت ، تستری است که با ابتکار بینظیر استاد بسیار عزیزم جناب محمودی عزیز پیشنهاد شده . اینجا :
اما اگه ایزوله بودن برات مهم نیست ، یکی از تسترهای تعمیرگاهم با نقشه زیر را پیشنهاد میکنم که فقط ایزوله نیست .
یعنی درواقع همین تستر فوق با کلیه مزایا و قابلیت‌هاش هست که فقط ایزوله نیست و باید مراقب برق‌گرفتگی باشید ،
البته با این تستر هرگز برق گرفتگی در تعمیرگاهم اتفاق نیافتاده.
اگه ورودی را بجای ۲۲۰ ولت برق شهر به ولتاژ خروجی ترانس ایزوله متصل کنید ایزوله میشه.
.هر چقدر هم ترانس ایزوله کوچیک و فسقلی باشه اشکالی نداره.

ضمنا ولتمتر پنلی کوچک هم براش نصب کردم.

سپاس

پیوست‌ها

parsianmob71

کاربر
2022-11-01
13
7
من هم یکی ساختم اما با درایور لامپ 9 وات برای نسوختن الیدی ها باید اون مقاومت در انتها لاااقل 5 وات 39 کیلو اهم باشه و ضمنا باید به خروجی مثبت درایو وصل بشه
مقاومت همین ۳۹ کیلو ۵ وات هست اما بازم میسوزه ، احتمالا بخاطر ۱۵ وات هست، درایور ۹ وات ندارم گفته بود تا ۱۵ وات میشه منم ۱۵ انداختم خروجیش ۳۲۰ ولت هست

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

بنظر من ارزان ترین و عالیترین تستر بکلایت ، تستری است که با ابتکار بینظیر استاد بسیار عزیزم جناب محمودی عزیز پیشنهاد شده . اینجا :
اما اگه ایزوله بودن برات مهم نیست ، یکی از تسترهای تعمیرگاهم با نقشه زیر را پیشنهاد میکنم که فقط ایزوله نیست .
یعنی درواقع همین تستر فوق با کلیه مزایا و قابلیت‌هاش هست که فقط ایزوله نیست و باید مراقب برق‌گرفتگی باشید ،
البته با این تستر هرگز برق گرفتگی در تعمیرگاهم اتفاق نیافتاده.
اگه ورودی را بجای ۲۲۰ ولت برق شهر به ولتاژ خروجی ترانس ایزوله متصل کنید ایزوله میشه.
.هر چقدر هم ترانس ایزوله کوچیک و فسقلی باشه اشکالی نداره.

ضمنا ولتمتر پنلی کوچک هم براش نصب کردم.

سپاس
سلام.
استاد عزیزم بابت نقشه بسیار ممنونم .
متشکرم.

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
از نظر من بهترین رو ارزان ترین همین تستر با استفاده از درایو لامپ 9وات است با طرح و ویدئوی کانال mextraf در یوتیوب است خطر برق گرفتگی هم نداره چون امپر در حد چندمیلی امپر است
در ویدئو هم نشون میده راحت پروبها را باهم لمس میکنه با وجودی که 220 ولت برق داره ولی به علت امپر بی نهایت پائین برق نمیگیره خود من هم ساختم و به شخصه تست کردم در صورتی که پروبها راهم وارونه بزنید درصورت اینکه درایو 9 وات باشه ومشکلی در درایو نباشه الیدی ها نمیسوزه
تصویر زیر نشون میده خطر برق گرفتگی نداره و همچنین خطر وارونه زدن پروبها

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
یک ویدئوی دیگر هم هست از یک استاد پاکستانی به روانی اموزش میده چطور با یک مقاومت الیدیها را تست کنیم
خواستند دوستان لینک می دهم دهها نکته رااموزش میده

بالا