آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ترانس مدل ARC200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام
دیود زینر مشخص شده در تصویر سوخته بود که تعویض کردم
بعد از این کار ترانس برای جوش کاری یه جرقه ریز میزنه و بعد جوش نمیده و چراغ قرمز روشن میشه
قبل از اینکه جوش کاریکنم ولتاژ دوسر انبر 56 ولت است که بعد از این که چراغ قرمز روشن میشه ولتاژ صفر میشود
نکته: وقتی می خواهم از پایه های 3 به بعد ای سی 3525 ولتاژ گیری کنم چراغ قرمز روشن میشودمشاهده فایل‌پیوست 87308

سلام
قطعا در زمان تعویض دیود عیب جدیدی حادث شده
لذا همان دیود معیوب را جایگزین کن ببین بحالت اول برمیگرده ؟

شماره دیود اصلی و جایگزین را اعلام کنید
آیا جهت دیود را اشتباه نکردی

ولتاژی که فرمودید صفره ولی دو سر انبر 56 ولته ، از اون حرفهاست احتمالا پروب ولتمترت متصل نشده
اتصال فیش شنت را بررسی کن و مطمئن شو
آیا برای تعویض دیود برد کوچک مچینگ را خارج کردی یا با سیم چین دیود را خارج و دیود جدیدی جایگزین کردی (روش دوم بهتره و احتمال خسارت را کمتر میکنه)

احتمالا از روش اول که دشوارتره استفاده کردی و اتفاق جدیدی افتاده

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
دیود معیوب:c5v 5t
دیود جدید: 41

با چه توجیهی 41 استفاده کردی
این چه دیودی است
احتمالا دیود اصلی زینر 5 ولتی است لذا یکی از این دیود های سالم را خارج و تست کن ببین اگه زینر 5 ولتی است دیود مناسب جایگزینش کن

اگه نحوه تست ولتاژ زینر را نمیدونی تقدیم کنم
ضمنا پاسخ همه سوالات را بده گزینش نکن

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
41 عددی که روی بدنه دیود نوشته شده

سلام

عزیزم چرا در هر پست نیم جمله تایپ میکنی
اگه میخوای مطالبی به پست خودت اضافه کنی از دکمه ویرایش استفاده کن

اینکه روی دیود 41 نوشته چطور متوجه شدی مشابه c5v است ؟

برای تست زینر بودن دیود ، یک مقاومت 1 کیلو با دیود سالم c5v سری کن و بصورت معگوس به ولتاژی بیشتر از ولتاژ تقریبی این دیود ( حدود 12 یا کمی بیشتر و کمتر ) متصل کن که مثبت به کاتد متصل بشه
(اگه برای تمامی زینرها از 30 ولت استفاده کنید مانعی نداره ولی دراینصورت از 10 کیلو استفاده کنید )

حالا ولتاژ زینر را با ولتمتر اندازه گیری و اعلام کن ( یعنی یک پروب ولتمتر به کاتد و دیگری به آند متصل بشه )

قطعا دیود نادرستی جایگزین کردی و بخت یارت بوده که خسارت سنگینی نخوردی

سپاس

آخرین ویرایش:

mory621

کاربر
2013-02-28
84
140
با سلام
مهندس دیود مناسب جایگزین کردم مشکل حل شد دستگاه بخوبی کار میکنه
ممنون از راهنمایی هاتون .
موفق باشید.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام
مهندس دیود مناسب جایگزین کردم مشکل حل شد دستگاه بخوبی کار میکنه
ممنون از راهنمایی هاتون .
موفق باشید.

سلام
لطف داری
توضیح مبسوطی جهت روشن شدن موضوع بدهید تا تاپیک برای نیازمندان بهتر قابل استفاده بشه
لذا بفرمایید
آیا دیود سوخته دیود زینر بود ؟
آیا کلیه مشکلات حل شد ؟
ایندستگاه با کوچکتری بی احتیاطی خسارت سنگینی تحمیل میکنه لذا بسیار بیشتر از دیگر دستگاهها باید از کارآیی و تشابه ضروری قطعات جایگزین مطمئن شوید

سپاس

mory621

کاربر
2013-02-28
84
140
با سلام
مشکل دستگاه این بود که بعد از حدود 10 دقیقه جوشکاری دیگر جوش نمی زد که با تعویض دیود زینر 5 ولتی معیوب که در تصویر مشخص شده مشکل بر طرف شد.

موفق باشید.
1111111.jpg

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با سلام
مشکل دستگاه این بود که بعد از حدود 10 دقیقه جوشکاری دیگر جوش نمی زد که با تعویض دیود زینر 5 ولتی معیوب که در تصویر مشخص شده مشکل بر طرف شد.

موفق باشید.
مشاهده فایل‌پیوست 87626تا اونجايي كه من اطلاع دارم در اين قسمت زنر ١٥ تا ١٨ ولت بايد باشه دقيقتر بررسي كن

بالا