آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ترانس مدل ARC200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام
مشکل دستگاه این بود که بعد از حدود 10 دقیقه جوشکاری دیگر جوش نمی زد که با تعویض دیود زینر 5 ولتی معیوب که در تصویر مشخص شده مشکل بر طرف شد.

موفق باشید.
مشاهده فایل‌پیوست 87626تا اونجايي كه من اطلاع دارم در اين قسمت زنر ١٥ تا ١٨ ولت بايد باشه دقيقتر بررسي كن

سلام
در مدلهایی که دیدم جز زینر 5 ولتی نبوده مضافا که 5 ولت منطبق با توجیه علمی هم بنظر میرسد
و بویژه که عیب دستگاه رفع شده

اگر چنین اختلاف فاحشی میداشت کار نمیکرد
باوجودیکه از دوست عزیز تقاضا کردم گزارش مبسوطی ارائه فرمایند ولی متاسفانه نسبت به ارسال گزارش مبسوط دریغ فرمودند و با جمله کوتاهی فقط حل مشکل اعلام شد

لذا با توجه به ابهام یاد شده تقاضا دارم بفرمایند صرفنظر از شماره دیود که گویای زینر 5 ولت است آیا با روشی که عرض کردم نسبت به تست ولتاژ دیود سالم بخش مجاور و کشف و اطمینان کامل ولتاژ زینر اقدام فرموده اند یا نه ؟

قطعا 5 ولتی است

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
باسلام به تمامى دوستان من هيمن مدل دارم مقاومت R23سوخته وQ16شماره ومقدار قطعات مى خواستم با تشكر

سلام

عزیز برادر
اگر مشتاق رفع مشکل خود و پاسخگویی دوستان هستیم باید حتی المقدور اطلاعاتی ارسال کنیم که پاسخگو با حداقل زحمت و در کوتاه ترن زمان قادر به پاسخگویی باشه

و لذا بدیهی است که اگر زحمت زیادی را متوجه دوستان کنیم احتمال دریافت پاسخ ضعیف میشه

با این اطلاعات مبهم و کوتاهی که مرقوم فرمودید پاسخگو باید کل دستگاه را بررسی کنه تا ببینه این قطعات کجاست لذا محل قطعات را اعلام و تصاویری از دستگاه و محل قطعات مورد نظر ارسال فرمایید .

سپاس

آخرین ویرایش:

سلمانی

کاربر
2014-12-18
40
100
ترموستاتها به دو صورت اند ؟ باز یا بسته زیر ماسفت ها یا به ترانساهی کاهنده وص میباشند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mory621
بالا