آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

arzu1345

کاربر
2008-04-21
5
31
استاد با تشکر از اینکه جواب مرا دادید اولا اینکه شما خودتون سر تاپیک نوشتید 30 ولت 12 آمپر در ثانی مشکل من این است که مقاومتها رو ندارم که از روی رنگش بخونم من اول باید بدونم مقدار این مقاومتها چقدر میباشد بعد بروم با این درصد بخرم
با تشکر آرزو

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
استاد با تشکر از اینکه جواب مرا دادید اولا اینکه شما خودتون سر تاپیک نوشتید 30 ولت 12 آمپر در ثانی مشکل من این است که مقاومتها رو ندارم که از روی رنگش بخونم من اول باید بدونم مقدار این مقاومتها چقدر میباشد بعد بروم با این درصد بخرم
با تشکر آرزو
سلام :
حالا بگذريم از 12 يا 15 امپر !!!
پست قبلي راهنمايي كردم نرم افزار مربوطه را دانلود و رنگ انها را دربياريد .
در ثاني نياز به رنگ هم نداريد شما با مراجعه به قطعه فروش همين مقدار هاي عددي كه داريد { توي اين پست هم نوشتين } درخواست ميكنيد و فروشنده متوجه ميشه كه بايد از نوع 6 رنگي براتون بفروشد جهت اطمينان از مقدار هاي اهمي ابتياع شده ميتونيد از همون نرم افزار تشخيص مقدار اهمي مقاومت از روي رنگها كمك بگيريد .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
سال نو برهمه دوستان مبارك باد#$V^86
سلام من با راهنمايي شما آقاي gadraj (پست 12 اين تاپيك) مدار رو تغيير دادم اما وقتي ولتاژ خروجي روي 12 است ولوم روكه ميچرخونم به آخر كه ميرسه ولتاژ مياد روي 8 وپاور خاموش ميشه بايد سويچ پاورو قطع وصل كنم تا پاور روشن شه البته اگه باز ولوم روي آخر باشه روشن نميشه وبايد تغيرش بدم جاشو.اگه امكان داره منو راهنماييم كنيد درستش كنم پيشاپيش متشكرم.
سلام :
طرح مشكلي ندارد يك بار ديگر {مخصوصا انتخاب سربندي ترانس چاپر } را طبق توصيه ها چك كنيد به نتيجه خواهيد رسيد .
بيشتر از اين بايد نقشه تغييرات را بزاريد تا بيشتر قابل بررسي شود .
موفق باشيد .

jamir

کاربر vip
vip
کاربر
سلام :
طرح مشكلي ندارد يك بار ديگر {مخصوصا انتخاب سربندي ترانس چاپر } را طبق توصيه ها چك كنيد به نتيجه خواهيد رسيد .
بيشتر از اين بايد نقشه تغييرات را بزاريد تا بيشتر قابل بررسي شود .
موفق باشيد .

سلام:
اگه ميشه يخورده بيشتر توضيح بديد {مخصوصا انتخاب سربندي ترانس چاپر } چون من ازهمون سري كه 12 ولت رو ميداد استفاده كردم!نمي دونم درسته يانه (خروجي)؟
اما پاور من از آيسي tps3510 براي تنظيم ولتاژ خروجي استفاده كرده كه رنج 8 تا 16 رو واسه 12 ولت كنترل ميكنه واگه غير از اين باشه مدارو off ميكنه.
اگه راهي هست كه بشه اينو غير فعالش كرد فك كنم درست مشه.
پاور از 13007 و 2n60 در ورودي و از BYQ28 , MBR3045P در خروجي و از TL494 , tps3510 براي مدارش استفاده كرده و 300 وات مركوريه حالا اگه امكان داره لطفا راهنماييم كنيد رديفش كنم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
سلام:
اگه ميشه يخورده بيشتر توضيح بديد {مخصوصا انتخاب سربندي ترانس چاپر } چون من ازهمون سري كه 12 ولت رو ميداد استفاده كردم!نمي دونم درسته يانه (خروجي)؟
اما پاور من از آيسي tps3510 براي تنظيم ولتاژ خروجي استفاده كرده كه رنج 8 تا 16 رو واسه 12 ولت كنترل ميكنه واگه غير از اين باشه مدارو off ميكنه.
اگه راهي هست كه بشه اينو غير فعالش كرد فك كنم درست مشه.
پاور از 13007 و 2n60 در ورودي و از BYQ28 , MBR3045P در خروجي و از TL494 , tps3510 براي مدارش استفاده كرده و 300 وات مركوريه حالا اگه امكان داره لطفا راهنماييم كنيد رديفش كنم.
سلام :
با اينكه ايسي بكار رفته در پاور شما تقريبا هم رديف ايسي هاي نوع پيشنهادي هست با اين حال تغييرات لازم دقيقا مثل ايسي پاور نوع پيشنهادي نيست براي راهنمايي بيشتر نوع و مدل دقيق پاور و يا اگر داريد ؟؟ شماتيك انرا بزاريد تا بيشتر در خدمت باشم .
موفق باشيد .

jamir

کاربر vip
vip
کاربر
سلام :
با اينكه ايسي بكار رفته در پاور شما تقريبا هم رديف ايسي هاي نوع پيشنهادي هست با اين حال تغييرات لازم دقيقا مثل ايسي پاور نوع پيشنهادي نيست براي راهنمايي بيشتر نوع و مدل دقيق پاور و يا اگر داريد ؟؟ شماتيك انرا بزاريد تا بيشتر در خدمت باشم .
موفق باشيد .

سلام اول از اينكه براي سوالات من وقت ميگذاريد متشكرم/
دوم اينكه من عرض كردم كه 300 وات mercury هستش اما شماتيكش رو ندارم خواستم بدونم شما ميتونيد واسم بذاريد؟:(
عكسش هم اگه لازمه ميتوم بذارم واستون.
اگه ميشه ديتاشيت tps3510 رو بررسي كند ببينيد ميشه كاري كرد كه بدون اين آيسي مدارو روشن كرد.چون من فكر كنم اين آيسي هستش كه مدار رو خاموش ميكنه.
لطفا از بابت شماتيك هم خبر بديد(داريد يا نه)؟

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
سلام اول از اينكه براي سوالات من وقت ميگذاريد متشكرم/
دوم اينكه من عرض كردم كه 300 وات mercury هستش اما شماتيكش رو ندارم خواستم بدونم شما ميتونيد واسم بذاريد؟:(
عكسش هم اگه لازمه ميتوم بذارم واستون.
اگه ميشه ديتاشيت tps3510 رو بررسي كند ببينيد ميشه كاري كرد كه بدون اين آيسي مدارو روشن كرد.چون من فكر كنم اين آيسي هستش كه مدار رو خاموش ميكنه.
لطفا از بابت شماتيك هم خبر بديد(داريد يا نه)؟
سلام :
متاسفانه شماتيك مدارتان را پيدا نكردم و مشكل اساسي شما {فكر كنم } : در رابطه با سربندي چاپر باشه در صورت امكان عكس واضحي كه پايه ها ي چاپر را نشون بده بزاريد تا بررسي كنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

arzu1345

کاربر
2008-04-21
5
31
استاد با عرض سلام و خسته نباشید
بنده مدار تبدیل پاور کامپیوتر به ولتاژ متغییر 1 الی 30 ولت و جریان تا 15 آمپر رو ساختم با توجه به اینکه مدار دارای محدود کننده جریان میباشد
ضمن تشکر سوالاتی داشتم اول اینکه آیا مدار در مقابل اتصال کوتاه و اضافه بار حفاظت شده است یا نه. دوم اینکه 5 ولت اضافی استند بای به چه دردی میخوره
سوم چرا به من اجازه فایل پیوست نمیدید تا من هم اطلاعاتم را در سایتمون بزارم با تشکر آرزو

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
استاد با عرض سلام و خسته نباشید
بنده مدار تبدیل پاور کامپیوتر به ولتاژ متغییر 1 الی 30 ولت و جریان تا 15 آمپر رو ساختم با توجه به اینکه مدار دارای محدود کننده جریان میباشد
ضمن تشکر سوالاتی داشتم اول اینکه آیا مدار در مقابل اتصال کوتاه و اضافه بار حفاظت شده است یا نه. دوم اینکه 5 ولت اضافی استند بای به چه دردی میخوره
سوم چرا به من اجازه فایل پیوست نمیدید تا من هم اطلاعاتم را در سایتمون بزارم با تشکر آرزو
سلام :
عزیزم وقتی از محدود کننده جریان بحث میشه یعنی خروجی حفاظت شده میباشد .
اون 5 ولت استندبای برای اماده نگهداشتن پاور جهت روشن شدن با فرمان سیستم میباشد که در کامپیوتر کاربرد دارد .
شما باید کاربر vip سایت باشید تا از امکانات کامل انجمن استفاده کنید {به قوانین و مقررات استفاده از سایت مراجعه کنید }:

http://www.irantk.ir/forumdisplay.php?f=2
موفق باشید .

shahab_scr

کاربر
2011-04-20
1
5
باسلام وتشکر از مدار جالبتون،اگه امکان داره م پاوری که خودتون تبدیل کردید رو بنوسیدالبته میدونم با هرپاوری امکان ساخت مدار وجود داره ولی به خاطر تفاوت در چوک ها میخواهم با پاور شمااین کار رو بکنم.

بالا