آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپیک تجربه وترفندهای همکاران در تعمیر تلفن

ghazall

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-01-04
385
2,368
یـــــزد
با سلام
تلفن: تله فکس پاناسونیک مدل KX-FP342
عیب: تلفن بوق آزاد ندارد ( چه در حالت گوشی و چه در حالت آیفون) ولی زنگ می خورد
رفع عیب: عیب متداول این گوشی خرابی رله 5 پایه با تحریک 24 ولت می باشد که بنده هم بر حسب تجربه سریعا این رله را تعویض نمودم ولی با کمال تعجب مشاهده نمودم که تلفن باز بوق آزاد ندارد ؛ خازنهای برد تغذیه را کاملا تعویض نمودم ، بردی که رله بر روی آن هست را کاملا تجدید لحیم نمودم ولی جوابی نگرفتم .مجددا قصد تعویض رله را داشتم که متوجه شدم رله قبلی با تحریک 5 ولت بوده که نباید 5 باشد با مشتری تماس گرفتم و مشخص گردید که قبلا این تلفن جای دیگری تعمیر شده و با گذشت چند روز مجددا عیب برگشته . با این تفاصیر بر روی برد شروع به عیب یابی نمودم تا به ترانزیستور SMD مثبت با لوکیشن Q102 برخوردم که معیوب بود و با تعویض آن عیب برطرف گردید.با تشکر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,504
سلام دادا تلفن صاایران دارم صدای ایفون وزنگ ضعیفه تورو خدا راهنمایی کنید/:11722:

همکار گرامی این بخش مربوط به تجربیات و مشکلات حل شده همکاران میباشد مشکلات خودتان را با ذکر دقیق مدل تلفن صاایران در بخش مربوطه مطرح کنید تا دوستان پاسخگو باشند و لطفا قوانین انجمن را یکبار مطالعه کنید تا در نگارش دقت بیشتری داشته باشی همکارانمان در صورت امکان پاسخگوی شما هستند نیازی به خواهش نیست انشالله موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,504
سلام فکر کنم شما تعمیرکار تلفن نباشید چون نام تلفنو نمیدونید .البته ببخشید اینو گفتم
دوست عزیز احتمالا مدل تلفن اکیتا بوده که موقع نگارش آ آن حذف شده اما دوست گرامی ابتدا کپسول و بند فنری را تست کنید سپس سو کت های داخل گوشی و تلفن را تست کنید تا سولفات نباشد بعد از اطمینان از موارد فوق در صورت عدم نتیجه گیری گوشی را باز کنید عکسی از مدار آن ارسال کنید تا راهنمایی کنیم موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,504
سلام دادا تلفن صاایران دارم صدای ایفون وزنگ ضعیفه تورو خدا راهنمایی کنید/:11722:[/QU
بلندگو رو عوض کن اگه درست نشد ترانزیستورای 9014 رو چک کن حتما حل میشه
:24000000:

چند مدل صا ایران داریم که در یک مدل مدار مجتمع استفاده شده بهتر است ابتدا مدل دستگاه را سوال کنید سپس راهنمای کنید از همکاری شما کمال تشکر را داریم

faria8

کاربر
2010-05-23
27
26
کرج
باسلام خدمت همکاران گرامی....یه تلفن برام آوردم تکنیکال مدل 5918...بعد چند ثانیه خود به خود گوشی میره رو بوق آزاد..کسی به این ایراد برخورد کرده اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.باتشکر

بالا