آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بوت نشدن لپ تاپ لنوو e540

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
درود بر شما و دیگر دوستان
جدا از پیشنهادات و راهنمایی های دوستان
بوت نشدن(تصویر نداشتن) و نو پاور بودن(روشن نشدن) دو مقوله جداست
گفتین بوت شه و روشن بشه
ولی برعکسه روشن میشه و بعد باید بوت شه
اگر اشتباه نوشتاریه اینم مشخص کنید تا دوستان بتونن بیشتر ارهنماییتون کنن
درود بر شما اقا مهرزاد موقعی که شارژر رو به لپ تاپ وصل میکنم دکمه پاور رو میزنم روشن میشه ولی تصویر نداریم چند بار باید شارژر رو جدا و وصل کنم تا تصویر بده و بعد از تصویر دادن وارد ویندوز مشیم و هیچ مشکل دیگه ای این لپ تاپ نداره البته تازمانی که شارژر رو ازش جدا نکرده باشی موقعی که مثلا خاموش کردی و شارژر رو جدا میکنی دوباره برمیگردیم به حالت اولی که ابتدای صحبتم عرض کردم. با تشکر

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
سلام یه لپ تاپ لنوو e540 دارم که چند وقتی هست موقعی که فیش شارژر رو جدا میکنم و بعد وصل میکنم بوت نمیشه باید چندین بار فیش رو جدا کنم و وصل کنم تا بوت بشه و روشن بشه و بعد بوت شدن تا زمانی که فیش شارژر به لپ تاپ وصل باشه هیچ مشکلی نداره و روشن میشه . ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام همیشه تست رو از ابتدای ورودی شروع کنید احتمال داره شارژر شما ولتاژ و آمپر مورد نظر رو بده اما زیر بار کم بیاره ، ابتدا ولتاژ و آمپر نوشته شده زیر لپ تاپ رو چک بفرمایید و بعد با یه شارژری با همون ولتاژ و آمپر یا با همون ولتاژ و آمپر بالاتر تست بفرمایید یا شارژر رو زیر بار ببرید و با مولتی متر سری کنید ببینید افت ولتاژ یا جریان دارید یا نه - باتری بکاپ ،رم و هارد رو چک کنید
2- وضعیت دستگاه رو با باتری و بدونه باتری چک کنید (موقعی که با باتری چک میکنید آداپتور وصل نباشه)
3 سوکت یا جک ورودی رو تست و برسی بفرمایید ، در صورتی که منبع تغذیه دارید توسط سیم ولتاژ درست رو مستقیم به برد برسونید -
4 بعد از اطمینان از موارد بالا باید از به روز بودن بایوس و ای سی مطمعن بشید و بایوس و ایی سی رو هردو رو پروگرام کنید - در سری جدیدتر لپ تاپ ها ،ایی سی داخل آی او قرار داره که نیازمند پروگرامر مناسبه - (ایرادی که شما اشاره فرمودین بی ربط به ایی سی و آی او نیست )
بعد از اطمینان از موارد بالا سلامت ماسفت های ورودی و آیسی شارژ رو برسی بفرمایید (4تا ماسفت در مسیر ورودی هست که باید چک بشه)
5 بعد از تست موارد بالا ایراد از هر قسمتی میتونه باشه - اهم چک و ولت چک رو انجام بدید در صورت درست بودم اهم و ولتاژ سلف ها ی تغذیه احتمال دیسکانتی در برد هست- آبخوردگی و سولفات هم همین اثر رو میزاره که باید دقیق برسی بشه

آخرین ویرایش:

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
درود بر شما اقا مهرزاد موقعی که شارژر رو به لپ تاپ وصل میکنم دکمه پاور رو میزنم روشن میشه ولی تصویر نداریم چند بار باید شارژر رو جدا و وصل کنم تا تصویر بده و بعد از تصویر دادن وارد ویندوز مشیم و هیچ مشکل دیگه ای این لپ تاپ نداره البته تازمانی که شارژر رو ازش جدا نکرده باشی موقعی که مثلا خاموش کردی و شارژر رو جدا میکنی دوباره برمیگردیم به حالت اولی که ابتدای صحبتم عرض کردم. با تشکر
در این حالت به احتمال قوی مشکل از رم یا هاردتونه

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز روی این لپ تاپ چندتا رم هست ؟ طبق گفته همکار عزیز امکان خرابی رم وجود داره اگه رم سالم داری یه تست بزن
به احتمال زیاد 2 تا رم باید باشه تک به تک رم ها توی 2 تا اسلات جا بزن و تست بگیر اگه مشکل برطرف نشد به احتمال زیاد مشکل از بایوس هست
اعلام کنید که فایل ها رو براتون بفرستم
توی این مدل باید 3تا ای سی پروگرام بشه
u4m1
u8m1
usrom1
یه چک بکنید ببینید درسته تا فایل ها رو براتون آپلود کنم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
درود بر شما اقا مهرزاد موقعی که شارژر رو به لپ تاپ وصل میکنم دکمه پاور رو میزنم روشن میشه ولی تصویر نداریم
سلام
منظورتون از روشن شدن اینه که اطلاعات اولیه لب‌تاپ روی صفحه نمایش میاد؛ ولی صفحه بوت شدن ویندوز رو مشاهده نمی‌کنید؛ یا اساسا هیچ تصویری روی صفحه نمایش نمیاد و فقط چراغ پاور لب‌تاپ روشن میشه؟

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
سلام
منظورتون از روشن شدن اینه که اطلاعات اولیه لب‌تاپ روی صفحه نمایش میاد؛ ولی صفحه بوت شدن ویندوز رو مشاهده نمی‌کنید؛ یا اساسا هیچ تصویری روی صفحه نمایش نمیاد و فقط چراغ پاور لب‌تاپ روشن میشه؟
فقط چراغ پاور روشن میشه و هیچ نصویری نداریم

keyvan_93

کاربر vip
کاربر
2013-05-17
16
23
دوست عزیز روی این لپ تاپ چندتا رم هست ؟ طبق گفته همکار عزیز امکان خرابی رم وجود داره اگه رم سالم داری یه تست بزن
به احتمال زیاد 2 تا رم باید باشه تک به تک رم ها توی 2 تا اسلات جا بزن و تست بگیر اگه مشکل برطرف نشد به احتمال زیاد مشکل از بایوس هست
اعلام کنید که فایل ها رو براتون بفرستم
توی این مدل باید 3تا ای سی پروگرام بشه
u4m1
u8m1
usrom1
یه چک بکنید ببینید درسته تا فایل ها رو براتون آپلود کنم
دو تا اسلات رم داره و دو تا رم هم داره که دونه به دونه تست کردم و جابجا کردم متاسفانه نشد ...دو تا ایسی پروگرام داره که دو تارو پروگرام کردم بازم نشد

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
شماره ای سی هایی که پروگرام کردید رو اعلام می کنید
چون تو این مدل 3تا ای سی پروگرامی هم هست 2تا فلش (8 مگ و 4 مگ ) و یه سکیوریتی
میخوام فایل درست رو خدمتتون بدم که جواب بگیریم

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
11.jpg

براتون ای سی ها رو مشخص کردم

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
درود
اره دقیق خوندم ولی چون مورد عجیبیه خواستم مطمئن شم 😅
شما احیانا سیستم رو اسلیپ نمی کنید؟
اگر اسلیپ میکنید حتما چند بار بعد از خاموشی کامل چک کنید
از تسک منیجر و سر برگ performance هم چک کنید اپ تایم سیستم چقدره
اگر ویندوز 10 نصبه از طریق پاور اپشن فست بوت رو خاموش کنید و دوباره تست و اعلام کنید

بالا