آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا رفتن حرارت گرافیک و ریست

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,681
176,848
iRanTK.iR
با سلام خدمت دوستان و اساتید
بنده تقریبا متوجه مشکل شدم ، اینبار که کارتو باز کردم صفحه فلزی رو چیپ کنده شده بود ! زیر صفحه یک لایه خمیر بود که پاک کردم و دوباره خمیر زدم ولی وقتی صفحه رو روی چیپ میذارم ظاهرا اتصال با چیپ نداره و نشونشم اینکه چیپ خمیری نمیشه نمیدونم بینشون چیزی بوده من که چیزی ندیدم ولی ایراد از همینه که چیپ گرماشو اصلا نمیتون به بیرونه خودش انتقال بده حالا چکار باید بکنم .ممنون

سلام

اون قطعه فلزي که بين GPU و خنک کننده قرار ميگيره اسمش IHS هست ، يکطرفش با خمير سيليکون به GPU و يک طرفش به خنک کننده ( باز هم با خمير سيليکون ) متصل ميشه ، ممکن هست IHS رو برعکس جا زده باشيد ؟

IHS.JPG

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با سلام
تشکر از توضیحتون ولی مهندس چطور ممکنه برعکس جا بزنم! روش نوشته داره انورشم که قالبه چیپه
من گقتم صفحه یا IHS روی چیپ کامل قرار نمیگیره ویه فاصله خیلی کم بینشون انگار هست سوال برام بود برای چی این فاصله هست درحالیکه قبلا هم همینطور بوده عرض کردم خمیرم به IHS زدم محکم گذاشتم رو چیپ برداشتم خمیر به چیپ نچسبیده بود

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,681
176,848
iRanTK.iR
با سلام
تشکر از توضیحتون ولی مهندس چطور ممکنه برعکس جا بزنم! روش نوشته داره انورشم که قالبه چیپه
من گقتم صفحه یا IHS روی چیپ کامل قرار نمیگیره ویه فاصله خیلی کم بینشون انگار هست سوال برام بود برای چی این فاصله هست درحالیکه قبلا هم همینطور بوده عرض کردم خمیرم به IHS زدم محکم گذاشتم رو چیپ برداشتم خمیر به چیپ نچسبیده بود

سلام

بايد چسب هاي سيليکون را کاملا تميز کنيد !

اصلا براي چي IHS را از GPU جدا کرديد ؟

معمولا IHS بوسيله چسب سيليکون به GPU متصل هست و جدا کردنش به اين راحتي ها نيست !

هنوز باقيمانده هاي چسب اطراف GPU ديده مي شود . بايد چسب هاي سيليکون را کاملا تميز کنيد و در صورتيکه باز هم اتصال بين IHS و GPU برقرار نشد از چسب سيليکون استفاده کنيد ، مثل همون چسبي که الان روي خودش هست .

اگر چسب گيرتون نياد بايد قسمتي که در تصوير با " اين قسمت " مشخص شده را از هر چهار طرف با سمباده کشي نازک کنيد تا قسمت وسط IHS به GPU اتصال کند و حتما از خمير سيليکون مرغوب هم استفاده کنيد .

يا حق

IHS.jpg

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با تشکر پس چسب سیلیکون روی خود چیپ باید باشه و به ihs چسبیده بشه و دیگه نیازی به خمیر سیلیکون نیست؟

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
عزیزم قبل از اینکه بپری پشت سیستمت تا یه مشکل برخورد کردی اول یه ذره دقت کن چند روزه وقت همه رو گرفتی اخرش میگی هت سینک رو جی پی یو نبوده؟خداوکیلی تو عمرت هت سینک باز نکرده بودیا.برا حل مشکل 2 راه داری.خوب گوش کن و انجام بده.
1-هسته همه هت سینک های گرافیک تقریبا اندازه همه پس اگه سیلیکون پد (چسب سیلیکون غلط است)رو خراب کردی از یه هت سینک که پدش سالمه استفاده کن
2-یع سیلیکون پد پیدا کن و دقیقا اندازه قالب هسته ببر بذار بین هسته و هت سینک.انذازه پد خیلی مهمه.

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
عزیزم قبل از اینکه بپری پشت سیستمت تا یه مشکل برخورد کردی اول یه ذره دقت کن چند روزه وقت همه رو گرفتی اخرش میگی هت سینک رو جی پی یو نبوده؟خداوکیلی تو عمرت هت سینک باز نکرده بودیا.برا حل مشکل 2 راه داری.خوب گوش کن و انجام بده.
1-هسته همه هت سینک های گرافیک تقریبا اندازه همه پس اگه سیلیکون پد (چسب سیلیکون غلط است)رو خراب کردی از یه هت سینک که پدش سالمه استفاده کن
2-یع سیلیکون پد پیدا کن و دقیقا اندازه قالب هسته ببر بذار بین هسته و هت سینک.انذازه پد خیلی مهمه.
با سلام مشکل خیلی وقت برطرف شد باراهنمایی اساتید
درمورد باز گردن هیت سینگ اولین بار فکر کنم سال 79 بود بنظر تاریخ تولد شما دوست گرامی باشه باتشکر از لطف شما

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
با تشکر قشنگ معلومه سال 79 کامپیوتر از نزدیک ندیده بودی.من 14 ساله عمیرکارم گلم

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام
عزیز من مشابه نزدیک به این مورد رو توی یه لپتاپ دل d630 داشتم درایور معمولی میریختم خوب کار میکرد درایور حرفه ای میریختم فن شدیدا کار میکرد و یهو دستگاه ریست میشد بعد از کلی دردسر به این نتیجه رسیدیم که اون درایور خاص قسمت آسیب دیده داخل چیپ رو فعال میکنه وباعث جریان کشی میشه ولی هنوز بعد از یکسال با درایور معمولی داره کار میکنه .......دنیای دیجیتال و ابهامات یا باید صفر باشه یا یک ولی گاهآ پیش میآد این وسط نیم هم پیدا میشه:48000000::confused:

meysamtn

کاربر
2014-12-10
1
0
با سلام مشکل خیلی وقت برطرف شد باراهنمایی اساتید
درمورد باز گردن هیت سینگ اولین بار فکر کنم سال 79 بود بنظر تاریخ تولد شما دوست گرامی باشه باتشکر از لطف شما

سلام مشکل کارت گرافیک شما به چه صورت حل شد؟

بالا