آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

امنیت شغلی در تعمیرات! (مطرح تجربیات)

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
553
1,106
درود بر جناب چگینی عزیز
این دوتا که که قرمز کردم مورد دارن

اول این که شما تجربه هاتونو ارزون بدست نیاوردین و قرار هم نیست ارزون کار کنید
این فریب یا بزرگ نمایی هم نیست و مشتری باید به این ذهنیت برسه کار خوب هزینه داره
البت نه اینکه قیمت غیر منصفانه بدیم و قطعا با شناختی کمی که از شما دارم احتمال میدم شما فرد منصفی هم هستی

دوم نیازی هم نیست مشتری توجیح بشه بگید قیمت اینه(نهایت اگر فنی بود توضیحاتی بدید تا اعتمادو جلب کنید)

البت تا حدودی میدونم داشتان چیه و متاسفانه ما خودمون هم چنین مشکلاتی داریم و دلیل عمدش هم نبود یک نرخنامه اصولی و هماهنگ نبودن دیگر همکارانه
درود بر شما
خودم هیت مدیره اتحادیه هستم،از اول سال گفتیم یک جلسه برای نرخنامه خدمات تصویب کنیم،متاسفانه تا کنون وقت نشده،یکسال نیم گذشته،شاید بعداٌ

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
سلام وادب
بقول دوستمون 2 کار در ایران نه گرسنه نگهت میداره نه سیرت میکنه یکی تعمیراته یکی هم شغل رانندگی یا تاکسیداری
البته در شغل ما اگر درستی و صداقت وجود نداشته باشه به سرعت دروازه ترقی رو طی خواهی کرد ....
بحث دخالت افراد عادی در تعمیرات همه برمیگرده به سیستم اقتصادی نابسامان مملکت.وقتی اشتغال زایی نباشه و هر کس در هر زمینه که دوست داره نتونه فعالیت کنه یا صاحب شغل بشه نتیجه همین هست که میبینید.پس صرف اینکه تعمیرات در کنارش همچین معضلی داره فقط تو ایران و کشورهای مشابه دیده میشه.تو بحث تعمیر توسط خود یوزر هم همین مصداق هست.هزینه های زندگی بالا و درامد کم باعث میشه یوزر بره به سمت تعمیر توسط خودش تا بتونه از پس مخارجش بربیاد.خود بنده و شما هم اگر در چنین وضعیتی بودیم و کمی باهوش حتما همین عمل رو تکرار میکردیم پس نمیشه به مردم یا همکار خرده گرفت چون سیستم نابسامانه.کسی که شاغل باشه و درامد خوبی داشته باشه و وقتش براش ارزش داشته باشه هیچوقت به سراغ دستبردن توی تعمیر لوازمش نمیره.
پس امنیت شغلی مستقیما با اوضاع اقتصادی مردم و کشور بستگی داره نه تنها صنف ما تمامی صنوف با این مشکل سر درگریبان هستند .
تنها راه پوشش هزینه های یه تعمیرکار تو این وضعیت باز کردن دامنه کاری تعمیرکار هست.صرفا تعمیر کار تلویزیون دیگه جوابگو نیست و باید اقلام دیگه ای رو به دامنه کاری اضافه کنید تا پوشش داده بشه.در مورد اینکه در آینده چیزی بنام تعمیرات باقی نمیمونه رو هم اصلا موافق نیستم.فرهنگ مصرف توی کشورهایی با اقتصاد قوی درجریانه و مشتری هیچ علاقه ای به تعمیر نداره چون هزینش بصرفه نیست ولی توی کشور عزیزمون ایران هنوز هم ملت بدنبال تعمیر تلویزیون لامپی یا ضبطهای سه دیسک ویدئو و.......هستند چون قدرت خرید ما بسیار پایینتر از حد نرماله و با این چشم انداز حالا حالاها این داستان ادامه داره..
(نکته : هر وقت مردم از خیر تعمیر کردن محافظ برق گذشتن بدونید ایشالا وضع مملکت داره خوب میشه):D:D:D:D
یا حق

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
سلام وادب
بقول دوستمون 2 کار در ایران نه گرسنه نگهت میداره نه سیرت میکنه یکی تعمیراته یکی هم شغل رانندگی یا تاکسیداری
البته در شغل ما اگر درستی و صداقت وجود نداشته باشه به سرعت دروازه ترقی رو طی خواهی کرد ....
بحث دخالت افراد عادی در تعمیرات همه برمیگرده به سیستم اقتصادی نابسامان مملکت.وقتی اشتغال زایی نباشه و هر کس در هر زمینه که دوست داره نتونه فعالیت کنه یا صاحب شغل بشه نتیجه همین هست که میبینید.پس صرف اینکه تعمیرات در کنارش همچین معضلی داره فقط تو ایران و کشورهای مشابه دیده میشه.تو بحث تعمیر توسط خود یوزر هم همین مصداق هست.هزینه های زندگی بالا و درامد کم باعث میشه یوزر بره به سمت تعمیر توسط خودش تا بتونه از پس مخارجش بربیاد.خود بنده و شما هم اگر در چنین وضعیتی بودیم و کمی باهوش حتما همین عمل رو تکرار میکردیم پس نمیشه به مردم یا همکار خرده گرفت چون سیستم نابسامانه.کسی که شاغل باشه و درامد خوبی داشته باشه و وقتش براش ارزش داشته باشه هیچوقت به سراغ دستبردن توی تعمیر لوازمش نمیره.
پس امنیت شغلی مستقیما با اوضاع اقتصادی مردم و کشور بستگی داره نه تنها صنف ما تمامی صنوف با این مشکل سر درگریبان هستند .
تنها راه پوشش هزینه های یه تعمیرکار تو این وضعیت باز کردن دامنه کاری تعمیرکار هست.صرفا تعمیر کار تلویزیون دیگه جوابگو نیست و باید اقلام دیگه ای رو به دامنه کاری اضافه کنید تا پوشش داده بشه.در مورد اینکه در آینده چیزی بنام تعمیرات باقی نمیمونه رو هم اصلا موافق نیستم.فرهنگ مصرف توی کشورهایی با اقتصاد قوی درجریانه و مشتری هیچ علاقه ای به تعمیر نداره چون هزینش بصرفه نیست ولی توی کشور عزیزمون ایران هنوز هم ملت بدنبال تعمیر تلویزیون لامپی یا ضبطهای سه دیسک ویدئو و.......هستند چون قدرت خرید ما بسیار پایینتر از حد نرماله و با این چشم انداز حالا حالاها این داستان ادامه داره..
(نکته : هر وقت مردم از خیر تعمیر کردن محافظ برق گذشتن بدونید ایشالا وضع مملکت داره خوب میشه):D:D:D:D
یا حق
محافظ یخچال باز خوبه که
مردم لامپ led 9 وات و 12 وات و 15 وات برای تعمیر میارن

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,079
2,902
32
مردم لامپ led 9 وات و 12 وات و 15 وات برای تعمیر میارن
بی تعارف عرض میکنم:
اگه بگید لامپ تعمیر نمیکنم (در پس زمینه ذهن مشتری یک مورد رو ایجاد میکنید و پیش خودش میگه این اینکاره نیست دفعه بعدی مورد های بعدی شما تعمیرکار تو اولیتش نیستید اونی که لامپ رو تعمیر کرده براش مجدد بهش پیشنهاد میده
میگه: فلانی تلویزیون تعمیر میکنی و جاروبرقی؟ ترازوی دیجیتال...ووووو
رفته رفته کم کمک از دیدش خارج میشی و تَرد میشی و فلانی میشه همه کاره ش) تعمیر لامپ وقتی که کارت هست باز هم دیگران برات میارند واگه بگید تعمیر میکنم ارزش هنر و وقت تعمیر با دستمزدت جور در نمیاد...
شما هیچ امنیت شغلی تو این حرفه نداری
به هر حال این است واقعیت موجود

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,930
10,688
سلام
اول کار من همه کاری قبول می کردم و به مرور فقط کارهای خاص قبول کردم نتیجه اش این تجربه شد:
در تعمیر همه نوع وسیله به مرور میشی عمومی کار و کسی برای کار تخصصی مراجعه نمی کنه.
در قبول وسایل مشخص معروف میشی به تخصصی کار دیگه کسی کار عمومی برات نمیاره.

به نظرم تعمیر وسایل محدود با ارزش خیلی بهتر از تعمیر وسایل بی ارزشه.
به هیچ عنوان وسایل کم ارزش را قبول نمی کنم.لحیم کاری و تعویض قطعه فقط برای مشتریان خاص.تعمیر برد فقط برای تعمیرکار .وسیله باز یا دستکاری اصلا قبول نمی کنم .چون کسی که خودش وسیله را باز کرده زورش میاد دستمزد بده.
یک کار خوب و یک مشتری خوب یکی مثل خودشو میاره و یک کار بی ارزش و مشتری بدقلق یکی مثل خودشو

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,079
2,902
32
سلام
اول کار من همه کاری قبول می کردم و به مرور فقط کارهای خاص قبول کردم نتیجه اش این تجربه شد:
در تعمیر همه نوع وسیله به مرور میشی عمومی کار و کسی برای کار تخصصی مراجعه نمی کنه.
در قبول وسایل مشخص معروف میشی به تخصصی کار دیگه کسی کار عمومی برات نمیاره.
بنده اسم این روند رو میزارم ارتعاش کاری (سطح و لِول کاری) شما بگید کلاس کاری
بله وقتی که برای خودت کار رو فیلتر میکنید معلومه دیگه به موارد عمومی دسترسی ندارید و بهت حتی پیشنهاد هم نمیدند شمایی که تخصصی در تلویزیون فعالیت دارید بعیده برای شما مشتری اتو مو و پاور کامپیوتر...بردیخچال...برد کولر....برد لباس شویی ...دستگاه جوش براتون بیارن و معمولاً باتوجه به کلاس کاری مشتری فقط به تلویزیون و سئوالات مربوط به تلویزیون از شما می پرسه و اینم شاید بپرسه تعمیرکار کولر خوب سراغ داری یا میشناسی؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,079
2,902
32
بله تعمیرکار عمومی و داریم و تعمیرکار تخصصی هر کدوم از بدیهیات مزایا و معایب خودشون رو دارن
ولی سنگینی پرسیژ تعمیرکار تخصصی بعد چندین سال آشکار میشه چون در طول دوره کاری تخصص و تجربه کسب میکنه
در نوع عمومی تعداد و کمیت موارد میشه به چشم میاد
در نوع تخصصی کیفیت موارد به چشم میاد
متاسفانه مشتری عقلش به چشم شه اونی بیشتر تعمیر کرد میشه تعمیرکار اصلی و تخصصیش

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,079
2,902
32
و یک چیز جالب دیگه هم تعمیرکار عمومی و هم تعمیرکار تخصصی هردوشون از چشم مشتری تعمیرکار هستند
تعمیرکار عمومی هیچ وقت نمیتونه رو دستگاه خاصی متمرکز و تخصصی کار کنه(چون تخصصی کار کردن لازمه تخصص مهارت و تجربه بالاست ابزارهای گران و از نظر دیدگاه شناخت و شناسایی شدن در یک کار از دیدگاه مشتری جماعت)
تعمیرکار تخصصی هم هیچ وقت نمیاد دستگاه های عمومی رو محک بزنه چون نه از نظر صرف زمان و هزینه های ابزار و تعمیر جور در نمیاد و نمی صرفه
بنابراین این دو تعمیرکار دو قطب بیگانه نسبت به هم محسوب میشوند
تعمیرکار عمومی میتونه تخصصی کار بشه و برعکس این قضیه صدق نمیکنه چون کلی وسایل و ابزار کار گران برای تخصص یک کارش خریده نمیاد عمومی کار کنه

آخرین ویرایش:

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
681
977
بنده اسم این روند رو میزارم ارتعاش کاری (سطح و لِول کاری) شما بگید کلاس کاری
بله وقتی که برای خودت کار رو فیلتر میکنید معلومه دیگه به موارد عمومی دسترسی ندارید و بهت حتی پیشنهاد هم نمیدند شمایی که تخصصی در تلویزیون فعالیت دارید بعیده برای شما مشتری اتو مو و پاور کامپیوتر...بردیخچال...برد کولر....برد لباس شویی ...دستگاه جوش براتون بیارن و معمولاً باتوجه به کلاس کاری مشتری فقط به تلویزیون و سئوالات مربوط به تلویزیون از شما می پرسه و اینم شاید بپرسه تعمیرکار کولر خوب سراغ داری یا میشناسی؟
درود بر همگی.
با این همه پیشرفت سریع تکنولوژی ها و تعویض نسل های وسایل مختلف متخصص و حتی نیمه متخصص شدن در تعمیر همه وسایل الکترونیکی و نیمه الکترونیکی واقعا غیر ممکن هست.بعدش هم
شما ببین مردم برای یک پزشک متخصص یا فوق تخصص پول بیشتری میدن و قبولش دارن یا پزشک عمومی؟
مطمینا من اگه برم مغازه ای و ببینم طرف داره لامپ 50 تومنی تعمیر میکنه تلوزیون 50 میلیونی خودم را نمیدم دستش.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
منظور از باز کردن دامنه کاری درباره دستگاهی هست که اجرت خوب و ارزش وقت گذاشتن داره.در زمینه سختی تخصص در بقیه زمینه های کاری بگم وقتی شما اصول الکترونیک و تعمیر رو بدونید و نکته اصلی اینکه ضریب هوشی بالایی داشته باشی با کمی مطالعه و بررسی میتونید وسیله مورد نظر رو عیب یابی کنید.

بالا