آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

اساس فلزیاب های PI

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیر مدار رو کلا خودتون طراحی کردبد؟با مونتاژ و یا اینکه یه مدار رو اصلاح کردید؟

sajjad2500

کاربر
2013-04-06
20
10
با سلام خدمت دوست عزيز parse gade. نه مدار را خودمان طراحي نكرده ايم اساس كار ما مدار surf ميباشد به نظر شما ميشود با اين مدار به برد 5 متر و همچنين تفكيك خوبي دست پيدا كرد؟

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز تو این دنیا هیچ چیزی غیر ممکن نیست.ولی اگه بخواییم چنین کاری بکنیم باید یه مدار درست حسابی رو انتخاب کنیم نه این مدار رو .ولی در مورد 5 متر کار خیلی سخت میشه

آخرین ویرایش:

sajjad2500

کاربر
2013-04-06
20
10
با عرض سلام خدمت دوست عزيز parse gade,شما مدار خوبي سراغ داريد؟لطفا اگه مدار خوبي سراغ داريد كه در ان از ميكروكنترولر استفاده نشده ,لطفا اسم مدار را بفرماييد.

با سلام خدمت شما دوست عزیز آقای sajjad 2500 با توجه به اینکه شما می گویید مدار فلزیابی می خواهید که در آن از میکرو کنترلر استفاده نشده باشد من به شما مدار دلتا پالس 2 و همچنین مدار گلد اسکن 4 (IV) را پیشنهاد می کنم که نیاز به هیچ برنامه و میکرو کنترلی نداشته و مونتاژ آنها به نسبت آسان است فقط باید به دنبال قطعات و آی سی های مرغوب بگردید و در ساخت آن مخصوصاً کویل آن که نقشی مهم و حیاتی دارد صبر و حوصله به خرج دهید ولی راجع به تنظیمات این دو مدار باید متذکر شوم که تنظیم کردن گلد اسکن و همین طور ساخت کویل برای آن مقداری سخت است پس اگر باز هم به دنبال تنظیم آسان هستید دلتا 2 را بسازید که عمق نسبتاً عالی دارد اما عمق زنی آن در رابطه با طلا مقداری کمتر و ضعیفتر از گلد اسکن 4 است اما در سنس بقیه ی فلزات دلتا 2 قویتر بوده البته این نکته را با توجه به مدار خودم گفتم و امکان دارد برای شما متفاوت باشد
با این وجود پیشنهاد من به شما این است که وداراتی را که دارای سیستم تفکیک و برنامه و میکرو هستند را مونتاژ کنید و اگر هم سر رشته ای در برنامه نویسی و پروگرام کردن میکرو ندارید از دوستان خود یا یک مهندس برنامه نویسی کمک بگیرید. (لطفاً آخرین تاپیک مرا در زمینه ی دلتا 2 در قسمت فایل های آموزشی ماینر 4 بخوانید)
با آرزوی موفقیت شما در ساخت این دو مدار :63000000:

sajjad2500

کاربر
2013-04-06
20
10
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزيز a.t.r.z, ضمن تشكر از مطالب مفيد شما, لطفا اگه نقشه الكترونيكي مدارهاي دلتا پالس2 و3 را داريد اپلود بفرماييد.

با سلامی مجدد خدمت شما جناب sajjad 2500 مدار دلتا پالس 3 که تمامی فایل ها و نقشه ها و توضیحات لازم برای ساختش در همین سایت با مضمون (( فایل های آموزشی مونتاژ دلتا پالس 3 )) آمده است و شما می توانید با توجه به توضیحات و راهنمایی های دوستان آن را بسازید فقط برای نتیجه گیری خوب از آن و کارایی لازم آن باید میکروی pic موجود در آن را از سازنده اش در ترکیه ( آقای حسین دمیر ) که نسخه ی اصلی برنامه نویسی در آن است را خریداری کنی یا از بعضی از دوستان در تهران که آن را دارند خریداری کنی اما برای اطمینان بیشتر باید آن را مستقیماً از ترکیه سفارش داده و بعد از دو هفته به دست شما خواهد رسید اما در مورد دلتا پالس 2 باید بگم که من خودم مستقیماً از وبلاگ آقا بهنام (www.felezyab.persianblog.ir ) آن را ساختم که تمامی اطلاعات لازم اعم از فایل شماتیک و پی سی بی و فیلم های کارکرد آن و پی دی اف هایی در زمینه ی توضیح برای آن و ... در این وبلاگ موجود است فقط برای کارایی بهتر دلتا 2 توصیه می کنم آن را دقیقاً مطابق پی سی بی که آقا بهنام بصورت پی دی اف قرار داده بساز و قطعاتش را نیز مانند آقا بهنام و با همان مقادیر تهیه کن چون بعضی از آن مقادیر با مقادیر قطعات نسخه اصلی آن متفاوت است و سعی کن مثل من از بهترین قطعات استفاده کنی و در مونتاژ آن صبر و دقت به خرج دهید فقط برای نتیجه ی بهتر چند توصیه به تو می کنم :
1) برای تغذیه ی مدارت از باتری موتور سیکلت 3 آمپر استفاده کن.
2) سعی کن تمامی مقاومت ها را برای پایداری بیشتر مدارت 1 درصد استفاده کنی.
3) از آی سی های مرغوب استفاده کن.
4) برای کویل از 30 دور سیم 0.5 بر روی دایره ای به قطر 20 سانتی متر استفاده کن و آن را بصورت تخت و حلزونی بپیچ.
5) برای نتیجه گیری بهتر و عمق بیشتر مقدار مقاومت r6 را تغییر بده تا با توجه به کویلت بهترین نتیجه را بگیری.
6) از سیم رابط شیلد دار و فیش bnc پرسی استفاده کن. و ...
7) همین طور برای ساخت فلزیاب من مدار tm808 را به تو پیشنهاد می کنم که یکی از اساتید بنده آن را ساخته بود و می گفت که عمق خوبی دارد و در مقاله ی خود آقا بهنام هم توضیحاتی راجع به آن داده شده است.
ان شا الله در ساخت این مدارها موفق باشی
:nevreness:

sajjad2500

کاربر
2013-04-06
20
10
با سلام خدمت شما دوست عزيز a.t.r.z.بسيار ممنون و سپاسگذارم از مطالب بسيار مفيدتان.اميدوارم بتوانم زحماتتان را جبران كنم,در ضمن دوست عزيز وقتي فلزياب در هوا يك فلزي را مثلا در برد 1.5 متري اشكار ميكند همين مقدار برد را نيز براي يك فلز كه در زير خاك است دارد؟ يا اينكه بردش كم و زياد ميشود؟با تشكر

نه دوست عزیز مسلماً بسته به محیط و نوع خاک آن منطقه مقداری از قدرت سنس آن کاهش می یابد و اینکه خاک رس باشه یا تخت سنگ و ... و این امری طبیعی است ولی ما باید دنبال مداری بگردیم که اگر چه خاک روی عمقش تاثیر می گذارد ولی آن کاهش عمق مقدار کمی بوده و به حداقل برسد چون بعضی از فلزیاب ها هستن که در هوا آشکار سازی عالی دارن اما در خاک سنس آنها به نصف می رسد و تاثیر زیادی از خاک می گیرند اما برای مدار دلتا من می توانم بگویم که این تاثیر پذیری از خاک نسبتاً کم بوده ولی باز هم درصدی از عمق آن کاست برای مثال مدار من کلید یک قفل را در حدود 59.5 سانتی متری آشکار می کرد ( در هوا ) ولی همین عمق زمانی که همان کلید را در خاک قرار دادم حدود 52-53 سانتی رسید و می توانم بگویم که حدود 5-6 سانتی متر در عمق مدارم تاثیر گذاشت و نه بیشتر و ... :108:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز من گلد اسکن رو ساختم مدار خوبیه از نظر تفکیک و بالانس.ولی از نظر برد مدار خیلی خوب نیست.شما تو چه زمینه ای تخصص دارید نرم افزار یا سخت افزار؟به نظر من مداراتی مثل مینی پالس 3 که هم نرم افزاریه و هم سخت افزاری مدار خوبیه.خیلی راحت هم میتونی برنامه نویسی اون رو انجام بدی.در غیر اینصورت hammerhead مداریه که میشه رو اون کار کردو در ضمن راحت میتونی توش تغییرات اعمال کنی و حتی میتونی واسش تفکیک هم بزاری

بالا