آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی : خرابی های رایج در مادربردهای PC

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
من مصرف کننده نیستم.مادربرد گیگا 478 دارم که i/o رو برداشتم و بدون اون روشن میشه اما تصویر نمیده و ولتاژ سر سوئیچ پاور رو هم دارم.دوستان گول نخورید که اگه بر فرض ولتاژ فلان نقطه رو داشتی یعنی i/o سالمه!نه.یا اگه i/oخراب باشه مادربرد سوئیچ نمیکنه.اینجوری نیست.توی طراحی بعضی از مادربرد ها بدون وجود i/o روشن میشه!دقت کنید که گمراه نشید!
با درود خدمت شما
دوست گلم ، منظورم به شما و دیگر عزیزانی که همکاری میکنند نبود
منظورم به بعضی از عزیزان است که در اکثر اوقات آنلاین هستند ولی همکاری نمیکنند
موفق باشید

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام
نمی دونم این موضوعی که می خوام مطرح کنم جز تجربیات باشه یا نه یا اصلا مفید باشه یانه اما چون تجربه کردم خدمتتون عرض می کنم 3 تا مادربرد 478 در زمانهای مختلف به دستم رسید که روشن میشد ولی تصویر نمی داد با تعویض باتری بک آپ مشکلش برطرف شد و تصویر داد
مهندس امجدی عزیز بنده به نوبه خودم اگه چیزی بلد باشم به خدا حتما عنوان می کنم

[FONT=&quot]بعد از اين عشق به هر عشق جهان مي خندم[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]هر که آرد سخن از عشق به آن مي خندم[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]روزي آن قدر دلم سوخت که خاکستر شد[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]بعد از اين سوز به سوز دگران مي خندم [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]خنده ئ تلخ من از گريه غم انگيزتر است[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]کارم از گريه گذشته است به آن مي خندم[/FONT]

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام سوال در باره بایوس داشتم که چطور باید خرابی بایوس رو باید تشخیص بدیم منظورم علایم خرابی بایوس وخود ایسی بایوس و همینطور ای سی ای او رو توضیح بدین خیلی سپاسگذار میشم

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
آیا خاموش بدون چراغ INIT به بایوس هم ربط داره یا کلا خاموش بدون هرکدام از چراغ ها، بعد می خواستم بدون که وقتی مادربرد رو روشن می کنیم باید کل چراغ ها روشن باشه یا وقتی مادربرد خاموشه، چون بعضی از مادربردها رو وقتی روشن می کنم فقط همین 9 LED معرفی شده روشنه بعضی هم تمام چراغ ها کدام صحیح است؟
با تشکر

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
اگه با روشن کردن مادربرد هیچ کدی روی دیباگر نشون داده نشد ایراد از بایوس و بایستی پروگرام شه و در صورت آپدیت نشدن باید تعویض و پروگرام شه

بالا