آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: no boot بودن دستگاه hp-dv6 3142se و پس از 30 ثانیه خاموش میشود

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون از شما
همونطور که قبلاً هم گفتم مشکل اینجاست که 2 تا بایوس داره یه 4 مگ و یگی 5 مگی
تو اینترنت خیلی گشتم فقط 5 مگی هست که تو سایت خود اچ پی نیز بود
اما اون 4 مگی که معلومه قبلاً در آورده شده رو من تو نت پیدا نکردم
مشکل انجاست اول 2 تا بایوس رو از یه سیستم سالم بگیرم و پروگرم کنم تا ببینم مشکل حل میشه یا نه ؟
اما خود آی سی ها سالم بود با پروگرام چک کردم هم میخونه هم پاک میکنه
خودمم شکم به پل جنوبی هست چون بایوس چسبیده به پل و احتمالاً قبلی ناشی بوده و مشکل واسه پل ایجاد کرده حالا اینا همه حدس و گمانه میخوام از بایوس خاطرم جمع بشه و اگه نشد بدم تهران یه جایی تا پل رو ریبال کنه

ممنون

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام عزیزم اول هر چیزی باید فایل بایوس رو دقیق و مطمئن بزنی اگه شک داری به فایل بایوست روی هیچ چیزه دیگه کار نکن تا مطمئن نشدی ( اگه کار کنی یهو یه چیز دیگش میسوزه و خر بیار باقالی بار کن میشه )
من یه فایل داشتم برای hp dv6 3174se توی سایت گذاشتم اونم دو بایوسست درست رایت کن ببین دستگاهت ردیف میشه یا نه
یادت نره قبلش از بایوسات بک اپ بگیری
حالا قبل اینکه این کارم بکنی دستگاهت رو بدون کلید پاور روشن کن یعنی اینکه بدونه اینکه کلید به دستگاهت وصل باشه روشن کن ببین از کلید نباشه من روی این دی وی 6 ها خیلی مشکل کلید دیدم سره کارنری

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد عزیز اول از نسخه بایوس مطمئن شو. پریدن بایوس تو لپ تاپ یه مورد شایع هست .احتمال داره تعمیرکار قبلی حین جدا کردن و جاگذاری بایوس ناخواسته باعث یه اتصالی شده و. بایوس خالی شده .البته همه اینا حدس و گمانه ولی بهترین راه اینه که اول بایوس رو پروگرام کنید .در مورد ظرفیت بایوس ها یه کم عجیب نیست که 4 مگ و 5 مگ باشن؟آخه معمولا بایوس اصلی 4 مگ هست و EC هم 512 کیلوبایت .البته منم مدل 3140 رو دارم ولی متاسفانه این مدل رو ندارم .یه کم بعیده جای همدیگه کار کنن ولی اگه به نظر اساتید 1 درصد هم احتمال بالا اومدن سیستم باشه ،براتون آپلود می کنم .

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام

یکی از این بایوس ها بدون شک ec هست و طرف گمش کرده بجاش لابد بایوس 4 مگ گذاشته .
مشکلی که شما توی پست ها گفتید (روشن و خاموش شدن چند ثانیه ای و مداوم بورد ) به احتمال قوی

[hide]
از بایوس هست . فقط به یه نکته توجه کنید که زمانی که دستگاه روشن میشه پنل lcd سیاه تر میشه یا نه ؟
منظورم اینه که میدونم که بکلایت نداره ولی وقتی که روشن میشه صفحه ی lcd سیاه تر میشه . اگه اینطوری شد 100% بایوس مشکل داره

همون نسخه ی بایوس سایت hp رو روی دو آی سی بریزید و نتیجه رو اعلام کنید( حجم بایوس رایت شده رو با فایل اصلی مقایسه کنید تا مطمئن بشید که کل فایل در ای سی کپی شده باشه ) . معمولا روی پایه های بایوس اصلی بیشتر از دو ولتاژ 3.3 وجود داره .
فقط یکی از ای س ها روی بورد باشه و تست کنید جای این ای سی رو روی بورد جابجا کنی ببین تصویر میده یا نه . اگه نشد دیگه هیچ راهی وجود نداره الا بکاپ از بایوس سالم یه لپتاپ دیگه

[/hide]

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام عزیزم اول هر چیزی باید فایل بایوس رو دقیق و مطمئن بزنی اگه شک داری به فایل بایوست روی هیچ چیزه دیگه کار نکن تا مطمئن نشدی ( اگه کار کنی یهو یه چیز دیگش میسوزه و خر بیار باقالی بار کن میشه )
من یه فایل داشتم برای hp dv6 3174se توی سایت گذاشتم اونم دو بایوسست درست رایت کن ببین دستگاهت ردیف میشه یا نه
یادت نره قبلش از بایوسات بک اپ بگیری
حالا قبل اینکه این کارم بکنی دستگاهت رو بدون کلید پاور روشن کن یعنی اینکه بدونه اینکه کلید به دستگاهت وصل باشه روشن کن ببین از کلید نباشه من روی این دی وی 6 ها خیلی مشکل کلید دیدم سره کارنری

ممنون
تو سایت گشتم ولی فایل بایوس هاتونو پیدا نکردم
و راستی دوستان اینکه 2 تا باوس هم اندازه کمی شک آمیزه
اما من میگردم و بر اساس پایه ها یه ec براش پیدا میکنم
اما اینکه کدوم بایوس و کدوم فلشه اینو نمیدونم
یکی از آی سی ها کنار رم و نزدیک برق ورودی دستگاهه
و یکی هم زیر چیپ و دقیق بالای پل جتوبیه
به نظر کدوم بایوسه ؟

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
ممنون
تو سایت گشتم ولی فایل بایوس هاتونو پیدا نکردم
و راستی دوستان اینکه 2 تا باوس هم اندازه کمی شک آمیزه
اما من میگردم و بر اساس پایه ها یه ec براش پیدا میکنم
اما اینکه کدوم بایوس و کدوم فلشه اینو نمیدونم
یکی از آی سی ها کنار رم و نزدیک برق ورودی دستگاهه
و یکی هم زیر چیپ و دقیق بالای پل جتوبیه
به نظر کدوم بایوسه ؟

دوست عزیز توی سایت گذاشتم هم فایل ای سی هم فایل بایوس اون ای سی که نزدیکه ای او هست ای سی میباشد با حجم ۵۱۲ و اون ای سی نزدیک چیپ جنوبی بایوس می باشد با حجم ۴ مگ ایشالا بهش بخوره دستگاهت رو شن شد بایوسش رو از سایتش بگیر و اپدیت کن الانم چک کردم توی سایت تو بخش اچ پی بایوس ها در صفحه اخر dv6-3174se بود

آخرین ویرایش:

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوست عزیز توی سایت گذاشتم هم فایل ای سی هم فایل بایوس اون ای سی که نزدیکه ای او هست ای سی میباشد با حجم ۵۱۲ و اون ای سی نزدیک چیپ جنوبی بایوس می باشد با حجم ۴ مگ ایشالا بهش بخوره دستگاهت رو شن شد بایوسش رو از سایتش بگیر و اپدیت کن الانم چک کردم توی سایت تو بخش اچ پی بایوس ها در صفحه اخر dv6-3174se بود
ممنون جواب نداد همونطوره
وقتی پاور کردم یک لحظه روشن شد و بعد خاموش و مجدد 1 ثانیه بعد خودکار روشن شد و روشنم میمونه
ولی سرعت فن زیاده
فکر کنم بدم یه پل جنوبی رو هیت بدن بهتر باشه
حلا کجا بفرستمو نمیدونم

آخرین ویرایش:

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
ممنون جواب نداد همونطوره
وقتی پاور کردم یک لحظه روشن شد و بعد خاموش و مجدد 1 ثانیه بعد خودکار روشن شد و روشنم میمونه
ولی سرعت فن زیاده
فکر کنم بدم یه پل جنوبی رو هیت بدن بهتر باشه
حلا کجا بفرستمو نمیدونم

مهندس جان مشکل دستگاهه شما بایوسه به این راحتی نده یه هیت بدن به جنوبی دستگاه خاموش میشه بگرد دنبال بایوسش

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اکثریت نظر اساتید رو بایوس هست و احتمال زیاد هم مشکل همینه .شما ابتدا سعی کن نسخه بایوس رو پیدا کنید ،اگه نتیجه نداد به فکر راه حل های دیگه باشید تا مشکل دو تا نشه .
موفق باشید .با این نسخه ( 3140 ) هم امتحان کنید ،ضرری نداره .
موفق باشید .

پیوست‌ها

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
فایل فلش 3140و بایوس با فایلهای 3142 خودم هر 2 تاشون یکی بودند با این وجود قبلی رو پاک و مجدد پروگرام کردم
اینم بگم که مشتری شارژر دستگاه دل خودشو با اچ پی اشتباه آورده بود که امروز یه شارژر اصلی اچ پی برام اومد که با اون دارم تست میکنم
الان دستگاه که روشن میشه دیگه خاموش نشد و چراغ کپس لاک کیبرد هم عمل میکنه و چراغش روشن و خاموش میشه
با توجه به اینکه مشتری میگفت ال سی دی تصویر نمیداده قبلش با یه مانیتور lcd دیگه چک کردم ولی باز تصویر نداشت
نظر اساتید چیه
ممنون

بالا