آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کم کردن کیلومتر هم از امپر وهم از ایسیو

mahka59

کاربر vip
کاربر
2012-09-21
58
103
یک سوال خدمت pc-isarداشتم.اینکه من اگر کیلومتر رو از ایسیو زیمنس یا والئو کم کردم، ایا امپر کیلومتر رو هم کم کنم یا خودش اتوماتیک اونهم کم میشه؟واگر کنم ایا باید مثل همان عدد روی ایسیو باشد؟ لطفا اگه مقدر بود منو راهنمایی کنید؟

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,326
ايران
سلام دوست عزيز اين مورد ايجاد نميشه شما بايد كيلومت و هم ECU را كم كنيد. فقط در خودروهاي مولتي پلكس معمولا ايجاد ميشود كه اون هم اگر قطعه كه كيلومتر ان بيشتر است در قطعه كه كمتر است كپي ميشود كه عكس اين عمل ايجاد نمي شود
مثال 206
تذكر :حتما مقدار كيلومتر در ECU و كيلومتر يكي نيست كه دقيق كار كنيد در اعداد در اين خودرو ها اگه نو هم باشد اختلاف بين 200 تا 1500 كيلومتر هم دارند كه در گارانتي هم به اين مورد اشاره شده است
موفق باشيد

آخرین ویرایش:

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,517
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام دوست عزيز اين مورد ايجاد نميشه شما بايد كيلومت و هم ECU را كم كنيد. فقط در خودروهاي مولتي پلكس معمولا ايجاد ميشود كه اون هم اگر قطعه كه كيلومتر ان بيشتر است در قطعه كه كمتر است كپي ميشود كه عكس اين عمل ايجاد نمي شود
مثال 206
تذكر :حتما مقدار كيلومتر در ECU و كيلومتر يكي نيست كه دقيق كار كنيد در اعداد در اين خودرو ها اگه نو هم باشد اختلاف بين 200 تا 1500 كيلومتر هم دارند كه در گارانتي هم به اين مورد اشاره شده است
موفق باشيد
سلام دوست عزیز ÷س این طور که فرمودید نباید یک عدد ثابت رو برای هر دو آی سی انتخاب کنیم و باید کدام کمتر و یا بیشتر باشد و روی پراید هم این موضوع صدق میکند
متشکر

gizi

کاربر
2013-10-21
13
34
سلام
از آموزش های خوبتون تشکر میکنم. لطفا نحوه تبدیل کیلومترشمار دیجیتال به نمایشگر سوخت سنج رو هم آموزش بدین. خیلی ممنون

s.ecu

کاربر
2013-11-25
8
10
با سلام
اگه ممکنه برای پژو 206 هم آموزش بدین.
با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

farzad865

کاربر
2014-04-01
13
28
Re: اموزش كم كردن كيلومتراز ecu زيمنس و ولئو

سلامدوست عزیزممنون از راهنماییتون..من طبق گفته شوما برنامه های آماده رو تست کردم کهتو بعضیا خطوط گفته شده رو مرور میکردم که تو خطهایی که 8f 0e وجود داشتن هگزاهی بعدش همخوانی نداشتن هم با خطوط دیگه ایی که این دو بیت وجود داشت و هم با نمونه هگزهایی که پیوست هستش..میشه دقیق تر بگین کدوم خطها تغییر کنه و آیا تمام خطوط که8f0e رودارن بعدش باید این تغییر انجام بشه ویا فقط یکی از خطها...ببخشید یکم به درازاکشید..ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like

farzad865

کاربر
2014-04-01
13
28
Re: اموزش كم كردن كيلومتراز ecu زيمنس و ولئو

so tnx of your help

آخرین ویرایش:
  • Like

farzad865

کاربر
2014-04-01
13
28
Re: پاسخ : کم کردن کیلومتر هم از امپر وهم از ایسیو

سلام دوست عزیز تو تمام خطهایی که 8e 0f هستش باید کد های کیلومتر وارد بشه و یا فقط یه خط خاص؟؟از طرفی من یه فایل آماده گذاشتم تو پروگرامر چند بیت اولشم مانند مثال شوماست ولی بقیه بیت ها فرق می کنن..علتش چیه..ممنون

• Like
بالا