آی پی امداد
abtahi

چشمی لیزر فیزیو تراپی

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
323
1,875
فردیس
سلام
دوست عزیز من عکس برد را گزاشتم طبق بررسی‌های که انجام دادم دقیقا ایرانی ساخت بوده مثبت و منفی بوسیله یک کلیدکه روی خود قاب چشمی تعبیه شده به ال ای دی رفته بدون هیچ زمان مشخصی نیست برا قطع شدن . فقط یک سر سیم مثبت از خروجی کلید به شماره انداز میرود . برای گول زدن که این دستگاه دیجیتال است. و کنترل همه چیز را دارد .
بعد از سویچنگ 3.3 ولت یک دیود به سر مثبت سوچینگ وصل شده و به ال ای دی هدایت میشود سر منفی هم مستقیم به ال ای دی میرود خروجی بعد دیود را گرفتن 2.8 ولت به ال ای دی میرود

jahanerayane

کاربر vip
کاربر
2022-02-09
27
23
44
سلام دوستان یه سوال راجب درایور این ال ای دی میشه توضیح بدید مال خودش دست سازه یه منبع سویچینگ 3.3 ولت 10 امپر داره مثبت منبع یه دیود سری کرده و مستقیم میره تو ال ای دی ایا درسته؟
سلام.معمولا این لیزر دایود ها یک ولتاژ با آمپر کافی برای راه اندازی لیزر دایود نیاز دارند که توسط منابع سوییچینگ تامین میشند.دومین بخش کار کنترل قدرت لیزر دایوده که با تنظیم زمان روشن بودن یا با ایجاد پالس روشن خاموش بسته به دستگاه نیاز به یک میکرو و برنامه نوشته شده برای برنامه پیش فرض جهت تابش بسته به مناطق مختلف بدن و ضخامت و رنگ پوست تعیین میشه.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
933
1,624
سلام
دوست عزیز من عکس برد را گزاشتم طبق بررسی‌های که انجام دادم دقیقا ایرانی ساخت بوده مثبت و منفی بوسیله یک کلیدکه روی خود قاب چشمی تعبیه شده به ال ای دی رفته بدون هیچ زمان مشخصی نیست برا قطع شدن . فقط یک سر سیم مثبت از خروجی کلید به شماره انداز میرود . برای گول زدن که این دستگاه دیجیتال است. و کنترل همه چیز را دارد .
بعد از سویچنگ 3.3 ولت یک دیود به سر مثبت سوچینگ وصل شده و به ال ای دی هدایت میشود سر منفی هم مستقیم به ال ای دی میرود خروجی بعد دیود را گرفتن 2.8 ولت به ال ای دی میرود

سلام دوباره
۱- شما تصویر پشت برد رو ارسال فرمودید؛ اگر زحمت بکشید تصویر روی برد رو هم ارسال کنید؛ خیلی مسائل مشخص میشه.
۲- تصویر سیمهایی که از بخش پاور و کلیدها میاد؛ خیلی درهم هست و نمیشه تشخیص داد مسیر سیم‌ها به چه شکل هست. اگر یه تصویر مفهومی از این بخش هم ارسال کنید؛ خوب هست.
۳- تصویری که از دیود لیزر ارسال کردید؛ کیفیت پایینی داره و نمیشه نوشته حکاکی شده‌ی روی اون رو تشخیص داد. یه تصویر با کیفیت هم از این بخش ارسال بفرمایید تا بشه با استفاده از دیتاشیت اون؛ نحوه راه اندازی‌ش رو مشخص کرد.
البته برد زیر دست شماست و بهتر می‌تونید تشخیص بدید؛ ولی واقعیتش قبول فرمایش شما کمی برام سخت هست.
در هر صورت اگر محبت کنید و سه تصویر درخواستی رو ارسال بفرمایید؛ به نظر میرسه مطالب روشن‌تر بشه.

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
323
1,875
فردیس
سلام
سپاسگزارم مثل استاد غزال پیگیر هستید خدا رحمتش کنه الان همه خوابن من تو تاریکی نقشه تقریبی اون دستگاه را کشیدم یکم بدخط است ببخشید. خیلی پیشه پا افتاده درستش کردن که فقط پولو از طرف دکتر فیزیو تراپی بگیرن .
منظور از LED همون چشم لیزری می‌باشد که از مثبت سمت led یه فرمان به صفحه دیجیتال دادن که ببینیم دستگاه روشن شده. اون کلید هم رو خود دسته که LED لیزر وصل است می‌باشد.سوالی بود در خدمتم بازم

پیوست‌ها

• 241.9 کیلوبایت بازدیدها: 6
  • 308.9 کیلوبایت بازدیدها: 8
  • 356.3 کیلوبایت بازدیدها: 6

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
933
1,624
سلام
سپاسگزارم مثل استاد غزال پیگیر هستید خدا رحمتش کنه الان همه خوابن من تو تاریکی نقشه تقریبی اون دستگاه را کشیدم یکم بدخط است ببخشید. خیلی پیشه پا افتاده درستش کردن که فقط پولو از طرف دکتر فیزیو تراپی بگیرن .
منظور از LED همون چشم لیزری می‌باشد که از مثبت سمت led یه فرمان به صفحه دیجیتال دادن که ببینیم دستگاه روشن شده. اون کلید هم رو خود دسته که LED لیزر وصل است می‌باشد.سوالی بود در خدمتم بازم

سلام و درود
واقعیتش با توجه به اینکه تصویر روی برد رو ارائه ندادید؛ مطلب بیشتری نسبت به قبل دستگیرم نشد؛ اما حداقل متوجه شدم در تصویری که شما ارسال کردید؛ خبری از ترانزیستور راه انداز دیود لیزر نیست. لذا در کمال تعجب باید به فرمایش و نقشه ارائه شده اعتماد کرد.
"کمال تعجب" رو به این دلیل استفاده می‌کنم که در پست ۱۰ توضیح دادم؛ چون ابزار پزشکی با بدن انسان سروکار داره؛ دارای ضرایب بالای حفاظتی هست؛ اما با توجه به فرمایش شما، در این دستگاه هیچ خبری از این مسائل نیست.

ضمنا یاد استاد @غزال رو زنده کردید؛ خداوند روح آن استاد بزرگوار رو قرین رحمت کنه و عمر با عزت به شما بده. هرچند بنده شاگردِ شاگردان استاد هم نمیشم.

بالا