آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پروگرامر ch341

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
813
1,018
درود میشه با توجه به اینکه ولتاژ زیف این پروگرامر ۵ ولته ایسی فلش گیرنده دیحیتال که ۳.۳ ولت هست پروگرام کرد و اسیب نمیزنه؟
در یوتوب دیدم یه تغییراتی داد ولتاژ رو ۳.۳ کرد.

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
216
223
شهرکرد
درود میشه با توجه به اینکه ولتاژ زیف این پروگرامر ۵ ولته ایسی فلش گیرنده دیحیتال که ۳.۳ ولت هست پروگرام کرد و اسیب نمیزنه؟
مشکلی به وجود نمیاد چند سال استفاده کردم و جواب گرفتم
نگران نباش

mohsen1001

کاربر
2010-08-29
3
3
برای ایسیهای ۳/۳ولتی بالاخره نیاز به این تغییر ولتاژ هست یا خیر؟

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
431
1,087
درود؛ خیر ؛ احتیاج به هیچ تغییر یا دستکاری در مدار نداره و به خوبی کار میکنه؛ تغییر که در یوتیوب وجود داره برای پروگرام کردن نیست و مصارف دیگه است؛ هر چند با اون تغییر هم میشه پروگرام کرد؛ فقط برای پروگرام کردن آیسی های 1/8ولت باید از برد مبدل 1/8ولت که در بازار وجود داره استفاده کرد

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
این پروگرامر رو تو دیجیکالا پیدا کردم و نوشته پروگرامر بایوس.ایا ایسی های دیگه رو پروگرام نمیکنه؟
از دیجیکالا بخرم ۲۴۰ یا جای دیگه؟
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
با سلام و احترام، در پروگرامر CH341 تغذیه آیسی CH341 از ۵ ولت تامین میشه، در صورتی که روی پین هدر ، بین پایه ۳.۳ و ۵ جامپری قرار نگیره، ولتاژ تغذیه آیسی روی زیف ۳.۳ ولت هست و برای پروگرام انواع آیسی فلش مشکلی نداره.
اما همون‌طور که گفته شد، چون تغذیه آیسی CH341 مستقیم از ۵ ولت تامین شده، ولتاژ پایه های CS و MISO و MOSI و CLK در حالت 1 به ۵ ولت میرسه .
البته چون جریان پایه ها محدود شده مشکلی برای آیسی های ۳.۳ ولتی پیش نمیاره.
ولی برای بعضی مدل آیسی ها که حساس هستن ، لازمه تغییرات گفته شده در دیتاشیت پروگرامر اعمال بشه ( درصد کاربرد چنین آیسی های حساسی زیر ۵ درصد هست ).

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
این پروگرامر رو تو دیجیکالا پیدا کردم و نوشته پروگرامر بایوس.ایا ایسی های دیگه رو پروگرام نمیکنه؟
از دیجیکالا بخرم ۲۴۰ یا جای دیگه؟
ممنون
برای پروگرام کردن آیسی های فلش ( بایوس ) سری 25Q و آیسی های EEPROM و میکروکنترلر های AVR و NodeMCU جواب میده.
سایت های دیگه بخرید به صرفه تره.

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,270
13,145
Hamedan
،،درود،،
این به آستانه تحمل ولتاژ آی سی مربوط میشه ونه به پرگرامر،که معمولا آی سی های سری 25 و 24 تحمل ولتاژ 5 ولت را دارند مشکلی پیش نمیاد،من بارها پروگرام کردم جواب داده

آخرین ویرایش:
بالا