آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پروژه کنترل صنعتی و کولر گازی

shabgard65m

کاربر
2011-07-02
5
6
سلام دوستان خسته نباشید , من یک پروژه واسه درسه کنترل صنعتی (ارشد برق ) دارم که باید که کولر گازیه قدیمی رو با میکرو کنترل کنم
میخوام یه کولر گازی قدیمی بخرم تو چه قیمتی بخرم خوبه؟(مشهدم) از این یه تیکه ها . اول از همه چه وسایلی بخرم و اینکه سوالم اینه که بینه مثلا اجزای کولر گازی های جدید چی هست که وصلش میکنه به میکرو(اینترفیس )
مرسی از کمکتون

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام دوستان خسته نباشید , من یک پروژه واسه درسه کنترل صنعتی (ارشد برق ) دارم که باید که کولر گازیه قدیمی رو با میکرو کنترل کنم
میخوام یه کولر گازی قدیمی بخرم تو چه قیمتی بخرم خوبه؟(مشهدم) از این یه تیکه ها . اول از همه چه وسایلی بخرم و اینکه سوالم اینه که بینه مثلا اجزای کولر گازی های جدید چی هست که وصلش میکنه به میکرو(اینترفیس )
مرسی از کمکتون

دادن قیمت توی سایت ممنوعه

و اینکه پروژه شما رو توی بازار آماده میفروشن ، همراه با ریموت کنترل

shabgard65m

کاربر
2011-07-02
5
6
دادن قیمت توی سایت ممنوعه

و اینکه پروژه شما رو توی بازار آماده میفروشن ، همراه با ریموت کنترل

تذکر اولتون که ببخشید نمیدونستم
دومی هم که شما از دیده خودتون نگاه میکنید , استاده منو خوده من از یه دید دیگه
بازم مرسی

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,707
40,627
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز یکم کاملتر توضیح دهید؟
ایا شما میخواهید مدار را با ای سی میکرکنترل بسازی یا اینکه برد همه کاره با ریموت کنترل روی کولر نصب کنی؟
برد همه کاره کولر گازی به همراه ریموت کنترل در بازار موجود هست و قیمنش هم بین 10 تا 15 هزار تومان هست وبسادگی میشه رویانواع کولر ها نصب کرد

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
تذکر اولتون که ببخشید نمیدونستم
دومی هم که شما از دیده خودتون نگاه میکنید , استاده منو خوده من از یه دید دیگه
بازم مرسی

دوست عزیز من قصد جسارت نداشتم

خواستم بگم شما اگه یک مدار کامل رو در اختیار داشته باشی خیلی راحت میتونی پیش بری

موفق باشی

shabgard65m

کاربر
2011-07-02
5
6
دوست عزیز یکم کاملتر توضیح دهید؟
ایا شما میخواهید مدار را با ای سی میکرکنترل بسازی یا اینکه برد همه کاره با ریموت کنترل روی کولر نصب کنی؟
برد همه کاره کولر گازی به همراه ریموت کنترل در بازار موجود هست و قیمنش هم بین 10 تا 15 هزار تومان هست وبسادگی میشه رویانواع کولر ها نصب کرد

اره دوست عزیز میخوام که مدار رو با ای سی میکروکنترل بسازم چون پروژمه دیگه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

shabgard65m

کاربر
2011-07-02
5
6
دوست عزیز من قصد جسارت نداشتم

خواستم بگم شما اگه یک مدار کامل رو در اختیار داشته باشی خیلی راحت میتونی پیش بری

موفق باشی
سلام مرسی از راهنماییتون , نه من منظورم این بود که استادم کنجکاوه بدونه این بخش کنترلی کولرگازی چطور کار میکنه:busted_red:
بازم مرسی از راهنماییتون

shabgard65m

کاربر
2011-07-02
5
6
فایل میکرو یه کولر گازی هم اگه کسی از دوستان بزاره خیلی خوب میشه
مرسی

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
634
سلام
با اجازه اساتید
در حالت حداقلی شما نیاز به شبیه سازی ترموستات مکانیکی و سویچ یا همون سلکتور روی پنل کولر دارین
بعبارت دیگه شما نیاز به یک سنسور دما یک رله ( با قابلیت قطع و وصل جریان بالا ) برای کنترل کمپرسور کولر و دو یا سه رله برای کنترل فن ( دور کند متوسط و تند ) خواهید داشت .
این مجموعه توسط میکروکنترلری که برنامه اش را خوهید نوشت کنترل خواهد شد
ورودی مدار هم یک سری میکرو سویچ و چشمی ریموت و یک دیسپلی از نوع lcd یا 7segment خواهد داشت

بالا