آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پاور هالوژن EET210LK خروجی ندارد

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
سلام
یک ترانس هالوژن هست که خروجی نداره
من تا به حال ترانس هالوژن کار نکردم ولی ظاهرا کمی فرق میکنه با پاور سوییچینگ معمولی و آیسی نداره و قسمت خروجی اصلا یکسو نمیشه
اصلا نمیدونم که قراره برق ac بده یا dc .. یه هر حال هیچ کدومش با مولتی متر چیزی نشون نمیده. فقط قراره 11.5 ولت باشه خروجیش و
در حال حاضر این پاور برق داره تو قسمت 300 ولت ولی خروجی نداره و تا قسمت قبل ترانس اصلی 24 ولت میاد ولی اونور ترانس چیزی نمیاد
در ضمن همین ور هم معلومه مشکل هست چون یکی از ترانزیستور های 13009 بیسش ولت نداره ... و ترانزیستور 2n5551 هم بیسش ولت نداره
ولی همه قطعه ها سالمن ... ترانزیستور ها و دیود ها و خازن ها و مقاومت ها رو همه رو چک کردم ... فقط یک دایاک داره که ازش برقی رد نمیشه
مدل db3 هست و باید 30 ولت باشه تا باز شه و 19 ولت بیشتر نمیاد پاش... براتون برد و شماتیکش رو میفرستم ... خوشبختانه شماتیکش آنلاین بود
هرکی میتونه لطفا دستش درد نکنه ... واقعا کنجکاوم بدونم مشکل چیه ... !!!؟!؟؟!!
ممنون و مرسی

پیوست‌ها

• 33.2 کیلوبایت بازدیدها: 45
  • 89.8 کیلوبایت بازدیدها: 45

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام
یک ترانس هالوژن هست که خروجی نداره
من تا به حال ترانس هالوژن کار نکردم ولی ظاهرا کمی فرق میکنه با پاور سوییچینگ معمولی و آیسی نداره و قسمت خروجی اصلا یکسو نمیشه
اصلا نمیدونم که قراره برق ac بده یا dc .. یه هر حال هیچ کدومش با مولتی متر چیزی نشون نمیده. فقط قراره 11.5 ولت باشه خروجیش و
در حال حاضر این پاور برق داره تو قسمت 300 ولت ولی خروجی نداره و تا قسمت قبل ترانس اصلی 24 ولت میاد ولی اونور ترانس چیزی نمیاد
در ضمن همین ور هم معلومه مشکل هست چون یکی از ترانزیستور های 13009 بیسش ولت نداره ... و ترانزیستور 2n5551 هم بیسش ولت نداره
ولی همه قطعه ها سالمن ... ترانزیستور ها و دیود ها و خازن ها و مقاومت ها رو همه رو چک کردم ... فقط یک دایاک داره که ازش برقی رد نمیشه
مدل db3 هست و باید 30 ولت باشه تا باز شه و 19 ولت بیشتر نمیاد پاش... براتون برد و شماتیکش رو میفرستم ... خوشبختانه شماتیکش آنلاین بود
هرکی میتونه لطفا دستش درد نکنه ... واقعا کنجکاوم بدونم مشکل چیه ... !!!؟!؟؟!!
ممنون و مرسی
درود،
عیب یابی این مدل ساده تر هست.
اولین نکته این هست که اغلب مولتی متر ها نمیتونن خروجی این نوع پاور ها رو اندازه گیری کنند و تنها راه استفاده از لامپ در خروجی هست.
سیستم کاری این تغذیه ها شبیه سیستم کاری لامپ های کم مصرف CFL هست.
و دیاک مذکور پالس اولیه رو تامین می‌کنه.
در این تغذیه ها اغلب ترانزیستور 5551 یا پیام میسوزه و یا ترانزیستور های 13009 دچار نشتی میشن که متاسفانه با مولتی متر به راحتی قابل تشخیص نیست.

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
ممنون از راهنمایی
من 5551 و 13009 رو با مولتی متر بیرون مدار چک کردم و از لحاظ تست سالم هستند ولی اگه نشتی داشته باشه نمیدونم چطور بفهمم ... میتونم 13007 ببندم جاش ؟ و جای 5551 میتونم 2222 ببندم ؟ من اسیلوسکوپ هم دارم ولی نمیدونم باهاش چطوری میتونم بفهمم نشطی رو ؟ باید شکل موجش تهش کم کنه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
ممنون از راهنمایی
من 5551 و 13009 رو با مولتی متر بیرون مدار چک کردم و از لحاظ تست سالم هستند ولی اگه نشتی داشته باشه نمیدونم چطور بفهمم ... میتونم 13007 ببندم جاش ؟ و جای 5551 میتونم 2222 ببندم ؟ من اسیلوسکوپ هم دارم ولی نمیدونم باهاش چطوری میتونم بفهمم نشطی رو ؟ باید شکل موجش تهش کم کنه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
جایگزینی 13007 با 13009 باعث افت جریان دهی و حتی امکان اشباع شدن ترانزیستور تحت بار و انفجار اونها میشه.
اما اگر موقتی برای فهم عیب جاگزین کنید مشکلی نیست.
ترانزیستور 5551 تحمل ولتاژ بالاتری از 2222 داره ، پس جایگزینی امکان پذیر نیست.
اسیلوسکوپ دارید که چه بهتر ، اسیلوسکوپتون دیجیتال هست یا آنالوگ؟ بهتر بود تصویری از اسیلوسکوپتون قرار بدید.

بالا