آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: پاناسونیک مدل nn-ST757Wزمان شروع برنامه اتصال کوتاه میکند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mo.sarchami

کاربر
2015-03-09
29
80
سیرجان
سلام مهندس عزیز قطعات ذکر شده رو تعویض کردم(ترانزیستورها)و مشکل اتصالی برطرف شد .ولی متاسفانه یک مشکل دیگر دارد برنامه بهش میدم و استارت میکنم و راه می افتد ولی بعد از 4ثانیه خاموش میشود مشکل از کجاست .

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل
سلام مهندس عزیز قطعات ذکر شده رو تعویض کردم(ترانزیستورها)و مشکل اتصالی برطرف شد .ولی متاسفانه یک مشکل دیگر دارد برنامه بهش میدم و استارت میکنم و راه می افتد ولی بعد از 4ثانیه خاموش میشود مشکل از کجاست .

به نام خدا
سلام دوست عزیز
توجه کنید
اگر [hide]سیم های ولتاژبه مگنترون وصل نباشد
اگر دیود های sk مستطیلی که به سیم های ولتاژ وصلند خراب باشند
و ترانس های ولتاژ بزرگ سفید وسط برد که معمولا خراب بو میدهد
و خود مگنترون خراب باشد
دقیقا بعد 3 ثانیه استپ میشود
[/hide]
بررسی و اعلام نتیجه شود

mo.sarchami

کاربر
2015-03-09
29
80
سیرجان
سلام دوست عزیز مشکلاتم برطرف شد و عیب مربوط به یکی از میکروسوئیچها بود .خیلی ممنون از راهنماییتون
چگومه میشود فهمید که مگنترون خراب است ؟
آیا بردهای ماکروویوها در بازار موجود است ؟

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل
سلام دوست عزیز مشکلاتم برطرف شد و عیب مربوط به یکی از میکروسوئیچها بود .خیلی ممنون از راهنماییتون
چگومه میشود فهمید که مگنترون خراب است ؟
آیا بردهای ماکروویوها در بازار موجود است ؟

به نام خدا

سلام
برای تست مگنترون اگر اتصال بدنه ندارد و نوک آن سالم است احتمال زیاد خود لامپ از داخل خراب شده و باید با یک مگنترون دیگر دستگاه تست شود
در خدمتم

rms-sarsel

کاربر
2010-11-17
6
7
با سلام به استاد عزیز آقای اختر
اول از همه تشکر فراوان دارم از زحمات جنابعالی که بی منت در اختیار کاربران میگذارید
----
امیدوارم جای مناسبی سوالاتمو پرسیده باشم
مایکرو مدل nn-GD576w عین مشکل دوستان روشن شده و هنگام استارت کنتاکت کرده و فیوز میسوزاند
میکرو سوییچ ها تست شد(*)
مگنترون دوسر جدا و با بدنه اتصال نداشت - ظاهر سینک و کلاهک همه از لحاظ ظاهری سالم بنظر میرسه
*-دوتا سیم یکی از میکرو سوئیچ ها(که فکر کنم راه انداز فن باشه-چون سیم به فن متصل هست) در حالت آزاد و جدا شده از سوئیچ هم شورت و اتصال کامل دارن
زمانی که سوکت 2رشته از روی برد ترانس های ولتاژ (برد زیر مگنترون) جدا شده ، اتصال فوق قطع شده
-----
لطفا راهنمایی فرمایید

آخرین ویرایش:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,714
(تبرستان) آمل
با سلام به استاد عزیز آقای اختر
اول از همه تشکر فراوان دارم از زحمات جنابعالی که بی منت در اختیار کاربران میگذارید
----
امیدوارم جای مناسبی سوالاتمو پرسیده باشم
مایکرو مدل nn-GD576w عین مشکل دوستان روشن شده و هنگام استارت کنتاکت کرده و فیوز میسوزاند
میکرو سوییچ ها تست شد(*)
مگنترون دوسر جدا و با بدنه اتصال نداشت - ظاهر سینک و کلاهک همه از لحاظ ظاهری سالم بنظر میرسه
*-دوتا سیم یکی از میکرو سوئیچ ها(که فکر کنم راه انداز فن باشه-چون سیم به فن متصل هست) در حالت آزاد و جدا شده از سوئیچ هم شورت و اتصال کامل دارن
زمانی که سوکت 2رشته از روی برد ترانس های ولتاژ (برد زیر مگنترون) جدا شده ، اتصال فوق قطع شده
-----
لطفا راهنمایی فرمایید

سلام دوست عزیز
شما در ادامه تاپیک دیگری مشکل مطرح نمودید
لطفا در بخش اصلی تاپیک جدید باز کنید
مشکل دستگاه شما اتصالی ترانزیستور های igbt است برد را خارج و تست کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا