آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ولت آمپر متر حرفه ای با ATMEGA8

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
سلام دوست عزیز آقای jfrras
ببخشید در مورد این مدارتون دوتا سوال دارم اول اینکه من یه منبع تغذیه متغیر 30 ولت دارم چگونه می تونم از این ولت متر برای 30 ولت استفاده کنم.
دوم اینکه منبع من 3 آمپر هستش این مدار شما تاچند آمپر جواب میده .اگه من بخوام امپر منبعم رو بالاببرم مثلا 5 امپر رو جواب میده .
اگه راهنمایی کنید بسیار ممنون می شوم .:approve:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
ببخشید در مورد این مدارتون دوتا سوال دارم اول اینکه من یه منبع تغذیه متغیر 30 ولت دارم چگونه می تونم از این ولت متر برای 30 ولت استفاده کنم.
دوم اینکه منبع من 3 آمپر هستش این مدار شما تاچند آمپر جواب میده .اگه من بخوام امپر منبعم رو بالاببرم مثلا 5 امپر رو جواب میده .
اگه راهنمایی کنید بسیار ممنون می شوم .:approve:

سلام دوست من
این مدار از 0 تا 25 ولت و 0 تا 5 آمپر است.
وفقط در همین حد جواب می دهد.

parsgroup

کاربر
2011-04-02
15
55
با سلام خدمت دوست گرامی
در ارتباط با ولت متری که ساخنین آیا مدارشو واقعا پیاده سازی کردین یا اینکه شبیه سازی فقط بوده ؟؟؟
برای اینکه یک ولت متر با دقت و حساسیت خوب بسارید باید رزولوشن ADC رو بالا در نظر بگیرید و atmega8 فکر نکنم adc خوبی داشته باشه باید 8بیت باشه ؟ به نظرت کفایت می کنه ؟ نویز؟ از adc خارجی استقاده میشد بهتر نبود؟

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
ببخشید در این پروژه از چه نوع سون سگمنتی استفاده کریه اید آند مشترک یا کاتد مشترک ؟
ممنون .
:112:
سلام دوست عزیز
این ولت متر کاتد مشترک است .

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
باسلام
ببخشید با همین سورس می شود از میکروی 28 پین استفاده کرد یا باید تغییراتی در برنامه داد.
ممنون

احتمالا باید در سورس برنامه تغییراتی بدید تا بتونید تو میکرو ها دیگه استفاده کنید.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
با سلام خدمت دوست گرامی
در ارتباط با ولت متری که ساخنین آیا مدارشو واقعا پیاده سازی کردین یا اینکه شبیه سازی فقط بوده ؟؟؟
برای اینکه یک ولت متر با دقت و حساسیت خوب بسارید باید رزولوشن ADC رو بالا در نظر بگیرید و atmega8 فکر نکنم adc خوبی داشته باشه باید 8بیت باشه ؟ به نظرت کفایت می کنه ؟ نویز؟ از adc خارجی استقاده میشد بهتر نبود؟

سلام
بنده طراح این مدار نیستم ولی از این نظر که بدرستی کار میکنه مطمئنم.
خوب اینکه هرچه میکرو امکانات بیشتر و بهتری داشته باشه کارش هم بهتر میشه .

بالا