آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نویز در تبدیل 12V DC به 5 ولت

H_R_M

کاربر
2011-10-14
87
82
سلام
یک نظر
اکثر این شارژرهای فندکی سویچینگ هستند شاید خود اداپتور فندکی ایراد داشته باشه
اگر بردت زیاد جریان نمیکشه از رگلاتورهای خطی استفاده کن

سلام اقا امین و ممنون بابت پاسخ
میشه بیشتر توضیح بدین . برد بلوتوث هست و فکرنمیکنم جریان زیادی بکشه
مشکل رگولاتور ها داغ کردن زیاد اونهاست و خب پشت داشبورد فوق العاده خطرناک میشه

آخرین ویرایش:
سلام شرمنده دیر جواب میدم چون نت حجمش تموم شده بود برای همین
خوب اگر بتونی از یک lm350 استفاده کنی خیلی راحت جواب میده
و اما راه حل تمام عیار و همیشگی خودم
استفاده از ماژول های کاهنده lm 2576 بادوام و ارزان و تحمل ولتاژ ورودی زیاد
فکر کنم مشکلت حل بشه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام اقا امین و ممنون بابت پاسخ
میشه بیشتر توضیح بدین . برد بلوتوث هست و فکرنمیکنم جریان زیادی بکشه
مشکل رگولاتور ها داغ کردن زیاد اونهاست و خب پشت داشبورد فوق العاده خطرناک میشه

مشکل شما با خازن حل نمیشه امپر خروجی شما کم هست و نویزو ایجاد میکنه میشه از ۳۱۷استفاده حرد ۱.۵امور خروجی کیده یا رگلاتور ۷۸۰۵سری kقابلمه ای ۳ آمپر خروجی داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: H_R_M

H_R_M

کاربر
2011-10-14
87
82
مشکل شما با خازن حل نمیشه امپر خروجی شما کم هست و نویزو ایجاد میکنه میشه از ۳۱۷استفاده حرد ۱.۵امور خروجی کیده یا رگلاتور ۷۸۰۵سری kقابلمه ای ۳ آمپر خروجی داره

با تشکر
قابلمه ای ها مشکل داغ شدن ندارن ؟ :50000000:

سلام
دوست گلم
رگلاتور قابلمه ای 3 امپر در خروجی میده
و برد بلوتوث به نظر من نهایتا 800 میلی امپر با وصل کردن فلش خواهد کشید
در کل ما از یک چهارم توان رگلاتور 350 استفاده میکنیم و نباید داغ کند حتی بدون هد سینک
و برای سوال دوم خطر پشت داشبورد
خدا رحمت کند هر کسی که فیوز را ساخته و رحمت کند کسی را که فیوز حرارتی را ساخته
حفاظت دست خودت است میتونی فیوز قرار دهی یا یک عدد فیوز حرارتی به بدنه 350 به بندی تا وقتی خطری از بابت گرما به وجود امد قطع کند

اما استفاده از ماژول های 2576 خیلی کارت را راحت و به صرفه میکند و مشکل گرم شدن نخواهد داشت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: H_R_M

H_R_M

کاربر
2011-10-14
87
82
سلام
دوست گلم
رگلاتور قابلمه ای 3 امپر در خروجی میده
و برد بلوتوث به نظر من نهایتا 800 میلی امپر با وصل کردن فلش خواهد کشید
در کل ما از یک چهارم توان رگلاتور 350 استفاده میکنیم و نباید داغ کند حتی بدون هد سینک
و برای سوال دوم خطر پشت داشبورد
خدا رحمت کند هر کسی که فیوز را ساخته و رحمت کند کسی را که فیوز حرارتی را ساخته
حفاظت دست خودت است میتونی فیوز قرار دهی یا یک عدد فیوز حرارتی به بدنه 350 به بندی تا وقتی خطری از بابت گرما به وجود امد قطع کند

اما استفاده از ماژول های 2576 خیلی کارت را راحت و به صرفه میکند و مشکل گرم شدن نخواهد داشت

سلام و تشکر دوست گرامی
درخصوص گرم شدن و استفاده از فیوز نظر شما متین ولی جدای بحث هزینه فیوز حرارتی به نظر میاد چیزی که مشخص است نیاز به وجود فیوز نیست . فیوز حرارتی بیشتر در جایی استفاده میشود که حرارت توسط قطع کننده اولیه صورت نگیرد و جهت جلوگیری از صدمات فیوز بسوزد
درخصوص معرفی ماژول هم سپاسگزارم ولی متاسفانه امکان خرید اون وجود نداره و همچنین در نظرات خریداران رضایت 100 درصدی وجود نداره

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
تغذیه سویچینگ از نظر من مناسب این دستگاه و خودرو نیست.. مخصوصا که تمام سویچینگ های ارزان تقلبی هست و خودشون منبع نویز ....
بهتره با دوتا رگولاتور خطی ولتاژ رو کاهش بدید تا هیچکدام داغ نشود .. مثلا رگولاتور 7809 و بعد 7805 برای داشتن 5 ولت..
و البته استفاده از خازن تانتالیوم 100 نانوفاراد در خروجی رگلاتور.. و یک نکته برای کاهش نویز از خازن 1000 میکرو و بالاتر استفاده نکنید.. اولا مقدار خازن با جریان بار مشخص میشه که برای شما نهایتا 330 میکدو کافی هست..
خازن های بزرگتر پاسخ فرکانسی بدتری دارند .. و خازن 100 نانو تانتالیوم پاسخ خوبی میده..
سلف سری در برق خودرو فوق العاده مفید است و باعث چشمگیر نویز میشه ..
البته وجود یک دیود 3 امپر در بایاس مخالف در تغذیه دستگاه قبل از رگولاتور و بعد سلف هم مفید هست

کاملا فرمایش جنابعالی درست است
اما سویچینگ درست است که منبع پارازیت به حساب می اید اما زمانی که خودش ایراد داشته باشد
در کل پخشهای بروز پارازیت نداریم اما در هر کدام یک یا دو عدد مدار سویچینگ به کار رفته است اما اثاری از پارازیت نیست
مهندس جان نوشته های بنده را همیشه به عنوان یک نظر نگاه کنید والا در دنیای الکترونیک من یک ریگ هم نیستم شب خوش

بالا