آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نوسان ولتاژ استندبای در پاور مینی کیس DELL

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
باسلام خدمت دوستان و همکاران گرامی

یک عدد پاور مینی کیس به دستم رسید با مشکل اینکه ولتاژ سیم بنفش وقتی پاور رو بیرون از کیس روشن میکنم 5 ولت هست و ولتاژ استندبای مشکلی نداره ولی وقتی داخل میزارم کیس روشن میشه و بعد از اینکه یکبار خاموش میکنیم و دوباره میخوایم روشن کنیم ولتاژ سیم بنفش از 1 تا 3.5 ولت دائما تغییر میکنه.

-خازن های بخش استندبای تعویض شد
-دیود شاتکی هم بیرون برد تست شد

1692475684447.jpg

پیوست‌ها

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
باسلام خدمت دوستان و همکاران گرامی

یک عدد پاور مینی کیس به دستم رسید با مشکل اینکه ولتاژ سیم بنفش وقتی پاور رو بیرون از کیس روشن میکنم 5 ولت هست و ولتاژ استندبای مشکلی نداره ولی وقتی داخل میزارم کیس روشن میشه و بعد از اینکه یکبار خاموش میکنیم و دوباره میخوایم روشن کنیم ولتاژ سیم بنفش از 1 تا 3.5 ولت دائما تغییر میکنه.

-خازن های بخش استندبای تعویض شد
-دیود شاتکی هم بیرون برد تست شد

مشاهده فایل‌پیوست 204391
درود،
اول از همه پیشنهاد میکنم خازن های فابریک دستگاه که معمولا ژاپنی و برند Nichicon و Rubycon هستند دوباره سر جای خودشون لحیم کنید.
ظاهراً شما از برند چینی JWCO استفاده کنید که هر چند جزو بهترین های چینی هست، اما کیفیتش به پای کیفیت خازن های فابریک ژاپنی نمی‌رسه.
ضمن اینکه اکثر خازن هایی که تعویض کردید مربوط به خروجی اصلی هستند.
در اصل خازن هایی که در تصویر زیر با رنگ بنفش مشخص کردم خازن های استند بای هستن.
و در نهایت اگر مشکل باز هم حل نشد آیسی TNY رو تعویض کنید.
IMG_۲۰۲۳۰۸۲۰_۰۹۵۳۱۸.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
شما 8 عدد خازن الکترولیتی را تعویض کردی به چه دلیل آیا آنها باد کرده بودند یا ظاهر باد کرده نداشتند تک تک از نظر نشتی یا ESR تست کردید و سالمش را جایگزین کردید طبق گفته دوستان حتما از خازنهای مرغوب ژاپنی یا کره ای استفاده کن چون خازنهای چینی نو هم باشد باز ممکن است نشتی داشته باشند و از خود مقاومت سری معادل نشان دهند. البته ممکنه است خازن چینی مرغوب هم باشد باید از فروشنده موقع خرید سئوال کرد و قیل از نصب تست شود

hamedesmayly

کاربر
2022-08-06
148
135
24
اصفهان
شما 8 عدد خازن الکترولیتی را تعویض کردی به چه دلیل آیا آنها باد کرده بودند یا ظاهر باد کرده نداشتند تک تک از نظر نشتی یا ESR تست کردید و سالمش را جایگزین کردید طبق گفته دوستان حتما از خازنهای مرغوب ژاپنی یا کره ای استفاده کن چون خازنهای چینی نو هم باشد باز ممکن است نشتی داشته باشند و از خود مقاومت سری معادل نشان دهند. البته ممکنه است خازن چینی مرغوب هم باشد باید از فروشنده موقع خرید سئوال کرد و قیل از نصب تست شود
سه عدد از خازن ها با ظرفیت ( 1800UF 16v)،(1000UF 10V) باد کرده بود من هم خازن هایی که نزدیکشون بود رو عوض کردم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
ممکنه با تعویض آن دو خازن باد کرده درست می شد هرخازن را که خارج می کنی تست کن حتی نو می خواهی بجایش بگذاری همینطور

بالا