آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نحوه یادگیری تعمیرات برد؟

hamidmma

کاربر
2013-11-28
21
38
تبریز
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
دوستان بنظر شما برای کسی که سابقه تعمیرات تلویزیون و بردهای متفرقه را دارد و چند سالی است بطور جدی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی(لباسشویی یخچال و ظرفشویی و غیره) مشغول است و تحصیلات دانشگاهی مربوطه را نیز دارد بهترین و خلاصه ترین راه برای یادگیری تعمیرات حرفه ای برد های لباسشویی چیست
پیشاپیش از پاسخ های دوستان سپاسگزارم

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
من خودم برد کار نیستم/ولی با جمع کثیری از همکاران خبره در ارتباطم_663 نفر- غالبا به طور عملی مثل شما شروع کرده وبعدها از اساتید دیگر کمک گرفته اند...مثلا از فیلم های آموزشی دکتر علیخانی در گرگان یا دوره های ویژه که برخی شرکت های خصوصی در تهران برگزار میکنند مثل دوره ویژه تعمیر برد پکیج

yaserpar

کاربر
2016-01-12
81
112
با سلام وخسته نباشید تا اونجا که من اطلاع دارم وهمچنین که یکساله دارم کلاساشو میرم,مرکز اموزش تعمیرات برد فقط در تهرانه (دارای گواهینامه اموزشی وبه صورت عملی وعلمی ) وفقط دو اموزشگاه معتبر هست ومکانش هم مشخصه..وثانیا بهتون توصیه میکنم گول عناوین والقاب رو نخورید چون من خودم ۶۰۰ت پولم هدر شد به خاطر همین القاب دکتر مهندس.موفق باشید

آخرین ویرایش:

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام وخسته نباشید تا اونجا که من اطلاع دارم وهمچنین که یکساله دارم کلاساشو میرم,مرکز اموزش تعمیرات برد فقط در تهرانه (دارای گواهینامه اموزشی وبه صورت عملی وعلمی ) وفقط دو اموزشگاه معتبر هست ومکانش هم مشخصه..وثانیا بهتون توصیه میکنم گول عناوین والقاب رو نخورید چون من خودم ۶۰۰ت پولم هدر شد به خاطر همین القاب دکتر مهندس.موفق باشید
جناب این دکتری که من گفتم پروگرامر آیسی های خام سامسونگه ومدرس دانشگاست/دستگاههای تست قطعات برد میسازه وشعباتی در سطح کشور داره...کمتر کسی توی ایرانتعمیر تخصصی برد داره وایشون رو نمیشناسه-من حقیر با تجربه عملی اسم ایشون رو آوردم نه اینکه گول القاب وعناوین....لا اقل این دهها برد تعمیری برای بنده که رفته شرکت سازنده(تهویه گلدیران/پاکشوما/سام سرویس) ونتونستن درستش کنن که اینطور بوده

yaserpar

کاربر
2016-01-12
81
112
با سلام تاریخ پست مذکور دوم اوریل یا ۱۴فروردینه شما تازه جواب دادین؟! اونم من اقای رهنما . روراهنمایی کردم.کسایی که تو دانشگاه تدریس میکنندفقط دانش علمی دارند نه عملی .اتفاقا تو اموزشگاهی که من میرفتم دو تا مدرس دانشگاه هم ثبت نام کرده بودن برا اموزش برد وکسایی که تو بازار کار میکنند خیلی بهتر کار رو انجام میدنوتجربه دارند اگه دانشگاه ملاک کار عملی باشه هر کسی دوتا کتاب میخونه میشه طراح وتعمیرکار برد .البته هر کس نظری داره اما نظر من اینه.واونقدر تعمیرات تخصصی برد تو ایران دایر شده که تعمیرکارها تو شهر همکارانشون رو نمیشناسن..به هر حال موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajan

Amin H13

کاربر
2016-05-13
11
13
بله همینطوره آقای زبردست
اقای علیخانی یکی از با تجربه ترین تعمیر کارا هستش که تجربه و تخصص بالایی در تعمیر برد های کره ای(سامسونگ.الجی.و...) دارن

Amin H13

کاربر
2016-05-13
11
13
دوست عزیز آقایyaserpar فرمایشات شما هم تا حدودی درک میکنم

ولی اون آموزشگاهی که شما تشریف میبری که اسمشم هست " پیشتاز ...... " آنچنان سطح بالا هم نیست یعنی مثلا تو آموزش برد لوازم خانگی فقط چیزای سخت افزاری رو آشنا هستن و نرم افزاری اطلاعات زیادی ندارن
ولی مناسبه برای کسایی که تجربه عملی کمی دارن.
موفق باشی

Amin H13

کاربر
2016-05-13
11
13
بستگی به همت و خواسته های خودتون از خودتون داره
به فرض مثال خود بنده تو کرج بعد از گرفتن دیپلم برای کارآموزی و کار جاهای زیادی نظیر مراکز خدمات صوتی و تصویری مراجعه کردم برای یادگیری تعمیرات برد
متاسفه تعمیرکارها زیاد مشتاق نبودن کار یاد کسی بدن(از دید خودم گفتم شاید میترسن فردا رقیب شغلی اونا بشم تا همکار)
تا این که با راهنمایی برادرم بنده رو معرفی کرد به یه مرکز تعمیرات صوتی و تصویری که از قدیم تو کرج نمایندگی تلویزیون Pars بودن
خلاصه بعد از گذراندن دوره کارآموی هم بده 2 سال بدون گرفتن ریالی دستمزد براشون رایگان کار کردم در حدی که کف مغازه و شیشه ها رو هم بنده تمیز میکردم ولی در ازای این کار ازشون خواسته بودم که بهم کار یاد بدن.که الحق ولانصاف برام کم نذاشت.
بعد از 2سال که اساس کار الکترونیک دستم اومد برا خودم شروع کردم دارم کار میکنم که اومدم تعمیرات برد لباسشویی . یخچال . کولرگازی . تردمیل . یونیت های دندان پزشکی . یو پی ای . ماکروویو . دستگاه جوش اینورتر . PLC های زیمنس و ... رو شروع کردم که الحمدالله . شکر خدا خوبه بازار کارم.
البته نا گفته نمونه در کنار این شغل بدون وقفه درسم رو هم ادامه دادم
امیدوارم شما هم موفق باشی.

بالا