آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذیه ولتاژ بالا(high voltage)

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
با اجازه

شما نفرمودید که چه جریانی نیاز دارین؟
ضمنا شما جزیان مستقیم میخواین اما مداراتتون هم متناوب هست خروجی هاشون.
برای یکس.سازی دیود مناسب سخت گیر میارین که ایزولاسیون هم داشته باشه.
این مداراتی که گذاشتین جریانهای بالا را تامین میکنن.
البته ناقص هستن.
اونی که با 2n3055 هست اصلا مناسب نیست.چون هیچ رگولاسیون و کنترلی نداره.در این نوع هم اگر ترانستون را درست نپیچن یا سرهای ترانس جابجا باشه و یا ترانزیستور ها از این نوع اشغال موجود در بازار باشه اصلا نوسان نمیکنه.

بهترینش همونی هست که با igbt ساخته میشه و ای سی 2153 البته اگه گیر بیاد.

اگر جریانهای پایین نیاز دارین اصلا نیاز به این مدارات نیست.
ضمنا با ترانس فلایبک تلویزیون رنگی 29 و یک مدار تستر های ولتاژ هم میشه همچین چیزی ساخت.ضمن اینکه کاسکد در داخل خود ترانس هست.ایزوله هم شده.
در مدارات جناب رجبی جستجو بفرمایید.

ضمنا برای مدار پایینی که با 555 هست قسمت ترانسفورمر را نذاشتین؟!
بدرود

آخرین ویرایش:

محمد موسوی

کاربر
2012-09-04
21
39
اصفهان
شما نفرمودید که چه جریانی نیاز دارین؟
جریان کم لازم دارم . یعی که من برای تولید میدان مغناطیس قوی میخوامش. و هرچی ولتاژ بیشتر باشه دامنه میدان بیشتره. فعلا جریان زیاد نمی خوام .اگه بشه برای احتیاطش طوری مدارو ساخت که بشه جریان رو کم و زیاد کرد تا نهایت 1a که این خیلیه میدونم که اینقدرا لازم نیست.برای تولید میدان دائم می خوام. نه مثل شوکر ها و تولید جرفه که استفاه می کنن.ممنون از اینکه وقت می زاری و جواب می دی.عکس پایینی بزرگه و قسمتیش معلوم نیست. روش کلیک کنید کامل نشون داده میشه.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
والا بیش از این نمیدونم!
اما 1 امپر ضربدر 30000 ولت میشود 30کیلووات! درسته؟! البته در حالتی که خروجی مسقیم باشد.
30000 وات تقسیم بر ولتاژ ورودی (بدون محاسبه اتلاف) فرضا 300 ولت میشود:100 امپر!!
دوستانی که برق خوندن میتونن توضیحات علمی بفرمان.

برای کوره القایی میخواهید؟

آخرین ویرایش:

محمد موسوی

کاربر
2012-09-04
21
39
اصفهان
سلام
نه دوست عزیز. برای کوره نمی خوام. برای تولید یه میدان مغناطیس میخوام که آزمایشایی رو روش انجام بدم.
برای آزمایشگاه فیزیک می خوام.
خودم رشتم برقه ها:nevreness:
راستی مدار آخری که گذاشته بودم تو یه سایت خارجی درست کرده بودند و همین مدار رو معرفی کرده بود.!!!!!!!!!!
اینو بگم که dc میخوام اما اگه ac باشه که خیلی بهتر میشه. حالا دواره اون مدار اشکالش چیه؟ممنون میشم یه توضیحی روش بدی.

deremel400

کاربر
2010-03-30
18
110
من مدار اولی که با دوتا ماسفت هست را درست کردم خیلی خوب جواب میده ....اون مدار با 3055هم درست کردم طبق حرف دوستمون اصلا مدار خوبی نیست با اولین آرک زدن جفت trها میسوزه

این مدارات جریانشون در حد میلی آمپر و کمتره اگه جریان بره بالا که عایق کاری مدار خودش فوق لیسانس داره :thumbsup:اگر ولتاژ خیلی زیاد بدون ترانس نیاز دارید در مورد مولد مارکس که فقط با خازن و دیوده سرچ کنید

محمد موسوی

کاربر
2012-09-04
21
39
اصفهان
این مدارو هم یه نیگا بندازید بد نیست.
8.gif

deremel400

کاربر
2010-03-30
18
110
مدار خیلی زیاد هست اما تا ساخته نشه خیلی نمیشه روش نظر داد اما این طور که من فهمیدم شما به یک آرک قوی نیاز دارید که شاید در آخر مجبور به ساخت کویل تسلا بشوید

محمد موسوی

کاربر
2012-09-04
21
39
اصفهان
کویل تسلا میدونم چیه. اما کویل نمی خوام. من برای قوس یا شوکر نمی خوام. برای تولید میدان بزرگ می خوام.
اختلاف پتانسیل زیاد.

deremel400

کاربر
2010-03-30
18
110
پس برید سراغ مولد مارکس من تا 120کیلو ولت هم دیدم ازش گرفتند البته یکی از بچه های انجمن برق می گفت یک تعدادی از خازن و دیود که می رسه دیگه جواب نمیده اما تو اینرنت تا 120 کیلو ولت هم هست

بالا