آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در کارت PCMCIA کارت تبديل يک درگاه USB به چند درگاه ...

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

هر چی فکر کردم نمیدونستم سوال در مورد این کارتهارو باید کجا مطرح کرد ناچار جزء لوازم جانبی متفرقه کامپیوتر نوشتم اگه اشتباه کردم راهنمایی بفرمایید

در هر صورت این کارت تبدیل پورت pcmcia به 4 یو اس بی است که در حال حاضر برق جهت تامین پورتها را کم میاره فقط اگه زور بزنه 1موس رو جواب میده ولتاژ خروجی رو گرفتم 3 ولته که باید 5 ولت باشه قبلآ یه هارد اکسترنال یه فلش با یه موس رو براحتی ساپورت میکرد البته نا گفته نمونه که با 2تا لپ تاپ دیگه هم تست کردم همین مشکل رو داره بازش کردم غیر از اسی اصلی یه آسی 34063 داره و چندتا قطعه smd دیگه سوالم اینه که آیا این آسی میتونه معیوب باشه یا نه و اگر نه دنبال چه قطعه ای توی برد بگردم

در ضمن همه لپتاپها خود کارتو بعنوان یه دیوایس جدید میشناسن

مثل همیشه قبلآ از راهنمایی اساتید محترم کمال تشکر را دارم

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,691
176,890
iRanTK.iR
سلام

بعيد ميدونم که قطعات اصلي آسيب ديده باشند .

چون فرموده بوديد که ولتاژ خروجي پايين هست و موس رو هم به زحمت ميشناسه .

ممکن هست اگر خازن الکتروليتي داخلش داشته باشه اونها خراب شده باشه يا اينکه مقاومت هاي مسير ولتاژ 5 ولت اهمشون زياد شده باشه و باعث افت ولتاژ شده باشند ، شما بايد ولتاژ 5 ولت ورودي به USB رو چک کنيد و ببينيد براي چي افت داره ....

البته من از سيستم کار اين دستگاه ها اطلاعي ندارم ، اما فکر مي کنم اين دستگاه ها فقط ديتاي ورودي رو تقسيم مي کنند و به ولتاژ کاري ندارند و ولتاژ دستگاه هاي متصل شده از خود سيستم به صورت مستقيم تامين ميشه که اگر اينطوري باشه و نتونستيد قطعه خراب رو پيدا کنيد ميتونيد ولتاژ خروجي 5 ولت رو قطع کنيد و از ورودي ولتاژ پنج ولت يک سيم به خروجي هاي USB متصل کنيد .

موفق باشيد .

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
با سلام دوباره
من این کارترو با دوتا لپ تاپ دیگر هم تست کردم اینطور که مشخصه ولتاژ رو از خود لپتاپ میگیره وبعد به 5ولت تبدیل میکنه چون باید یو اس بی هارو راه اندازی کنه تا بتونن دیتا رو بخونن الان مشکل

که فقط ولتاژ برای یه یو اس بی تامین میشه وتا یه دیوایس دیگه بهش میزنم اررور میده سوالم اینه که اولآ آسی ذکر شده در بالا کارش چیه درضمن دلیل کم آوردن ولتاژ معمولآ به کدوم المان مربوط میشه

از اینکه وقت پر ارزشتان را میگیرم پیشاپیش عذر خواهی میکنم

وباز هم با تشکر از راهنمایی و جوابهای سریع شما

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,691
176,890
iRanTK.iR
سلام

اگر شماره آي سي MC33063A هست اين آي سي يک DC-to-DC Converter هست .

ببينيد پايه شش آي سي ورودي ولتاژ هست و پايه يک خروجي . شما بايد در پايه شش پنج ولت و در پايه يک هم پنج ولت داشته باشيد .

احتمالا مدار طوري بسته شده که اگر ولتاژ ورودي پنج ولت از اين مقدار کمتر بشه مدار به صورت اتوماتيک ولتاژ خروجي رو روي پنج ولت تنظيم کنه ، حالا ممکن هست آي سي يا قطعات جانبي اطرافش خراب باشه .......

ديتاشيت رو ضميمه کردم .......

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Shami

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

با تشکر از شما ولی متاسفانه این کارت داخل اسلت pcmcia
و هیچ دست رسی جهت ولتاژ گیری پایه های آسی یا قطعات دیگر ندارد در ضمن بابت دیتا شیت حیلی سپاسگذارم به هر صورت مجبورم آسی وچندتا قطعه اطرافشو بدون در نظر گرفتن سالم یا ناسالم

بودن تعویض کنم البته عکس کارت رو ارسال کردم
[URL="http://www.irupload.ir/images/nzbia9wkvnasjh0aby.jpg"][/URL][URL="http://www.irupload.ir/images/nzbia9wkvnasjh0aby.jpg"]
دو تا خازن نزدیک آسی رو عوض کردم یه سیم پیچ ویک دیود هم اونجا هست که سالمند البته فکر میکنم اونا مربوط میشن به ورودی 5ولت از بیرون بمحض تعویض آسی نتیجه را اطلاع میدهم

[IMG]http://www.irupload.ir/images/nzbia9wkvnasjh0aby.jpg[/URL][/IMG]
1hkjxvoiqspivrf7kov.jpg
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:
بالا