آی پی امداد
abtahi

مشکل در بالا رفتن دمای هیتر هویه گرداک ۹۵۲

M.multii

کاربر
2016-12-06
5
1
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
در صورت امکان لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید
من یه هیتر هویه گرداک دارم هویه کاملا سالم و بدون مشکل کار میکنه،اما قسمت باد گرم موقع روشن کردن پمپ باد ولوم درجه ی کن و زیاد کردن فشار هوا بدون مشکل کار میکنه اما ولوم درجه حرارت کار نمیکنه درجه تا ۲۱۳ الی ۲۱۴ بیشتر افزایش پیدا نمیکنه و روی همین درجه نوسان داره،،،کار های انجام شده،تست سنسور دما در داخل دسته به این صورت که با مولتی متر روی تست اهم هر دو پایه مقداری اهم نشان داد،،منظرم سوکت دو فیشی است که از لوله دسته خارج میشود مدل ۵ سیم است،،،ولتاژ خروجی ۱،۶ ولتی هم در خروجی همان سوکت که به ایسی سنسور وصل میشه هم ولتاژ داشت،المنت دسته رو هم تست کردم روی هر دوتا پایه اهم داشت،،،سه تا ترایاک کنار همدیگه +ترایاک BT134که از مدار خارج شد و تست شد هر ۴ تا سالم بودن،طریقه ی تست هم به این صورت بود که بر روی موقعیت دیود پایه های مولتی متر از پایه ی وسط ترایاک به هیچ کدوم ار دو پایه اطراف راه نمیداد ولی از پایه های کناری از هر طرف به همدیگه راه میداد،،قابل توجه دوستان هیتر نو هست من مطمئن هستم این ایراد در خیلی از هایتر های هم مدل گرداگ پیش امده و با تعویضیه قطعه خاص بر طرف میشه ا،ر کسی تجروبه ایی در مورد رفع این مشکل داره لطفا یه راهنمایی به من بکنه چون بدون هیتر کارم لنگ با تشکر فراوان از همه ی عزیزان حاضر در انجمن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
937
1,193
از بردها عکس بزارید برای راهنمایی بهتر

vahidghani

کاربر
2014-06-17
6
0
تهران
چند تا پتانسیومتر هم روی برد دستگاه هست که یکیشون مربوط به هیتر هست که ممکنه خراب باشه یا تنظیم نباشه

amir996

کاربر vip
vip
کاربر
2019-07-16
59
24
پشت سون سگمنت دو عدد مولتی لرن وجود داره به رنگ ابی اونارو با پیچ گوشتی دوسو ریز تنظیم کردی؟

بالا