آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل داغ کردن رگولاتور 1.8 ولت در رسیور iclass 9900x PVR

دکترشریفی

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-30
6
3
48
رگولاتور 1.8 ولت روی این رسیور iclass 9900x PVR داغ میکنه و دستگاه بعد از چند ثانیه خاموش میشه میخواهم مطمئن بشم این رگولاتور با یک رگولاتور اشتباهی جایگزین نشده باشه چون قبلا دستکاری شده . این رسیور چه رگولاتوری باید داشته باشه؟

پیوست‌ها

• 334.1 کیلوبایت بازدیدها: 69

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
رگولاتور 1.8 ولت روی این رسیور iclass 9900x PVR داغ میکنه و دستگاه بعد از چند ثانیه خاموش میشه میخواهم مطمئن بشم این رگولاتور با یک رگولاتور اشتباهی جایگزین نشده باشه چون قبلا دستکاری شده . این رسیور چه رگولاتوری باید داشته باشه؟
سلام .
در صورتی نتونستی اطلاعاتی پیدا کنی . در مورد ولتاژ رگلاتور . ببین خروجی رگلاتور ولتاژ چه ای سی را تامین میکنه . با دیتاشیت ولتاژ کاری ای سی میشه فهمید رگلاتور باید چند ولتی باشه.
متشکرم.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود،
چه در این دستگاه و چه در ۸۰ درصد دستگاه های مشابه، ولتاژ این رگولاتور 1.8 ولت هست و وظیفه تامین ولتاژ DRAM رو داره.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,681
176,842
iRanTK.iR

درود بر شما

رگلاتور 1.8 هست ، بهتره با نمونه مرغوب تعویض کنید .

برای حل مشکل داغ شدن خازن های الکترولیتی ورودی و خروجی همین آی سی رو با خازن مرغوب تعویض کنید مشکل حل میشه ...

راه دیگه در صورت داغ شدن مجدد آی سی ، استفاده از یک برد کاهنده و تنظیمش روی ولتاژ 1.8 هست .

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
90
386
این مشکل با یک عدد lm317 و دو عدد مقاومت
( و البته تعویض خازنهای الکترولیت ۱۰۰ میکرو در مسیر ۱.۸ ولت) به راحتی حل میشه و نیاز به هیچ قطعه اضافی و برد نداره

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,681
176,842
iRanTK.iR
این مشکل با یک عدد lm317 و دو عدد مقاومت
( و البته تعویض خازنهای الکترولیت ۱۰۰ میکرو در مسیر ۱.۸ ولت) به راحتی حل میشه و نیاز به هیچ قطعه اضافی و برد نداره

درود بر شما

قبلا خودم آموزش نصبشو داخل انجمن گذاشتم .

اول باید خازن های ورودی و خروجی آی سی و خود آی سی تعویض بشه و در اکثر موارد مشکل بدون قطعه اضافه حل میشه ...

اگر حل نشد ساده ترین راه استفاده از برد کاهنده هست ، اگر نبود میتونید از LM317 استفاده کنید .

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
90
386
درود بر شما

قبلا خودم آموزش نصبشو داخل انجمن گذاشتم .

اول باید خازن های ورودی و خروجی آی سی و خود آی سی تعویض بشه و در اکثر موارد مشکل بدون قطعه اضافه حل میشه ...

اگر حل نشد ساده ترین راه استفاده از برد کاهنده هست ، اگر نبود میتونید از LM317 استفاده کنید .
سلام
این پست که شما اشاره کردید من ندیدم
البته این موضوع مربوط به خیلی سال پیش و زمان اون تیپ دستگاه هاست
نکته‌ای که تو این مدار هست برمیگرده به ضعف در طراحی اون قسمت ( که بعدا در مدل جدید تر اصلاح شد و از سوییچنگ استفاده شد).
به این دلیل گفتم از ۳۱۷ که
1.در بعضی مواقع حتی با تعویض رگولاتور ۱.۸ و خازن ها ، به علت جریان کشی زیاد سی‌پی‌یو‌ ، رگولاتور داغ میکرد و دستگاه بعد از مدتی پشت سر هم ری‌استارت میکرد.
2.حتی با رگولاتور ۱.۸ ولت آمپر بالا ، باز هم ری‌استارت میکرد
در این حالت با ۳۱۷ ولتاژ رو حدود ۱.۹ محاسبه و ست میکردم (R1=200 /R2=100 ) و اوکی میشد، هیچ مورد برگشتی در این سالها مشاهده نشد.
ضمنا ۳۱۷ تو وسایل تمام تعمیرکارها پیدا میشه و ارزونتر از مدار کاهنده درمیاد.
عکس یک نمونه که اخیرا انجام دادم ضمیمه میکنم ، مقاومتها روی پایه adj کار گذاشته شده.

پیوست‌ها

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,681
176,842
iRanTK.iR
سلام
این پست که شما اشاره کردید من ندیدم
البته این موضوع مربوط به خیلی سال پیش و زمان اون تیپ دستگاه هاست
نکته‌ای که تو این مدار هست برمیگرده به ضعف در طراحی اون قسمت ( که بعدا در مدل جدید تر اصلاح شد و از سوییچنگ استفاده شد).
به این دلیل گفتم از ۳۱۷ که
1.در بعضی مواقع حتی با تعویض رگولاتور ۱.۸ و خازن ها ، به علت جریان کشی زیاد سی‌پی‌یو‌ ، رگولاتور داغ میکرد و دستگاه بعد از مدتی پشت سر هم ری‌استارت میکرد.
2.حتی با رگولاتور ۱.۸ ولت آمپر بالا ، باز هم ری‌استارت میکرد
در این حالت با ۳۱۷ ولتاژ رو حدود ۱.۹ محاسبه و ست میکردم (R1=200 /R2=100 ) و اوکی میشد، هیچ مورد برگشتی در این سالها مشاهده نشد.
ضمنا ۳۱۷ تو وسایل تمام تعمیرکارها پیدا میشه و ارزونتر از مدار کاهنده درمیاد.
عکس یک نمونه که اخیرا انجام دادم ضمیمه میکنم ، مقاومتها روی پایه adj کار گذاشته شده.

درود بر شما

این لینکش و مربوط به سال ۹۲ هست .

ابتدا من این مطلب رو عنوان نکردم چون بهترین روش برای حل مشکل در صورتی که با تعویض رگلاتور و خازن ها مشکل گرم شدن آی سی حل نشود استفاده از برد کاهنده هست ، یک برد کاهنده حدود ۳۰ هزار تومن قیمت دارد و جریان خروجی بیشتری نسبت به ۳۱۷ دارد و گرما هم تولید نمی کند .

طبق گفته خودتون هم شرکت در نمونه های جدید از نمونه آی سی های کاهنده DC to DC استفاده کرده .

دکترشریفی

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-30
6
3
48
سپاسگزارم از راهنمایی اساتید بزرگوار ، دو خازن مشکل دار در ورودی و خروجی آی سی پیدا کردم و تعویض نمودم ولی مشکل حل نشد . خود آی سی را هم عوض کردم ولی نشد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh
بالا