آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل بوت در لپ تاپ ایسر مدل v3-571g بعد از آپدیت ویندوز 10

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
خوب یک فلش بوتیبل با ایزو ویندوز 64 بیت به صورت uefi بسازید و تنظیمات بایوس هم روی uefi و secure boot هم فعال کنید . درست میشه

3dpn73

کاربر
2016-10-23
15
3
خوب یک فلش بوتیبل با ایزو ویندوز 64 بیت به صورت uefi بسازید و تنظیمات بایوس هم روی uefi و secure boot هم فعال کنید . درست میشه
چشم نتیجشو بهتون میگم ممنون بابت کمکهاتون خداکنه درست بشه

Sent from my SM-G928C using Tapatalk

3dpn73

کاربر
2016-10-23
15
3
استاد کاری که گفتین انجام دادم زمانی که secure boot فعاله خطا میده
ولی وقتی رو حالت uefi
secure boot
غیر فعال میکنم
تصویر زیر میاد بعد بوت شدن
44.jpg

enter
میزنم همین میاد
f8
میزنم همین میاد
esc
هم تنظیمات بایوس میاد نمیدونم باید چطور تنظیمش کنم

siamak_sari

کاربر
2016-10-21
11
22
شما دوست عزیز باید حتما یه ویندوز uefi تهیه کنید و اقدام به نصب ویندوز کنید. من دقیقا مشکل شما را داشتم اما روی لپ تاپ ایسوس که با تهیه سی دی uefi از شرکت گردو مشکلم بر طرف گردید.

ضمنا بگم من با ایزو هم فلش ویندوز uefi درست کردم و نصب کردم ولی مشکلم حل نشد تا سی دی را تهیه کردم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3dpn73

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
ایزو ساخته شده مشکل داره . روش ساخت فلش بوتیبل UEFI در اینترنت هست . میتونی استفاده کنید .ایزو حتما باید 64 بیت باشه .

3dpn73

کاربر
2016-10-23
15
3
شما دوست عزیز باید حتما یه ویندوز uefi تهیه کنید و اقدام به نصب ویندوز کنید. من دقیقا مشکل شما را داشتم اما روی لپ تاپ ایسوس که با تهیه سی دی uefi از شرکت گردو مشکلم بر طرف گردید.
مشکل اینه که من به عملکرد dvd rom شک دارم چون از روی دیسک بوتیبل بوت نمیکنه

ایزو ساخته شده مشکل داره . روش ساخت فلش بوتیبل UEFI در اینترنت هست . میتونی استفاده کنید .ایزو حتما باید 64 بیت باشه .
با refus نسخه ۲ انجام شده من فقط فایلای uefi کپی نکردم چون میگن وین ۱۰ کلا uefi هستش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

siamak_sari

کاربر
2016-10-21
11
22
مهندس هم فایل های زیپ شده رو و هم روش رو از اینترنت مجدد چک کردم / روی بعضی از لپ تاپها نصب نمیشه / روی بعضی از لپ تاپها هم بعد از نصب ویندوز و داریورها دقیقا ایراد دوستمون را نشون می ده
ولی روی

با refus نسخه ۲ انجام شده من فقط فایلای uefi کپی نکردم چون میگن وین ۱۰ کلا uefi هستش

نه من هم اشتباه شما را می کردم ولی با اصرار یکی از دوستام ویندوز uefi را از سی دی نصب کردم مشکلم حل شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3dpn73

3dpn73

کاربر
2016-10-23
15
3
امتحان میکنم نتیجرو میگم عجیب گیر کردم بااین

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران

عزیز داری اشتباه میکنی .
باید با RUFUS این حالت بگذاری GPT و UEFI پارتشین استیل
شما ایزو ویندوز 64 بیت داشته باشی . و روی تنظیماتی که بالا گفتم بگذاری خودش اتوماتیک درستش میکنه . از فایل ایزو استفاده کن نه از DVD

3dpn73

کاربر
2016-10-23
15
3
عزیز داری اشتباه میکنی .
باید با RUFUS این حالت بگذاری GPT و UEFI پارتشین استیل
شما ایزو ویندوز 64 بیت داشته باشی . و روی تنظیماتی که بالا گفتم بگذاری خودش اتوماتیک درستش میکنه . از فایل ایزو استفاده کن نه از DVD
دقیقا همین کارایی که گفتین انجام دادم وین ۱۰ ۶۴ بیت uefi هست iso هستش
بعد دقیقا gpt گزاشتم

بالا