آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با لپ تاپ HP Pavilion dv9000

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
برای استخارج فایل از لینک زیر استفاده کن
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=26140
با تشکر از راهنماییتون
من با این روش فایل های بایوس dell رو استخراج میکردم ولی متاسفانه روی hp جواب نمیده و فقط فایل exe رو اجرا میکنه
من هر سه دستور زیر رو برای فایل مورد نظر اجرا کردم ولی هیچکدوم جواب نداد:
Filename.exe /writeromfile
Filename.exe /Writehexfile
Filename.exe /Writehdrfile
اگر امکانش هست شما هم یک تست بکنید شاید من اشتباهی کرده باشم
با تشکر

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود
یه روش دیگه،
روی فایل فلش که دانلود کردی،کلیک راست کن و گزینه extract file... (باید نرم افزار winrarنصب باشه) کلیک کن، برات انجام میده.
بعد فایلی که با پسوند .fd هستش، همون فایل بایوس دستگاه است

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با تشکر از راهنماییتون
من با این روش فایل های بایوس dell رو استخراج میکردم ولی متاسفانه روی hp جواب نمیده و فقط فایل exe رو اجرا میکنه
من هر سه دستور زیر رو برای فایل مورد نظر اجرا کردم ولی هیچکدوم جواب نداد:
Filename.exe /writeromfile
Filename.exe /Writehexfile
Filename.exe /Writehdrfile
اگر امکانش هست شما هم یک تست بکنید شاید من اشتباهی کرده باشم
با تشکر
درود
فایل EXE که از سایت گرفتید همینجا اپلود کنید تا تست کنیم و نتیجه را اعلام کنیم

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
درود
یه روش دیگه،
روی فایل فلش که دانلود کردی،کلیک راست کن و گزینه extract file... (باید نرم افزار winrarنصب باشه) کلیک کن، برات انجام میده.
بعد فایلی که با پسوند .fd هستش، همون فایل بایوس دستگاه است

به روش شما ectract کردم یک فایل با حجم 1074 کیلو ولی با پسوند WPH ساخت البته کلی فایل دیگه هم بود که این هم اندازه حجم بک آپ خود بایوس هست. بنظرتون همینه؟

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،طبق شماره برد با مدل dv 9700 فرقي نداره،اون فايا هم احتمالا درست هست يه فايل هم من پيدا كردم مال dv 9700 هست،اونم يه تست بزنيد.
موفق باشيد،يا علي

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soh3il

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
سلام،طبق شماره برد با مدل dv 9700 فرقي نداره،اون فايا هم احتمالا درست هست يه فايل هم من پيدا كردم مال dv 9700 هست،اونم يه تست بزنيد.
موفق باشيد،يا علي
با درود و تشکر
این فایل رو تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mavaramat

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست من.
تو DV9000 مشکل گرافیک شایع هست معمولا بایوس نمیپرونه.البته باید یه هیت کوچلو به چیپ گرافیک بدی با فلکس مایع اگه تصویر داد ریبال و...
نکته دوم اینکه dv9000 سری های مختلف داره که به دلیل کانفیگ مختلف بایوس هاشون روی هم جواب نمیده.به نظرم بکاپ رو برگردونید و خیلی کم با فلکس مایع یه هیت روی گرافیک بگیرید! اگر جواب داد ریبال کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soh3il

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
سلام دوست من.
تو DV9000 مشکل گرافیک شایع هست معمولا بایوس نمیپرونه.البته باید یه هیت کوچلو به چیپ گرافیک بدی با فلکس مایع اگه تصویر داد ریبال و...
نکته دوم اینکه dv9000 سری های مختلف داره که به دلیل کانفیگ مختلف بایوس هاشون روی هم جواب نمیده.به نظرم بکاپ رو برگردونید و خیلی کم با فلکس مایع یه هیت روی گرافیک بگیرید! اگر جواب داد ریبال کنید.

پس با این تفاسیر راه شمارو هم تست میکنم. انشالا که جواب بده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: lolohacko

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
خوب بعد از اینکه بایوس رو با فایل دانلود شده از سایت HP پروگرم کردم ( البته فایل دانلود شده با فایلی که دوست عزیز mavaramat دادند یکی بود ) سیستم به حالت اولیه خودش یعنی همون noboot برگشت. فکر کنم فقط یک راه مونده و اونم روشی که دوست عزیز lolohacko فرمودند رو باید انجام بدم. انشالا اگر فردا فرصتی شد انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم
با تشکر از همه اساتید و دوستان محترم

بالا