آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشابه رگلاتور sk016g2

kohkan

کاربر vip
کاربر
2013-12-07
79
47
سلام عزیزان
یک دستگاه آزمایشگاهی آوردن برای تعمیر، رگلاتور sk016g2 (ht7133a) ترکیده، نمیتونم عین خودشو پیدا کنم، جایگزین چی میتونم بزنم که تو بازار هم باشه

عکس ترانزیستور به پیوست

ممنونم

پیوست‌ها

• 30 کیلوبایت بازدیدها: 11

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام عزیزان
یک دستگاه آزمایشگاهی آوردن برای تعمیر، رگلاتور sk016g2 (ht7133a) ترکیده، نمیتونم عین خودشو پیدا کنم، جایگزین چی میتونم بزنم که تو بازار هم باشه

عکس ترانزیستور به پیوست

ممنونم

سلام
شماره قطعه HT75xx-1 هست و نه sk016g2
این نوع رگولاتور، با ولتاژ ثابت از 2.1V الی 12V و حداکثر آمپر خروجی 100mA تولید میشه که بجای xx در پارت‌نامبر، ولتاژ خروجی قطعه درج شده است.
مثلا پارت‌نامبر قطعه شما HT7533A-1 (کد7533A-1) یه رگولاتور مثبت 3.3V است.
این قطعه رو در حال حاضر اسکای‌تک موجود داره

پیوست‌ها

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
سلام دوست عزیز این یه رگولاتوره نه ترانزیستور.
یه رگولاتور 100 میلی آمپر با ولتاژ خروجی ثابت 3.3 ولت
خب با این مشخصات میتوئنی به راحتی چندین و چند مدل مشابه براش پیدا کنی.
جالب اینکه همین مدل خودشم توئ فروشگاه ها زیاده اگر یه سرچ کنید

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
حالا به هر نحوی دسترسی نداشتی به خریدش اگر lm7833 هم داری کافیه برعکس وصلش کنی (گرچه خیلی قویتره و از نظر اقتصادیشم اشتباهه اینکار)

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
حالا به هر نحوی دسترسی نداشتی به خریدش اگر lm7833 هم داری کافیه برعکس وصلش کنی (گرچه خیلی قویتره و از نظر اقتصادیشم اشتباهه اینکار)

سلام و عرض ارادت
تصور می‌کنم پایه‌های LM7833 و TH7533A-1 با هم هم‌خوانی نداشته باشه و جناب @kohkan می‌بایست در این خصوص دقت کنند.
پایه GND قطعه LM7833 وسط هست؛ در حالی که پایه TH7533A-1 کنار می‌باشد و باید با تغییر محل پایه‌ها، جایگذاری مناسب انجام بدن.

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۱۸-۱۸۰۳۱۵_Office.jpg

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۱۸-۱۸۰۲۱۸.jpg

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
بسیار جالب من یه دیتاشیت گرفتم که منفی وسطه.(واسه همین گفتم کافیه lm7833 رو برعکس وصل کنه
ایا من نقشه اشتباه گرفتم ( که محاله باتوجه با مشخصات)
یا شما ( بازم بعید ه چون دارم میبینم نقشتونو)
یا شرکت تولید کننده نمیدونم چند چنده با خودش

فایل رو مشاهده کنید

پیوست‌ها

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
بسیار جالب من یه دیتاشیت گرفتم که منفی وسطه.(واسه همین گفتم کافیه lm7833 رو برعکس وصل کنه
ایا من نقشه اشتباه گرفتم ( که محاله باتوجه با مشخصات)
یا شما ( بازم بعید ه چون دارم میبینم نقشتونو)
یا شرکت تولید کننده نمیدونم چند چنده با خودش

فایل رو مشاهده کنید

سلام
هرچند برای اولین‌بار به چنین نکته‌ای برخورد کردم؛ اما مطلب آموزنده‌ای بود.
دو نکته در دیتاشیتی که تصویر آن را قرار دادید مطرح هست.

۱- در صفحه اول دیتاشیت به صراحت پایان عمر قطعه قدیمی (TH75xx) و تولید جدید (TH57xx-1) را اعلام می‌کند.
حتی این اعلام را با عبارت TH75xx EOL notification در سربرگ همه‌ی صفحات نصب کرده.

EOL notification مخفف End Of Life یا همان اعلام پایان عمر است.

اما با وجود اعلام پایان عمر قطعه، جایگزین آن را نیز با همان pinout معرفی می‌کند و در حقیقت pinout قطعه تولید قدیم و جدید در این دیتاشیت تغییر نکرده.

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۱۹-۰۰۵۲۵۲_Office.jpg

HT7533-1.jpg

۲- اما نکته دوم که به نظر میرسد اساس اختلاف نظر دو دیتاشیت باشد؛ به تاریخ حک شده در ذیل صفحات باز می‌گردد.
تاریخ دیتاشیت EOL مربوط به November 29, 2002 است و ورژنی برای آن ثبت نشده؛ ولی دیتاشیتی که در پست دوم قرار دادم، مربوط به August 07, 2018 و ورژن آن Rev. 2.40 ثبت شده.
لذا تصور می‌کنم بعد از تغییرات سال ۲۰۰۳ ، pinout قطعه نیز در ورژنهای بعدی دستخوش تغییر شد و طبیعتا دیتاشیت جدید قابلیت اطمینان بیشتری دارد.

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۱۹-۰۱۱۳۴۴_Office.jpg

Screenshot_۲۰۲۴۰۲۱۹-۰۱۱۲۳۳.jpg

با این حال از جناب کوهکن تقاضا دارم ترتیب ورودی، خروجی و زمین این قطعه را بر روی برد مشخص و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنند.
ضمن اینکه اگر تصویر واضح از پشت و روی برد قرار دهند؛ به نتیجه‌گیری بهتر از این تاپیک کمک شایانی خواهند کرد.

دیتاشیت سال ۲۰۰۲ که پایان عمر آن نیز اعلام شده؛ پیوست می‌گردد.

پیوست‌ها

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
باسلام.
برخلاف بنده که تاحالا دو یا سه مورد دیگه از قطعات رو دیدم که دیتاشیت متفاوت حتی با خروجی و آمپر یا توان متفاوت در یک تیپ دیدم.
ولی با توضیح ظریف شما متوجه شدم جریان اون قبلی ها چی بود .ممنون.

بالا