آی پی امداد
abtahi

مدار فلزیاب sx500

alidelkhah

کاربر
2009-01-28
34
41
بزرگواراین شخص فقط یک پیشنهادداده مطمئناعملاکاری انجام نداده
شمااگه تمام مدلهای کپی شده ازsx یاTLروببینیدهیچکدومون بجای ۵۵۵ازمیکرواستفاده نکرده اندچون ۵۵۵درتولیدفرکانس دقت کافی روداره واصطلاحالغزش فرکانسی نداره
قبلاهم گفتم بدلیل اینکه این سری فلزیابهاتک سمپل هستندکارایی انهامحدوده وبسادگی قابلیت بهینه سازی ندارند،شایدبهترینهای این مدل فلزیاب سری لامینوسه.
سلام دوست عزیز،اگه حرفامو باور نداری برو بااسکوپ تست کن اونوقت متوجه میشی .نوسانگر۵۵۵ ،به خاطر استفاده از خازن و مقاومت ،که هرکدام ازاین دوقطعه علاوه برتلرانس مخصوص خودش،از حرارت ایجاد شده توسط رگلاتورها وهمجنین ترانزیستورقدرت،مصون نمی باشد.یکبار امتحان کن با ۵۵۵ویکبار با میکروکنترلر ،بعدش نظر قاطع بفرما،بنده هم پیشنهاد ندادم ،ساختم اگه دوست داری پیام خصوصی بده.موفق باشید

alidelkhah

کاربر
2009-01-28
34
41
من فکر میکنم که پرونده sx500 برای همیشه باید بسته شود،با وجود مدارات با کیفیت ودقیق ،دیگه حیفه آدم وقتشو روی اسباب بازی و کاردستی بگذارد،واقعا حیف عمرادمی نیست که اینجوری تلف شود.به امید موفقیت دوستان

رحیم۸۸۰

کاربر
2024-01-13
3
0
تهران
من فکر میکنم که پرونده sx500 برای همیشه باید بسته شود،با وجود مدارات با کیفیت ودقیق ،دیگه حیفه آدم وقتشو روی اسباب بازی و کاردستی بگذارد،واقعا حیف عمرادمی نیست که اینجوری تلف شود.به امید موفقیت دوستان
دوست عزیز این دستگاه جواب داده از نظر شما هر چی باشه
در واقع همه فلزیاب ها اسباب بازیه هیچکدوم اونجوری ک فروشنده ها و طراح ها ازشون تعریف میکنن جواب نداده
بلکه این اپراتور هست میدونه چی خوبه یا ...

roshik

کاربر
2008-03-06
187
149
سلام دوست عزیز،اگه حرفامو باور نداری برو بااسکوپ تست کن اونوقت متوجه میشی .نوسانگر۵۵۵ ،به خاطر استفاده از خازن و مقاومت ،که هرکدام ازاین دوقطعه علاوه برتلرانس مخصوص خودش،از حرارت ایجاد شده توسط رگلاتورها وهمجنین ترانزیستورقدرت،مصون نمی باشد.یکبار امتحان کن با ۵۵۵ویکبار با میکروکنترلر ،بعدش نظر قاطع بفرما،بنده هم پیشنهاد ندادم ،ساختم اگه دوست داری پیام خصوصی بده.موفق باشید
فرض براینکه این قسمت مدارروبدلیل حساسیت خازنهاومقاومتهای بکاررفته دران بامیکروجابجاکردید،بقیه خازنهاومقاومتهای بکاررفته درمدارراباچه چیزی جابجامیکنید؟مطمئناانهاهم تلرانس دارندوحساس به حرارت.
برهیچکس پوشیده نیست که حتی قطعات نظامی ودقیق هم تلرانس عملکرددرمداردارنداماچیزی که مهم است میزان تاثزرپذیری بقیه مدارازاین موضوع است،دراین فلزیاب کمی اعوجاج درشکل موج خروجی ایسی۵۵۵،تاثیرمنفی ملموسی دربقیه مداربوجودنمیاوردچراکه بحث مافرکانس درحدچندصدهرتزهست نه چندمگاهرتز.
درمدارفوق باتوجه به تقویت سیگنالهایی درحدچندمیکروولت ودرنظرگرفتن بهره بسیاربالابرای ایسی پیش تقویت کننده وباتوجه به امکان جابجایی نقطه کارایسی بدلیل حرارت وتغییرات بسیارجزئی ولتاژتغذیه و...،بیشترین عامل تاثیرگذاربرمدار،ایسی پیش تقویت کننده یعنی709 میباشد.
دراخراینکه بااحترام به نظرجنابعالی اگه بااین تغییر،بصورت عملی نتیجه مطلوبتری ازعملکرداین فلزیاب گرفته ایدبرای ارتقائ معلومات اعضای انجمن انرابابقیه دوستان به اشتراک بگذارید.

arashpi

کاربر
2023-09-09
33
16
Iran
ازدوستان کسی اطلاعات کلید۴حالته این فلزیاب ویا نحوه سیم بندی به این کلیدروداره راهنمایی کنه؟

بالا