آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدارات ساعت هاي الكترونيكي با نمايشگرهاي مختلف

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
ساعت با led

با سلام:
اين هم يك ساعت ديجيتال كه در نمايشگر ان از ماتريس كردن led معمولي استفاده شده است در نوع خود كم هزينه و جالب است .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 26.8 کیلوبایت بازدیدها: 624

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
هارديسك بد سكتور خود را به ساعت زيبايي تبديل كنيد

با سلام :
يك طرحي به دستم رسيد كه به نظرم بايد جالب باشه :
با استفاده از هارديسك قديمي يك ساعت زيبا و جالبي درست كنيد ..........
البته خودم فرصت مونتاژ طرح را ندارم لذا از چند و چون ان هم تجربه اي نكردم علاقمنداني كه دوست دارند روي طرح كار كنند فايل ضميمه را دانلود كرده شروع كنند - با اينكه تمام فايل هاي لازم را جمع اوري و به همراه فايل پيوست ميزارم {حدود 13 مگ } در صورت نياز به اطلاعات بيشتر وارد لينك هاي پيوستي شده و از تجربه مونتاژ كاران استفاده كنند . {هر سه فايل فشرده را در يك پوشه اي دانلود و انزيپ و استفاده كنيد }
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

elkteronikemodern

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
424
993
با سلام :
يك طرحي به دستم رسيد كه به نظرم بايد جالب باشه :
با استفاده از هارديسك قديمي يك ساعت زيبا و جالبي درست كنيد ..........
البته خودم فرصت مونتاژ طرح را ندارم لذا از چند و چون ان هم تجربه اي نكردم علاقمنداني كه دوست دارند روي طرح كار كنند فايل ضميمه را دانلود كرده شروع كنند - با اينكه تمام فايل هاي لازم را جمع اوري و به همراه فايل پيوست ميزارم {حدود 13 مگ } در صورت نياز به اطلاعات بيشتر وارد لينك هاي پيوستي شده و از تجربه مونتاژ كاران استفاده كنند . {هر سه فايل فشرده را در يك پوشه اي دانلود و انزيپ و استفاده كنيد }
با تشكر .
موفق باشيد .
با سلام .استاد فایل ضمیمه موجود نیست

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
با سلام
دوستان در این لینک یک ساعت خیلی فانتزی و جالب توضیح داده شده که با حرکت سریع تیغه ساعت رو توی هوا رسم میکنه اما مشکلی که من باهاش روبرو شدم قطعه سنسور پیزو هست تا جایی که علم ناقص من میکشه قطعات پیزو که لرزش های مکانیکی رو به سیگنال تبدیل میکنند کریستال ها هستند اما در این طرح از سرامیک پیزو نام برده شده که اگر به شکلش دقت کنید بصورت تخت هست و هیچ شباهتی به کریستال نداره نویسنده ذکر کرده که این قطعه رو میتونید در ساعت و بیزر پیدا کنید که من از کریستال 32 کیلو ساعت که بشکل استوانه کوچکی هست استفاده کردم ولی جواب نداد از دوستان اگر کسی بتونه این مشکل رو حل کنه میشه این مدار رو ساخت چون مدار واقعا جالبیه.متشکرم
http://www.electronics-lab.com/projects/misc/019/index.html

آخرین ویرایش:

behrouz_t

کاربر
2009-06-04
32
54
???

یعنی واقعا هیچکدوم از اساتید نمیدونن این سرامیک پیزو چیه :confused:یا قابل نمیدونن:dast:توی فروم های دیگه هم که میترسم مطرح کنم چون اونوقت میشه پست تکراری و سریع حذف میشه.چاره چیه باشه تا شاید به چشم بیاد:(:smilie_help:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
با سلام
دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شما است و نویسنده گفته در ساعت و بیزر بیابید خود صفحه پیزو الکتریک است که کار اسپیکر یا بلندگو را انجام میده و صدای زنگ یا اهنگ رو پخش میکنه و با لرزش یا ارتعاش ریز اما با فرکانس بالا صدا ایجاد میکند که به صورت یک سکه اما خیلی نازک است که در تمام فروشندگان لوازم الکترونیک موجود است و در اندازه های مختلف موجود است

nazari_omega

کاربر vip
vip
کاربر
2008-02-18
327
4,296
بهشهر (اشرف البلاد)
ساعت با نمایش اعداد در هوا

ساعت با نمایش اعداد در هوا
سلام دوستان این مطلب رو از یه سایت دیگه دانلود کردم . توضیحاتش کامله با فایل هگز و ....واستون میزارم حالشوببرید.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام
پرو گرامر این سا عت که میکروش pic16f84هست رو می تونم بسازم یعنی شمابه این مدار اعتماد کافی دارین یا شما این مدار رو تست کردین
من این مدارو بسازم
چرا در این فایل دو فایلhexوجود داره کدومش رو باید به میکرو انتقال داد
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
جون هر کی دوست دارین جواب
با سلام :
دوست عزيز اين طرح از يك سايت ديگه ايراني { كه خلاف مقررات سايت مان ميباشد } توسط كاربر فوق اپلود شده و هيچگونه اطلاعي از كيفيت و كميت مدار فوق نداريم .
در صورت عدم پاسخگويي به چنين پست هايي توسط كاربر ان ارسالات اين چنيني نيز حذف خواهد شد .
با تشكر .
موفق باشيد .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا