آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

محاسبه جریان زیر بار

mansour0anso

کاربر vip
vip
کاربر
2020-12-28
58
52
35
سلام.دوستان طریقه زیر بار بردن پاور سوئیچینگ 12 ولت 33 آمپر چگونه است؟
چ باری وصل کنم ک حداکثر جریان کشی را از پاور مربوطه بدست بیارم.ب عبارت دیگه میخوام پاور رو تست کنم ک آمپری ک روی آن درج شده صحیح است یا خیر

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
طبق قوانین اهم میشه محاسبه کرد
12 ولت تقسیم بر 33 آمپر میشه 0.3636 اهم
بار یا مصرف کننده ای با مقاومت اهمی 0.363 اهم
البته این رو در نظر داشته باشید که توان بار هم مهم هست
یعنی 12 ولت ضرب در 33 آمپر که میشه 396 وات باید توان مصرف کننده باشه
یعنی بار ااهمی 0.363 اهم و توان 396 وات لازمه تا از منبع ولتاژ شما 33 آمپر جریان کشی داشته باشه

mansour0anso

کاربر vip
vip
کاربر
2020-12-28
58
52
35
سلام
طبق قوانین اهم میشه محاسبه کرد
12 ولت تقسیم بر 33 آمپر میشه 0.3636 اهم
بار یا مصرف کننده ای با مقاومت اهمی 0.363 اهم
البته این رو در نظر داشته باشید که توان بار هم مهم هست
یعنی 12 ولت ضرب در 33 آمپر که میشه 396 وات باید توان مصرف کننده باشه
یعنی بار ااهمی 0.363 اهم و توان 396 وات لازمه تا از منبع ولتاژ شما 33 آمپر جریان کشی داشته باشه
اخه چه مقاومتی با این توان بتونم گیر بیارم؟؟

mansour0anso

کاربر vip
vip
کاربر
2020-12-28
58
52
35
سلام
من برای تست این مواقع یک المنت سشوار صنعتی 220 ولت دارم که یه بخش ازش خراب هست و با آمپر متر کلمپی dc نسبتا دقیق توان واقعی پاور رو بدست میارم
یه المنت سشوار با خروجی موازی کنم؟؟؟
این المنت مشخصات خاصی داره؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
یه المنت سشوار با خروجی موازی کنم؟؟؟
این المنت مشخصات خاصی داره؟
صرفا نیاز نیست المنت سشوار باشه میتونید از المنت هیتر برقی که دور سفال میپیچند استفاده کنید و با یه مثلا گیره سوسماری در نقاط مختلف المنت تست جریان بگیرید تا جایی که ولتاژ افت نکنه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
چ باری وصل کنم ک حداکثر جریان کشی را از پاور مربوطه بدست بیارم.ب عبارت دیگه میخوام پاور رو تست کنم ک آمپری ک روی آن درج شده صحیح است یا خیر
سلام
طبق گفته دوستمون آقا فرزاد از المنت استفاده کن . و با اجازه آقا فرزاد طبق عکس اپلود شده مونتاژ کن.
یک المنت فنری تهیه کن . با یک منبع تغذیه . ولتاژ را در رنج دوازده ولت تنظیم کن . وجریان را روی 2 آمپر قفل کن . پراب مثبت منبع تغذیه را به یک طرف المنت فنر با گیره سوسماری وصل کن . و پراب منفی مولتی متر را در نقاط مختلف المنت قرار بده . و دو آمپر جریان را پیدا کن . وبعد با خطکش این فاصله را اندازه گیری کن به نام A . و کل طول المنت را با اندازه A تقسیم کن . نقطه اول 2 آمپر . نقطه دوم 4 آمپر و......
وبعد جریان منبع تغذیه را تست کن .
متشکرم

پیوست‌ها

• 247.1 کیلوبایت بازدیدها: 34

mansour0anso

کاربر vip
vip
کاربر
2020-12-28
58
52
35
سلام
طبق گفته دوستمون آقا فرزاد از المنت استفاده کن . و با اجازه آقا فرزاد طبق عکس اپلود شده مونتاژ کن.
یک المنت فنری تهیه کن . با یک منبع تغذیه . ولتاژ را در رنج دوازده ولت تنظیم کن . وجریان را روی 2 آمپر قفل کن . پراب مثبت منبع تغذیه را به یک طرف المنت فنر با گیره سوسماری وصل کن . و پراب منفی مولتی متر را در نقاط مختلف المنت قرار بده . و دو آمپر جریان را پیدا کن . وبعد با خطکش این فاصله را اندازه گیری کن به نام A . و کل طول المنت را با اندازه A تقسیم کن . نقطه اول 2 آمپر . نقطه دوم 4 آمپر و......
وبعد جریان منبع تغذیه را تست کن .
متشکرم
یعنی میشه مثبت و منفی منبع تغذیه رو وصل کنم ب دو سر المنت بعد با آمپرمتر کلمپی جریانش روبدست بیارم؟
چون این چیزی ک شما گفتید معلوم نشد منفی منبع تغذیه و مثبت آمپرمتر ب کجا وصل شدن

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
یعنی میشه مثبت و منفی منبع تغذیه رو وصل کنم ب دو سر المنت بعد با آمپرمتر کلمپی جریانش روبدست بیارم؟
چون این چیزی ک شما گفتید معلوم نشد منفی منبع تغذیه و مثبت آمپرمتر ب کجا وصل شدن
آمپر متر کلمپی جریان DC باید باشه اگه جهت جریان اشتباه بود کنار عددش منفی نمایش میده

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود،
البته در مورد منبع تغذیه های سویچینگ این روش صدق نمیکند.
برای مثال یکی از آشنا های خودم به پاور سویچینگ ۱۲ ولت ۱۰ آمپری مصرف کننده ۱۳ آمپری متصل کرده بود و هیچ افت ولتاژی نداشت اما بعد مدت کوتاهی پاور سوخت.
منبع تغذیه های سویچینگ از خروجی فیدبک میگیرن تا دچار افت ولتاژ نشه و حتی در اضافه بار هم سعی میکنن ولتاژ خروجی رو صحیح نگه دارن تا زمانی که یکی از قطعات بترکه.

بالا