آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه فيلم هاي آموزشي از نحوه قرار دادن و جدا کردن قطعات SMD و SMT

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود و تشکر

از همین روشی که میفرمایید جناب شاطی زاده استفاده میکردم اما مشکل در پایان کار برای جمع کردن قلع بود!!از قلع اساهی 4 ساله استفاده نمیکنم.و حالا با توجه به فرمایشتون دقیقا باید مشکل از قلعی باشه که استفاده میکنم.
البته فلاکس هم کم میزدم.به بدبختی با فتیله قلع کش پایه ها را تمیز میکردم.
یکی از دوستان اینجا بودند و مطابق فرمایش جناب امجدی استفاده از هیتر را توصیه میکردن.

با این حساب باید با دقت کار کنم تا دستم بیاد.

فقط یک نکته:ای سی فلش اگر 1 دقیقه هیتر 370 درجه روش بگیریم میسوزه؟

سپاس-بدرود.

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
درود و تشکر

از همین روشی که میفرمایید جناب شاطی زاده استفاده میکردم اما مشکل در پایان کار برای جمع کردن قلع بود!!از قلع اساهی 4 ساله استفاده نمیکنم.و حالا با توجه به فرمایشتون دقیقا باید مشکل از قلعی باشه که استفاده میکنم.
یکی از دوستان اینجا بودند و مطابق فرمایش جناب امجدی استفاده از هیتر را توصیه میکردن.

سپاس-بدرود.
سلام
دوست عزیز فقط هیتر را روی پایه های آیسی بگیر و نگران نباش نمی سوزه من خودم آیسی های فلش را با هیتر در می آرم وتا حالا مشکلی ندیدم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,680
176,836
iRanTK.iR
درود و تشکر

سپاس-بدرود.

سلام

با هيتر هم ميتونيد در بياريد يک طرف آي سي رو با پنس بگريد و فقط پايه ها رو گرم کنيد و آروم پنس رو به طرف بالا بکشيد ( فلکس رو فراموش نکنيد ) بعد طرف ديگه رو با همين روش ..........

براي مقدار گرماي هيتر هم ميتونيد هيتر رو روشن کنيد و با مقداري فاصله از صورتتون داخلشو نگاه کنيد و مقدار گرماي المنت رو زياد کنيد تا مقداري المنت سرخ بشه به محض اينکه المنت مقداري سرخ شد در همين حالت نگه داريد ، شدت باد هم نه خيلي زياد باشه که قطعات اطراف رو از جا بکنه نه اينقدر کم باشه که المنت خيلي سرخ بشه و باعث سوختن برد يا خود المنت بشه

اين هم تصوير قلعي که استفاده مي کنم :

asahi.jpg

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود
خیلی ممنونم جناب شاطی زاده و دوستان عزیز از توضیحات خوبتان.
بله این قلع اساهی عالی است و نیز قلع ها بدون سرب المانی.
اما خیلی گران شده!!سال 79 بود 2500 تومن و تا 86 تقریبا همین قیمت و یکدفعه رشد کرد والان فکر کنم 20 تومن باشه!!
البته با دلایلی که فرمودین می ارزه با توجه به گرانی اش.

تمرینات را دامه میدهم و باز مزاحم میشوم.

بدرود.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,680
176,836
iRanTK.iR
درود
خیلی ممنونم جناب شاطی زاده و دوستان عزیز از توضیحات خوبتان.
بله این قلع اساهی عالی است و نیز قلع ها بدون سرب المانی.
اما خیلی گران شده!!سال 79 بود 2500 تومن و تا 86 تقریبا همین قیمت و یکدفعه رشد کرد والان فکر کنم 20 تومن باشه!!
البته با دلایلی که فرمودین می ارزه با توجه به گرانی اش.

تمرینات را دامه میدهم و باز مزاحم میشوم.

بدرود.

سلام

بله درسته من 18 تومن خريدم ، البته فروشنده ميگفت فروشمون 20 تومن هست و چون شما .... به من تخفيف داد ....

البته قلع هاي ارزونتر هم هست که من از اونها هم خريدم که براي پايه هاي هاي ولتاژ و قطعات درشت از اونها استفاده مي کنم .

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,517
شوش شهر دانیال نبی (ع)
دوستان زياد تو فكر سوختن اي سي نباشيد چون بنده هويه گردك 952 ديجيتال دارم و اصلا تا به درجه 500 نرسه باهاش كار نميكنم و وقتي به نهايت حرارت رسيد براي يك دور رفت و برگشت فقط روي پايه هاي آي سي ميگيرم و با پنس يك طرف اي سي رو بلند ميكنم و بعد اون طرف رو بلند ميكنم ، فكر كنم اون دسته از دوستان كه اي سي رو با حرارت سوزوندنه خواستن خود اي سي رو گرم كنند تا در بياورند كه اين كار اصلا درست نيست پس بايد از سري باريك استفاده شود و سر هويه را طوري بگيريم كه جهت باد به طرف پايه ها باشد .

erfan_elf

کاربر
2012-09-04
1
3
سلام

می شه بگین برای در آوردن مقاوت های smd از روی برد و نصب مجدد هم فیلم آموزشی دارید یا نه؟
یا اگر ندارید چطور این کارو انجام بدم
با هیتر بهتره یا روش دیگه ای؟
ممنون:63000000:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
شما با دقت وحوصله با هیتر مقاومت وقطعات اس ام دی را در اورید برای این کار توصیه میکنم روی بردهای اوراقی تمرین کنید تا بیشتر تجربه کسب کنید معولا چند تا قطعه در بیاورید ونصب کنید متوجه مقدار دما وفشار هوا وغیره میشویدسعی کنید دقت کنید دمای زیاد ایسی وفیبر را نسوزاند موفق باشید

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
با سلام خدمت دوست عزیز​
یه چند تا از این فیلمهارو دانلود کردم نصف کار قطع میشه یا دانلود میشه بعد وقتی از توی فایل زیپ خارج میکنم وسط کار ارور میده خواستم ببینم چرا با تشکر ممنون.:212:

بالا