آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ هنگام روشن شدن به صورت تصویر آهسته حرکت میکند و کند است

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
پاسخ : مشکل در لپ تاپ Inspiron N5010

سلام
دوست عزیز فقط از پد جنس خوب استفاده کنید
بعضی پدها مثل لاستیک میمونن.کیفیت پایینی دارن.

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip

دوستان خوبم تشکر
پد سیلیکونی خوب هم قرار دادم
ببنید مشکل از لحظه روشن شدن تا وارد شدن به ویندوزه که تصویر آهسته میره و خیلی کند وارد ویندوز میشه. اما داخل ویندوز هیچگونه مشکلی نداریم.
به نظرتون مشکل از چیپ گرافیک نیست.؟؟؟؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا

سلام وادب
دوست عزیز اگر هارد و چک کردید و از سلامت هارد مطمئن هستید احتمال داره بحث گرافیک مطرح باشه.
در لحظه باز کردن مشاهده اینکه ایا مسیر خروج هوا از دهانه فن توسط پرز بسته شده یا خیر میتونه کمکتون کنه تا حدودی حدس بزنید که احتمال داره دمای GPU از حد نرمال بیشتر شده و چیپ دچار دیسکانکتی شده است.
با هیتر کمی حرارت ملایم از پشت به چیپ گرافیک بدید و اگرامکان داره فشار عمودی مختصری با احتیاط بر چیپ وارد کنید و بلافاصله دستگاه رو روشن کنید.
اگر تغییری در زمان بوت شدن احساس کردید میشه نتیجه گیری کرد.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران

دوستان خوبم تشکر
پد سیلیکونی خوب هم قرار دادم
ببنید مشکل از لحظه روشن شدن تا وارد شدن به ویندوزه که تصویر آهسته میره و خیلی کند وارد ویندوز میشه. اما داخل ویندوز هیچگونه مشکلی نداریم.
به نظرتون مشکل از چیپ گرافیک نیست.؟؟؟؟

بایوسش رو از سایت dell بگیر و تحت ویندوز اپدیت کن . ببین تاثیری ایجاد میکنه .

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290

دو سال پیش همین دستگاه با همین مشکل برام اومده بود ولی نتونستم حل کنم البته مشتری وقت کافی هم نداد،چند وقت پیش هم واسه یکی از همکاران همچین مشکلی اومده بود،انگار این مشکل خاص 5010 هستش،بدون هارد هم مشکل داشت،حتی چند ورژن مختلف بایوسم زدم،آی سی بایوس رو هم عوض کردم،حتی چیپ گرافیک و جنوبی رو هم ریسولد کردم بازم جواب نداده بود،سی پی یو رو هم عوض کرده بودم،فقط تا قبل ویندوز مشکل داشت بعد از اون عین بنز کار میکرد بدون هیچ عیبی،تمام قطعات قابل تعویض رو تست کردم مثل رم کیبورد ال سی دی و ... حل نشد،فقط مونده بود چیپ رو عوض کنم که مشتری نزاشت،به هر حال تجربه خودم رو گفتم تا شاید کمکی بشه واسه دوستان،خیلی دوست دارم بدونم مشکل از چیه

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
دوست عزیز سی پی یو این لپ تاپ چیه؟
اگه haswell-sandybridge-Ivybridge( اگه اشتباه نکنم) باشه لپ تاپ موقع بالا اومدن یا چیپ جی پی یو سیستم بالا میاد و بعدش سوییچ میشه رو گرافیک داخل سی پی یو تا موقعیکه از سیستم کار گرافیکی بکشید دوباره سویچ بشه روی گرافیک اصلی........
اگه ازین دسته است سی پی یو چیپ گرافیک رو disable کنید و مجدد امتحان کنید....
نتیجه رو اعلام بفرمایید تا برای خود بنده هم روشن بشه.
ممنون

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
دوست عزیز اولا که چرا چیپ رو حرارت دادی ... دوما که دلیل اینکه فن فیکس نمیشه چیه ؟ مگه اورجینال خودش نیست ؟ سوما عایا فن تمیزه ؟ چهارما چک کن ببین چیپ گرافیک دماش چقده وقتی ویندوز بالا میاد ...پنجم کل اتصالات تصویری رو قطع کن و از vga خروجی بگیر ببین چی میشه ... در نهایت مگه میشه سیستمی که تازه روشن شده و کنده و بقول شما بخاطر گرماشه ; بعدا دوباره وقتی فشار روش بیشتر میشه سرعتش بهتر شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا