آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب Minediver-1

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوستان من آخرش نفهمیدم این مداری رو که دوستمون گذاشته رو بسازم جواب می گیرم یا نهیا اینکه دوستمون آقای meeاین مدار رو کامل ترش رو میزاره یا نهبا تشکر فراوان

سلام دوست عزیز
با عرض پوزش من درست متوجه نشدم که شما کدام مدار را احتیاج دارید.
باسپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام مهندس من اون dc converter رو گه تو سایت گذاشتید رو ساختم.در حالت بی باری مشکلی نداره اما همین که بیشتر از 30 میلی بار میکشه +5 مبشه 0.95 نمیدونم مشکل از کجاست میشه راهنمایی کنید؟

• Like

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست گرامی
این کنورتر به راحتی تا 950ma جریاندهی داره.
در رابطه با مشکلتون باید بگم وظیفه تهیه +5 ولت برعهده یک ژنراتور که 555 هست و یک بخش تامین جریان شامل q2 و q3 و درنهایت یکسو و رگوله کردن هست . این مشکل می تونه از تمام قسمتها درست بشه . که باید شما تمام قسمت ها را بطور سری و پشت سرهم چک کنید
1= ابتدا از شکل موج مربعی خروجی ژنراتور بر روی یکی از پایه های r5 مطمئن شوید . ( از 7555 استفاده کنید چون از نوع سیماس بود و دارای خروجی با دانه و ثبات بالا تری هست ) .
2 =بطور تجربی در بعضی از کنورترها ( همین شماتیک ) دیده شده که نویز بسیاری از قسمت تقویت جریان وارد خط تغذیه ای سی شده اگر چنین مشکلی داشتید یک خازن 22 میکرو 16 ولت را روی پین 1 و 8 ای سی نصب کنید اگر هم نویز نداشتید نصبش خالی از لطف نیست ثبات دستگاه بالاتر میره .
از سلامت q1 و q2 مطمئن شوید اگر 555 شما نتوانست خوب انهارا درایو کند می توانید برای رفع مشکل r5 را تا 110 اهم کاهش دهید .
3= از سلامت دیود های d5 و d4 و خازنهای c5 و c6 مطمئن شده و از صحت نصب با جهت صحیح مطمئن شوید .
4= در نهایت از سالم بودن lm317 و پتانسیومتر تنظیم بایاس ان مطمئن شوید بخصوص این پتانسیوتر از نوع خطی باشد و اگر مولتی ترن باشد عملکرد تنظیم دقیق تر می باشد .
دوست عزیز با انجام این چهار مرحله می توانید مشکل کنورتری را که ساختید حل کنید . این مدار از نظر شماتیک و تست عملکرد مشکلی ندارد و دوستان زیادی ان را ساخته اند و امتحان خودش را پس داده است .
من هم اینجا از دوستان خواهش می کنم که سوال خودشون را در تاپیک مربوطه ارائه کنند به چندلیل :
1 = گسستگی مطالب از بین نره
2= نظم و مطالب هر تاپیک بهم نخوره تا دوستان بر اساس نیازشون به سرفصل تاپیک مراجعه کنند
3= یه تاپیکی که با زحمت و مشارکت دوستان ساخته شده به راحتی وارد لیست موضوعات معمولی نشود درست مثل اتفاقی که برای تاپیک ((
2.png
به جای دی سی کنورترهای تراکو از مدار زیر استفاده کنید )) افتاده است باور کنید اگر جای من بودید و می دید که یک تاپک مهم برای دوستان ساخته اید که بسیار کاربردی بوده و همچنین وقت بسیار هم برای ان صرف کرده اید در اخر به دلایل ذکرشده حالا جزء تاپیک معمولی قرار گرفته و دور از دسترس انوقت چه حالی به شما دست میداد من که خیل دلخور شده ام .از مدیران این بخش ( اقایان : gadraj , mr metal , jfrras و راستگار ) تقاضا می کنم که مجدد ان تاپیک را جزء تاپیک های مهم قرار دهد چون ان تاپیک جزء پرکاربرد ترین موضوع برای دستگاههای فلزیاب بوده مخصوصا فلزیاب های شرکت پالس دتکتور .
با سپاس و عرض پوزش از همه

پیوست‌ها

• 45.6 کیلوبایت بازدیدها: 436
  • 57.8 کیلوبایت بازدیدها: 417
آخرین ویرایش:

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
با تشکر از پست این مدار و کارایی بالای اون خواستم این مدارو بسازم اما خطوطی که برای تصحیح مدار کشیدید باعث شده شماره بعضی قطعات خونده نشه از جمله ترانزیستور های طبقه خروجی اگه لطف کنید کاملش رو بزارین ممنون میشم .
با تشکر

• Like

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
از دوستان عزیزی که دستگاه
[h=2]Minediver-1[/h] رو ساختن اگه میشه لطف کنن ولتاژ کلکتور ترانزیستور bc547 رو نسبت به1 +vcc برام تو پست بزارن ممنون میشم

آخرین ویرایش:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
از دوستان عزیزی که دستگاه
Minediver-1

رو ساختن اگه میشه لطف کنن ولتاژ کلکتور ترانزیستور bc547 رو نسبت به1 +vcc برام تو پست بزارن ممنون میشم
سلام
همون ولتاژ vcc هست

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
پاسخ : سلام

با سلام جناب mr_havaee عزیز.شما باید coil خود را 2.5 اهم کنید

چون هرچغدر اهم coil تان بیشتر بشود آمپر مصرفی ان بیشتر است.

در ضمن اگر فایل جدیدی نوشتید در اختیار دوستان هم قرار دهید.

با تشکر ..موفق باشید

با درود بر شما دوست گرامی فقط جهت یاد آوری << اهم کویل هر چقدر بیشتر شود جریان بیشتر نمیشود بلکه با پایین آمدن اهم کویل جریان بیشتری کشیده میشود >>. با سپاس

• Like

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
دوستانی که فلزیاب رو ساختن میشه یه ویدئو بزارن تا مقایسه Minediver1 با سایر فلزیاب ها آسونتر بشه
من بین Minediver1 و stuart1 و goldscan4 موندم کدوم رو بسازم
طبق ویدئوهایی که دیدم :
stuart1 خوبیش اینه که کریستال داره و پایداریش خوبه ولی قدرتش از goldscan4 کمتره
goldscan4 قدرت تفکیک و برد بیشتری داره ولی طبق اظهارات دوستان و ویدئو ثبات نداره
(بنده در تاپیک مربوط به goldscan4 ایده اضافه کردن کریستال به goldscan4 رو مطرح کردم ولی هنوز کسی جواب نداده)
از Minediver1 ویدئو و اطلاعاتی در دسترس نیست لطفا کمک کنید
سپاس

• Like

mohammad.10

کاربر
2014-09-26
1
1
سلام ب جای دیود d5 که شبیه شاتکی دوبله کنارشم نوشته 5.5 ولت چی بزارم؟؟؟

• Like
بالا