آی پی امداد
abtahi

فلت لپ تاپ HP g6 سری 1000 پارت نامبر DD0R15LC010

im.ismaily1989

کاربر
2024-06-24
5
2
گلستان
سلام دوستان وقت بخیر خسته نباشید
سه تا سوال داشتم:
اول) چطور از روی سریال ماردبرد لپ تاپ Hp متوجه بشم که دقیقا مدل لپ تاپ چیه؟
مدلی که می خوام متوجه بشم برای این سریال هست DA0R13MB6E0 می خوام بدونم که مربوط به کدوم یکی از Pavilion G6 1000 هست، مدل دقیق
نکته: ماردبرد عوض شده و فروشنده مدل دقیق رو نمیدونه فقط میدونه سری ۱۰۰۰ هست و بایوس هم مربوط به G4 سری ۱۰۰۰ هست و از بایوس هم نمیشه و بخاطر قدیمی بودن و تفاوت بایوس و مدل اصلی ماردبرد سایت Hp دتکت نمی کنه و شماره سریال هم توی سایت HP مدل خاصی نمیده

سوال دوم) چطور متوجه بشم که کابل فلت مانیتور مربوط به ماردبرد شناسایی شده ی بالا چیه؟ چون ممکنه متوجه بشم که مانیتورش چیه، اما پارت نامبر دقیق کابل فلتش چطوری متوجه بشم

سوال سوم) کسی کابل فلت DD0R15LC010 داره؟ مربوط به لپتاپ HP pavilion G6 سری 1000 هست
و

سوال آخر) چطور متوجه بشم که یک مادربرد از چه سری کابل فلت های دیگه پشتیبانی می کنه؟
ممنون

alirezashabani

کاربر vip
vip
کاربر
2023-11-19
93
57
تهران
سلام در مورد سوال اول بایوس دستگاه ربطی به مدل دستگاه نداره باید با سریال رو مادر برد بخونه
سوال دوم و سوم ) کابل فلت هم یک شماره سریال روی سری که به مانیتور وصل میشه داره که اونم مخصوص همون لپ تاپ هست و باید طبق اون شماره سریال فلت رو بگیرید و فلت دیگه نمیتونید جایگزین کنید
هر مادربرد فلت تصویر خاص خودش رو داره ولی ممکنه اون فلت مثلا توی ده مدل لپ تاپ استفاده بشه

im.ismaily1989

کاربر
2024-06-24
5
2
گلستان
سلام در مورد سوال اول بایوس دستگاه ربطی به مدل دستگاه نداره باید با سریال رو مادر برد بخونه
سوال دوم و سوم ) کابل فلت هم یک شماره سریال روی سری که به مانیتور وصل میشه داره که اونم مخصوص همون لپ تاپ هست و باید طبق اون شماره سریال فلت رو بگیرید و فلت دیگه نمیتونید جایگزین کنید
هر مادربرد فلت تصویر خاص خودش رو داره ولی ممکنه اون فلت مثلا توی ده مدل لپ تاپ استفاده بشه
دقیقا سوالم همینه که سریال روی مادربرد رو دارم
حالا می خوام بدونم مدل دقیق دستگاه چیه و کدوم شماره از سری Pavilion G6 1000 هست
توی سایت اچ پی هم چیزی نمیده

im.ismaily1989

کاربر
2024-06-24
5
2
گلستان
ببینید هر مادربردی یه شماره سریال داره یه سری ساخت عکس از مادر برد بدید بهتون بگم
روی ماردبرد این سریال هست:
DA0R13MB6E0 که بعدش REV E داره که برای سری ۱۰۰۰ از Pavilion g6 هست
وقتی سرچ می کنم مدل های مختلف میاره که شبیه به لپ تاپ من هست اما لپ تاپ من نیست
مشخصات دیگه لپ تاپ برای مطابقت دقیق:
AMD RADEON HD 6470M 1G
Cpu i5
Ram 6g
H.D.D 500g

اگر بازم نیاز باشه عکس از مادربرد بدم

im.ismaily1989

کاربر
2024-06-24
5
2
گلستان
اینو بزن ببین جواب میگیری
این مدل خیلی نزدیک بود اما سیستم عاملی که روی بایوس نوشته وین۷ هست اما این مدلی که شما فرستادین بدون سیستم عامل هست
البته این تنها مدل مشابه که پیدا شده نیست و مدل های دیگه هم هستن که مشابه هستن با همین سریال مادربرد
چطور متوجه بشم که این دقیقا همون مدل هست؟
ممنون از وقتی که گذاشتین

alirezashabani

کاربر vip
vip
کاربر
2023-11-19
93
57
تهران
این مدل خیلی نزدیک بود اما سیستم عاملی که روی بایوس نوشته وین۷ هست اما این مدلی که شما فرستادین بدون سیستم عامل هست
البته این تنها مدل مشابه که پیدا شده نیست و مدل های دیگه هم هستن که مشابه هستن با همین سریال مادربرد
چطور متوجه بشم که این دقیقا همون مدل هست؟
ممنون از وقتی که گذاشتین
شما بایوس رو بزن ببین جواب میده یا نه به همین راحتی ، تا نزنی متوجه نمیشی که

im.ismaily1989

کاربر
2024-06-24
5
2
گلستان
شما بایوس رو بزن ببین جواب میده یا نه به همین راحتی ، تا نزنی متوجه نمیشی که
جسارتا الان بایوس G4 سری ۱۰۰۰ روش هست و اونم داره جواب میده در صورتی که مادربرد G6 سری ۱۰۰۰ هست
منظورم اینه اگر با جواب دادن بخوام تست کنم می تونم بگم همین بایوس G4 سری ۱۰۰۰ هم داره روی مادربرد G6 جواب میده، اما مدل درست و دقیقش نیست
امیدوارم منظورمو رسونده باشم
اگر نیاز به توضیح بیشتر هست تا مسئله رو درک کنم خوشحال میشم راهنماییم کنین

alirezashabani

کاربر vip
vip
کاربر
2023-11-19
93
57
تهران
جسارتا الان بایوس G4 سری ۱۰۰۰ روش هست و اونم داره جواب میده در صورتی که مادربرد G6 سری ۱۰۰۰ هست
منظورم اینه اگر با جواب دادن بخوام تست کنم می تونم بگم همین بایوس G4 سری ۱۰۰۰ هم داره روی مادربرد G6 جواب میده، اما مدل درست و دقیقش نیست
امیدوارم منظورمو رسونده باشم
اگر نیاز به توضیح بیشتر هست تا مسئله رو درک کنم خوشحال میشم راهنماییم کنین
خوب وقتی لپ تاپ کار میکنه چرا میخواید بایوس رو تغییر بدید ، اصلا مهم نیست اگه باگی نداره درست کار میکنه مهم نیست ، ما خیلی وقت ها وقتی لپ تاپی رو درست میکنیم (مخصوصا ایسوس) فقط شماره مادربرد رو سرچ میکنیم و مدل مهم نیست بایوس جواب میده،

بالا