آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر در لپ تاپ MSI Model : MS-1463

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
عزیز دل باید ابتدا قسمت تغذیه چیپ گرافیکی رو بررسی کنی . ماسفت هاش رو بیرون از برد تست بگیر .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,850
سلام،آره ممکنه ، منتهی این شدت داغ کردن GPU خب درست نیست و خودش یک مساله است، میتونید از بایوس فعلی بک آپ بگیرید و با یه بایوس سالم پروگرم کنید،امتحانش ضرری نداره (فقط حتما از بایوس فعلی بک آپ بگیرید)
کانفیگ لپ تاپ رو هم نفرمودید چی هست؟ و آیا سی پی یو به صورت BGA هست یا سوکت داره؟ چون تو تصاویر سوکت سی پی یو رو نمیبینم

سلام خدمت دوست عزیزم

بله حتماًٌ یه بایوس میزنم . آی سی بایوس رو هم پیدا کردم .
همونطور که حدس زده بودید نوع CPU به صورت BGA هستش . مادربرد هم تک چیپ هستش ( به نظرم ) آخه یه چیپ BGA هست روش که برند اون AMD هستش و روش نوشته South bridge . خوب اگه این چیپ S.B هستش پس قاعدتاً باید N.B هم روی مادربرد باشه . ولی این مادربرد کلاً 3 تا چیپ BGA داره . یکی که GPU هستش یکی CPU یکی هم همینه که میگم
حالا نمیدونم منظور S.B که روی چیپ نوشته شده چیه
شایدم یه چیزی معمول هست که من نمیدونم .
در ضمن منظور از کانفیگ لپ تاپ که فرمودید رو نفهمیدم . میشه بفرمائید یعنی چی ؟

با تشکر

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,850
اینم عکس های دیگه که جناب NPTiak فرمودند بگذارم :

1515.jpg

IMG_20160614_205949.jpg

IMG_20160614_211057.jpg

IMG_20160614_211204.jpg

IMG_20160614_211341.jpg

IMG_20160614_211431.jpg

IMG_20160614_211451.jpg

IMG_20160614_211550.jpg

دانلود کل تصاویر در قالب یک فایل RAR با حجم : MB 8/51 ( اینجا کلیک کنید)
پسوورد : irantk.ir

در تصویر اول که قطعات مشخص شده اند :
قطعه 1 : شماره قطعه : 4468
قطعه 2 و قطعه 3 : 4456
قطعه 4 : شماره قطعه : 1412 ( قطعه یه چیزی شبیه Fet هایی که توی مادربرد توی مدار PWM CPU استفاده میشه هستش )

از بین این قطعه ها بیشتر شماره 3 و 4 داغ میکرد که نزدیک چیپ هم هستش
اوایل روشن کردن لپ تاپ مقداری گرم میشه و بعد از چند لحظه دیگه نمیشه روش دست رو نگه داشت . خود چیپ هم همینطور
خوب لپ تاپی که اصلاً تصویر نمیده و ویندوزی هم ازش بالا نیومده و کاری باهاش نشده که بخواد داغ بشه چرا باید چیپ اینقدر گرم بشه ؟

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام خدمت دوست عزیزم

بله حتماًٌ یه بایوس میزنم . آی سی بایوس رو هم پیدا کردم .
همونطور که حدس زده بودید نوع CPU به صورت BGA هستش . مادربرد هم تک چیپ هستش ( به نظرم ) آخه یه چیپ BGA هست روش که برند اون AMD هستش و روش نوشته South bridge . خوب اگه این چیپ S.B هستش پس قاعدتاً باید N.B هم روی مادربرد باشه . ولی این مادربرد کلاً 3 تا چیپ BGA داره . یکی که GPU هستش یکی CPU یکی هم همینه که میگم
حالا نمیدونم منظور S.B که روی چیپ نوشته شده چیه
شایدم یه چیزی معمول هست که من نمیدونم .
در ضمن منظور از کانفیگ لپ تاپ که فرمودید رو نفهمیدم . میشه بفرمائید یعنی چی ؟

با تشکر

سلام دوست عزیز،
منظورم از کانفیگ ،مشخصات سخت افزاری دستگاه هست مثل مدل سی پی یو،گرافیک و...
یه مساله جالب اینه که دوستان میفرمودن چیپ گرافیک رو تست کنید،شما هی اصرار میکردید که میتونه از بایوس هم باشه؟ بعد که عرض کردم خدمتتون که با یه بایوس سالم پروگرم کنید و امتحان کنید باز میفرمایید: "
خوب لپ تاپی که اصلاً تصویر نمیده و ویندوزی هم ازش بالا نیومده و کاری باهاش نشده که بخواد داغ بشه چرا باید چیپ اینقدر گرم بشه ؟"
در کل چیپ حتی اگه سیستم روشن بشه و تصویر هم بده نباید اونقدر داغ کنه که دستتونو بسوزونه، متاسفانه شماتیک این بورد رو پیدا نکردم هنوز،شما اون ماسفت ها که در تصویر با شماره 1 تا 4 مشخص کردید رو تست کنید ببینید سالم هستن؟ اس ام دی های روی چیپ رو هم تست کنید ببینید اتصال کوتاه پیدا میکنید یا نه؟

موفق باشید

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز این آسی معمولا هشت پایه و اغلب نزدیک io قزار میگیره بصورت dip و گاهآ پهن شده ولی پایه ها دز عرض هستند و مارک های مشخص مثل award or atmel SST,MX,Winbond,Cefon,PMC etc با ولتاژ پایه 3.3 شایدم روی سوکت باشه البته بنظر بنده شما همان چیپ گرافیک رو یه هیت بده امیدوارم زودتر به نتیجه برسی

اساتید محترم نظر به اینکه طراحی های بسیار متنوع از مادر برد وجود دارد لطفآ به کلمات اغلب و گاهآ توجه بفرمایند

موفق باشید

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,850
سلام دوست عزیز،
منظورم از کانفیگ ،مشخصات سخت افزاری دستگاه هست مثل مدل سی پی یو،گرافیک و...
یه مساله جالب اینه که دوستان میفرمودن چیپ گرافیک رو تست کنید،شما هی اصرار میکردید که میتونه از بایوس هم باشه؟ بعد که عرض کردم خدمتتون که با یه بایوس سالم پروگرم کنید و امتحان کنید باز میفرمایید: "
خوب لپ تاپی که اصلاً تصویر نمیده و ویندوزی هم ازش بالا نیومده و کاری باهاش نشده که بخواد داغ بشه چرا باید چیپ اینقدر گرم بشه ؟"
در کل چیپ حتی اگه سیستم روشن بشه و تصویر هم بده نباید اونقدر داغ کنه که دستتونو بسوزونه، متاسفانه شماتیک این بورد رو پیدا نکردم هنوز،شما اون ماسفت ها که در تصویر با شماره 1 تا 4 مشخص کردید رو تست کنید ببینید سالم هستن؟ اس ام دی های روی چیپ رو هم تست کنید ببینید اتصال کوتاه پیدا میکنید یا نه؟

موفق باشید

سلام

والا این لپ تاپ نمیدونم چرا اینجوریه

دوباره که روشنش کردم دیگه گرمای چیپ د حد سوزوندن دست نیست .
چند بار روشن و خاموش کردم در ساعت های مختلف . دیگه اونطور داغ نکرد .

الان شما اساتید هر امری فرمائید انجام میدم
ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه حرفام گاهی تناقض داره اساتید گرامی به بزرگی خودشون ببخشند ...

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,850
یعنی ممکنه خرابی از I/O باشه ؟

بالا