آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

طراحي گراند بالانس براي فلزياب pi

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
اقا محمد ميشه اسم اين قسمت رو ف ي ل ت ر گذاشت؟؟؟؟اگه ميشه از چه نوع ف ي ل ت ر ي اسفاده ميشه؟؟؟؟؟
پس بنا به فرمايش شما اين كار بر روي خروجي انتگرال گير انجام مي شود؟؟يعني عمل گراند بالانس در خروجيه انتگرال گير انجام مي شود؟؟(طبق دستگاهاي قديمي؟؟

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
اسمش را ********** گذاشته اند که امیانه می باشد ولی بر طبق اصول تئوری ********** محسوب نمی شود .
بله عمل گراند بالانس تا حدود بسیار زیادی در خروچی انتگرال گیر است (( گفتم که این نویز بخاطر معکوس بسته شدن پیش تقویت کننده تا حدودی کم می کند .)) .
در دستگاههای قدیمی اینکار انالوگی انجام می شد . همانطوری که در عکس ها نشان دادم ولی در دستگاه های جدید با استفاده از نرم افزار ، بازهم بر روی خروجی انتگرال گیر پروسه انجام می شود .
قابل ذکر است که من دو روش را گفتم . روش اول بسیار سخت و طراحی مدار ان اندکی پیچیده است ولی به دلیل کیفیت بسیار بسیار بالا در دستگاه های بسیار پیشرفته پی ای استفاده می شود که این امر در قیمت انها نیز تفاوت بسیاری دارد . ولی این روش در اکثر فلزیاب ها استفاده می شود و کیفیت ان در حد مناسب و مطلوب است و طراحی خاصی ندارد کافی است که با یک پتانسیومتر که نصبت به +vcc و -vcc بسته شده است سطح ولتاژ خروجی انتگرال گیر را برای حذف نویز های دی سی تغییر می دهند .
با سپاس

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
محمد جان سلام و ممنون
در مورد روش دوم كه فرموديد من برداتي از فرمايش شما كردم كه اون رو توي يك تصوير آوردم شكل ببينيد كه برداشتم درست است يا خير و راهنمايي لازم رو مبذول بفرماييد
با تشكر از شما دوست گرامي
1259908091.jpg

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز
بله برداشت شما کاملا درست است و شماتیکی که کشیدی نیز کاملا صیح است البته قابل ذکر است که این روشی که شما ان را رسم کرده اید تنها روش نیست (( البته من همین یک روش را گفتم ))
چون در حوضه dc کار می کنید چندان فرق نمی کند که چگونه بر سطح dc انتگرال گیر تاثیر بگذارید .
بطور مثال می توانید یک پتانسیومتر به همین شکلی که قراردادید نیز در ورودی قرار دهید باز هم با تغییر سیط ولتاژ ورودی ولتاژ خروجی نیز تغییر می کند
یا می توانید از ترانزیستور فت در ورودی استفاده کنید که این نیز امکان پذیر می باشد
یا از تقارن ولتاژ استفاده کنید به هر حال این را می خواهم بگویم که چون در حوضه dc کا می کنید کار سختی نیست و می توانید با روش های گوناگون این کار را انجام دهید ان بستگی به قدرت تزیه و تحلیل شما دارد که چقدر در بایاس کردن تجهیزات تبهر داشته باشید به همان مثالی که ارسال کردم به دقت نگاه کنید می بینید که 3 گراندبالانس متفاوت را قرار دادم ولی کار هرسه انها یکی است انهم تغییر سطح وبتاژ خروجی انتگرال گیر می باشد
با سپاس Mohammad

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان عزیز. میشه لطف کنید وبگید که قسمت گراند بالانس فلزیاب دلتا پالس 2 کجاست .من فلزیاب دلتا پالس 2 را ساختم اما خیلی نا پایداره و وقتی نزدیک زمینش میکنم بیخودی شروع به زر زدن میکنه حتی وقتی یه کوزه سفالی به سیم پیچ نزدیک میکنم صدا میده ومجبورم ولوم تون بیشتر بچرخونم که در نتیجه حساسیتش کم میشه بنظره اساتید محترم این مشکل از گراند بالانس فلز یابمه یا مشکل جایه دیگس ممنون میشم راهنمایم کنید

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام من دلتا پالس رو نساختم نقشه اون ذو هم ندیدم اما تا اونجایی که میدونم این فلزیاب جز فلزیابهای نوع pi محسوب میشه و نباید به چیزهایی مثل سفال حساسیت نشون بده

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
سلام دوست عزیز
بله برداشت شما کاملا درست است و شماتیکی که کشیدی نیز کاملا صیح است البته قابل ذکر است که این روشی که شما ان را رسم کرده اید تنها روش نیست (( البته من همین یک روش را گفتم ))
چون در حوضه dc کار می کنید چندان فرق نمی کند که چگونه بر سطح dc انتگرال گیر تاثیر بگذارید .
بطور مثال می توانید یک پتانسیومتر به همین شکلی که قراردادید نیز در ورودی قرار دهید باز هم با تغییر سیط ولتاژ ورودی ولتاژ خروجی نیز تغییر می کند
یا می توانید از ترانزیستور فت در ورودی استفاده کنید که این نیز امکان پذیر می باشد
یا از تقارن ولتاژ استفاده کنید به هر حال این را می خواهم بگویم که چون در حوضه dc کا می کنید کار سختی نیست و می توانید با روش های گوناگون این کار را انجام دهید ان بستگی به قدرت تزیه و تحلیل شما دارد که چقدر در بایاس کردن تجهیزات تبهر داشته باشید به همان مثالی که ارسال کردم به دقت نگاه کنید می بینید که 3 گراندبالانس متفاوت را قرار دادم ولی کار هرسه انها یکی است انهم تغییر سطح وبتاژ خروجی انتگرال گیر می باشد
با سپاس Mohammad
سلام mr.meeشما خودتون فلزیاب ساختید اگر جوابتون مثبت بود ازبین ساخته هاتون کدوم بهتر جواب داده خودتون از روشی که گفتید استفاده کردید میخوام شروع به ساخت فلزیاب با برد بالای چهارمتر بکنم شما چه پیشنهاد میدید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان باز من امدم.دلتل پالس 2راکه ساختم اعصابما ریخته بهم توهوا خوبه اما وقتی نزدیک زمینش میکنم تو هر وجبش یه جوری ادا و اطفال در میاره قبلا گفتم حتی به کوزه سفالی هم حساسیت نشون میده بنظره شما اشکل مدارم از کجاست.؟بنظره خودم از گراند بالانسشه بنظرتون برا رفع این مشکل چکار بکنم؟لطفا راهنمایی کنید

• Like

john lewis

کاربر vip
کاربر
2009-01-17
93
173
سلام
از اساتید محترم خواهش میکنم اگه امکانش هست سیستم گراند بالانس رو به فلزیاب دلتاپالس موجود در وبلاگ آقا بهنام اضافه کنند چون اصلا ثبات خوبی در خاک نداره حتی اگه قدرت فلزیاب کم بشه باز هم مشکل بی ثباتی وجود داره ممنون میشم کسی کمک کنه

• Like

farza_ab

کاربر
2009-05-25
59
90
همین زمان خواستن یعنی اینکه کارعملی نکرده میره ازرو کتاب مینویسه میاره این حرفا هنگامی ارزش داره که عملن کارشده باشه

بالا