آی پی امداد
abtahi

شناسایی قطعه

Behzad169

کاربر
2023-06-02
4
2
دامغان

پیوست‌ها

• 466.6 کیلوبایت بازدیدها: 16

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
904
1,571
سلام به همه اعضا محترم
این قطعه در قسمت ورودی usb فورمتر برد پرینتر hp هستش کسی میتونه کمک کنه برای شناسایی و همچنین قطعه معادل

سلام
با توجه به اینکه درخواست شما موضوع جدیدی تلقی میشه؛ بهتر بود تاپیک مستقلی برای آن ایجاد می‌کردید.

علی‌ایحال قطعه مورد نظر ظاهرا یه دیود ESD با پارت‌نامبر IP4234CZ6 هست.
دیتاشیت پیوست شد.

پیوست‌ها

Behzad169

کاربر
2023-06-02
4
2
دامغان
سلام
با توجه به اینکه درخواست شما موضوع جدیدی تلقی میشه؛ بهتر بود تاپیک مستقلی برای آن ایجاد می‌کردید.

علی‌ایحال قطعه مورد نظر ظاهرا یه دیود ESD با پارت‌نامبر IP4234CZ6 هست.
دیتاشیت پیوست شد.
سلام
خیلی ممنون از پاسخ شما.
میخواستم بدونم معادلی داره که تو بازار پیدا بشه؟
سوال بعدی اینه که شما چطور پارت نامبر را پیدا کردید من کد روی قطعه را هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. (حداقل یه چیزی هم یاد بگیریم)

AzarElectron

کاربر vip
کاربر
2023-01-08
73
49
54
ارومیه
سلام
خیلی ممنون از پاسخ شما.
سوال بعدی اینه که شما چطور پارت نامبر را پیدا کردید من کد روی قطعه را هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. (حداقل یه چیزی هم یاد بگیریم)
سلام . بغل آی سی CR‌نوشته. اگه آی سی معمولی بود U می نوشت.
ESD‌ها در صورت خرابی، معمولا اتصال کوتاه به زمین میکنن، با مولتی متر چک کنید. در ضمن با خارج کردن این قطعه مشکلی در عملکرد مدار نخواهید داشت و اصولا باید تعویض شود

آخرین ویرایش:

Behzad169

کاربر
2023-06-02
4
2
دامغان
سلام . بغل آی سی CR‌نوشته. اگه آی سی معمولی بود U می نوشت.
EDS‌ها در صورت خرابی، معمولا اتصال کوتاه به زمین میکنن، با مولتی متر چک کنید. در ضمن با خارج کردن این قطعه مشکلی در عملکرد مدار نخواهید داشت و اصولا باید تعویض شود.
بسیار ممنونم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
904
1,571
سلام مجدد
اطلاعی ندارم. معمولا خودم در اینجور مواقع وقتی قطعه رو پیدا نکنم؛ با هماهنگی مشتری سفارش خارج ثبت می‌کنم.

چطور پارت نامبر را پیدا کردید من کد روی قطعه را هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

از روش‌های مختلفی عمل می‌کنم. ابتدا سایتهایی که کد SMD رو دارن چک می‌کنم و اگر به نتیجه نرسم؛ (تو این مورد اینطور بود) کد قطعه بعلاوه پکیج اونو جستجو تا نمونه‌اش رو پیدا کنم و با یافتن قطعه، طبیعتا میشه پارت‌نامبر و دیتاشیت اون رو هم پیدا کرد.

قطعه شما رو تو فروشگاه اسکای‌تک تونستم پیدا کنم؛ اما متاسفانه موجودی‌ش تموم شده.

همانطور که همکاران فرمودند؛ بصورت موقت و تنها برای تست می‌تونید قطعه رو از مدار خارج کنید؛ ولی توجه داشته باشید که نبود اون سیستم شما رو در مقابل ولتاژ گذرا آسیب پذیر می‌کنه.

بالا