آی پی امداد
abtahi

سوختن مکرر IGBT در برد تردمیل

Amin.no

کاربر
2016-03-29
296
366
گیلان
سلام
اگر برد مشابه دارید از سلامت کامل متور مطمئن شوید IGBT استفاده شده مشابه اجی بی تی اصلی نمی باشد از IGBT
FGH60N60SMD استفاده کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید
سلام ممنون درمورد مشابه آی جی بی تی فقط از سایت all transistor استعلام گرفتم پارامتر ها نزدیک هستن ولی خیلی روی پارامتر ها ریز نشدم.
این مدل رو تهیه میکنم و به زودی نتیجه اعلام میشه

Amin.no

کاربر
2016-03-29
296
366
گیلان
درود دوست عزیز بنده هم چندین بار با همین ایراد مواجه شده ام و با تعویض ای جی بی تی دوباره سوخته اند و درنهایت بعد از بررسی کامل موتور مشاهدخ شده موتور درصدی سوختگی داره بخاطر اون ترانزیستور میسوزنه و در نهایت با تعویض موتور ایراد کاملا برطرف گردیده است
یعنی سوختگی سیمپیچ ظاهری داشته؟
چون این موتور مشکلی از نظر توان کاری نداره و کم نمیاره

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
533
334
یعنی سوختگی سیمپیچ ظاهری داشته؟
چون این موتور مشکلی از نظر توان کاری نداره و کم نمیاره
حتی موتورها را با ۱۲ ولت هم راه اندازی میکردم کار میکرد و به همین دلیل به موتور شک نمیکردم اما در نهایت معلوم می شد علت سوختن ای جی بی تی کشیدن امپر زیاد در زیر بار باعث می شد که ترانزیستور بسوزه حتی ترانزیستور ۴۰ امپری هم گذاشتم سوخت

Amin.no

کاربر
2016-03-29
296
366
گیلان
با سلام خدمت دوستان عزیز
از IGBT 60N60SMD گویا اورجینال یا های کپی میباشد استفاده کردم برد سایر قطعات به دقت چک شده فقط خازن ۴۷۰ میکرو 400v که به خروجی IGBT نصب شده مشکوک هستم و فقط 330 میکرو موجود دارم. عملکرد این خازن چیه ؟ افت ولتاژ روی موتور جبران میکنه؟ ممکنه خرابی این موجب خرابی IGBT بشه؟ شارژ و دشارژ تست کردم اما خازن سنج بنده نمیتونه این ظرفیت رو بسنجه.

همین روزها برای نصب و تست برد میرم و نتیجه هم اعلام میشه لطفا قبلش همکاری بشه ..... ممنون

Amin.no

کاربر
2016-03-29
296
366
گیلان
سلام. برد نصب شد جریان کشی در حالت بدون بار از ۳.۵ بیشتر نمیشه
غلطک ها قبلا روغنکاری و سرویس شده اند
برای تست یک نفر با وزن ۱۱۰ کیلو وقتی روی تردمیل قرار گرفت جریان تا ۱۰ آمپر بالا رفت و IGBT گرم شد . دلیل خرابی های قبلی هم همین بوده‌
یجای کار میلنگه

پیوست‌ها

• 226.2 کیلوبایت بازدیدها: 8

Amin.no

کاربر
2016-03-29
296
366
گیلان
قبل از تعویض IGBT تسمه نقاله کهنه رو تعویض کنید ، عمر مفید ۵ سال است اگه تسمه کهنه باشد با روغنکاری هم جواب نمی دهد و فشار به موتور و برد می آورد . مطمئن باشید دیگه نمیسوزه
درود. این دستگاه سه سال کار نکرده . تسمه نقاله خراب باشه باید حالت عادی هم جریان مضاعف بکشه . فقط وقتی بار میاد روی نقاله جریان غیرعادی میکشه.

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
510
1,016
سلام . نیم نگاهی هم به ایسی درایور ای جی بی تی داشته باشید و قطعاتی که در میسر این دو قرار دارند(دیتاشیت درایور رو دانلود کنید و مدار پشتنهادی رو ببینید و قطعات مربوط رو بررسی کنید) چون یک بار سوخته امکان داره به این قطعات اسیب وارد شده باشه . سعی کنید تحلیلی مشکل رو متوجه بشید ببینید دفعه ی اول به چه علت مشکل پیدا کرده و اون رو حل کنید. خازن های الکترولیت کوچک هم باید تست بشن چون خرابی مشهودی ندارن.
این ها جدا از وجود مشکل مکانیکی هست در صورت وجود این نوع مشکل هر چقدر هم تلاش کنید بی نتیجه هست چون منبع مشکل جای دیگه ای هست.

بالا