آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوختن مکرر ماسفت برد تردمیل

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
106
43
با عرض سلام خدمت اساتید.سه بار ماسفت تعویض شد ولی بعد از مدتی سوخت.فک کردم مشکل جریان کشی موتور است ولی با آمپرسنج آمپر گرفته شد.به محض زیاد شدن آمپر از ۶ ماسفت میسوزه در حالی که دیتاشیت ماسفت ۱۴آمپراست شماره ماسفت فک کنم irf450 است آمپر نامی موتور ۹ آمپر است لطفاً راهنمایی بفرمایید.سپاسگزارم

پیوست‌ها

• 240.1 کیلوبایت بازدیدها: 37

mohsen74

کاربر vip
کاربر
2013-01-27
16
14
ثانیا از رو دیتا شیت درایور تا حدودی میشه ترانزیستور چه نوعی است درایور igbt فرق میکنه با موسفت درضمن کیفیت تصویر پایینه یک کاری بکن

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
با عرض سلام خدمت اساتید.سه بار ماسفت تعویض شد ولی بعد از مدتی سوخت.فک کردم مشکل جریان کشی موتور است ولی با آمپرسنج آمپر گرفته شد.به محض زیاد شدن آمپر از ۶ ماسفت میسوزه در حالی که دیتاشیت ماسفت ۱۴آمپراست شماره ماسفت فک کنم irf450 است آمپر نامی موتور ۹ آمپر است لطفاً راهنمایی بفرمایید.سپاسگزارم
درود،
بهتر هست از ماسفت های اصل و تایوانی استفاده کنید نه ماسفت های کپی بنجل.
ضمن اینکه بنظر میرسه مقاومتی رو اتصال کوتاه کردید.

mohsen74

کاربر vip
کاربر
2013-01-27
16
14
داریور هر چی باشه ترانزیستور همونه درایوigbt ترانزیستور igbtمیخواهدتودیتا شیت نوشته حداقل شماره درایوررابفرست تا درست راهنمایی بشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پاپ

پاپ

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-21
106
43
بابت این همه محبت سپاسگزارم.در مورد بی کیفیت بودن عکس عذر میخواهم در اسرع وقت عکس جدید بارگذاری میشه.بعداز تعویض ماسفت دستگاه چند روزی با سرعت کم کار می‌کند در دور بالا ماسفت میسوزه.ماسفت اولیه ندارم ولی شمارش irf450 بود که دیتاشیت نوشته بود ماسفت سری n.ضمنا اگه درایو سوخته باشه فک نکنم تردمیل چندروز کار کنه
ضمنا متوجه ماسفت اصلی وبدلی نمی‌شم.منم فک میکنم شاید ماسفت ها اصلی نباشن
برد دست نخورده و هیچ مقاومت سوخته ای نداشتم.سپاس از همه سریعا دستورات شما انجام میشه ونتیج۶ اطلاع میدم خدمتتان

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
درود اول باید از سالم بودن ترانزیستور نو خریداری شده اطمینان حاصل کنی چون ترانزیستور ماسفت بدل در بازار زیاد است موقع خرید از فروشنده بخواهید نوع مرغوب و اورجینال بده

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
بعد از اطمینان حاصل کردن ترانریستور اورجینال حتما از لامپ تست استفاده کنید اگر اتصال داشته باشد لامپ روشن می شود

بالا