آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: سوالاتي در مورد نصب کولر گازي اسپليت ال جي مدل LG TV246STQ

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام اقا رضا اینطور نیست که کارت را پر کرده و دیگه نمیشه به شرکت تماس گرفت
پر کردن کارت بدون نصب خودش خلاف مقررات برای نماینده هست
شما تماس بگیر ببین چی میگن

حق با آقای محمودیه
این قیمتی که بهتون داده رو بدید بعد ازش به همون مبلغ فاکتور بخواین
بهش بگین که درصورتی بهتون مبلغ رو پرداخت میکنم که فاکتورش رو هم بهم بدین
با داشتن فاکتور میتونین ازش شکایت کنین که چرا اینقدر هزینه شده
ایشون یه بار بابت پر کردن کارتتون هزینه نصب رو از شرکت گرفته
پس بلطبع نباید هزینه نصب ازتون بگیره

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,682
176,850
iRanTK.iR
سلام اقا رضا اینطور نیست که کارت را پر کرده و دیگه نمیشه به شرکت تماس گرفت
پر کردن کارت بدون نصب خودش خلاف مقررات برای نماینده هست
شما تماس بگیر ببین چی میگن

حق با آقای محمودیه

سلام

با تشکر از دوستانيکه راهنمايي کردند ، البته حق با شماست ، اما من هدفم بيشتر اين هست که خودم نصب کنم و يک چيزي ياد بگيرم تا اينکه بدم شخص ديگه اي برام نصبش کنه ، فکر مي کنم اکثر کسانيکه يک مقداري کار فني انجام ميدند حس منو داشته باشند و دوست ندارند اينطور کارها رو به شخص ديگه اي واگذار کنند .

در هر صورت لوله ها رو گرفتم ، شخصي هم که ازش لوله ها رو خريدم گفت فردا بيا بهت خم کن لوله بدم تا بتوني راحت لوله ها رو خم و نصب کني ..... فردا ظهر لوله ها رو ميبندم ببينم چي ميشه / يا حق

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
حق با آقای محمودیه

به نام خدا
دوست عزیز ادم اگر بخواد شکایت هم بکنه یه دویست سالی زمان میبره تا بخواد ثابت بشه که........:puke:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
به نام خدا
دوست عزیز ادم اگر بخواد شکایت هم بکنه یه دویست سالی زمان میبره تا بخواد ثابت بشه که........:puke:

منم میگم برای اثباتش فاکتور بگیره
اتحادیه ها و اصناف پیگیری میکنند
اصلا یکی از وظایف اتحادیه همینه

• Like

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,422
5,467
سلام

با تشکر از دوستانيکه راهنمايي کردند ، البته حق با شماست ، اما من هدفم بيشتر اين هست که خودم نصب کنم و يک چيزي ياد بگيرم تا اينکه بدم شخص ديگه اي برام نصبش کنه ،فکر مي کنم اکثر کسانيکه يک مقداري کار فني انجام ميدند حس منو داشته باشند و دوست ندارند اينطور کارها رو به شخص ديگه اي واگذار کنند .

در هر صورت لوله ها رو گرفتم ، شخصي هم که ازش لوله ها رو خريدم گفت فردا بيا بهت خم کن لوله بدم تا بتوني راحت لوله ها رو خم و نصب کني ..... فردا ظهر لوله ها رو ميبندم ببينم چي ميشه / يا حق
با سلام وتشکر
دقیقاً زدی تو خال!!!مطمئن هستم و مطمئن باشید که خودتون میتونید نصب کنید ولی قبلش اطلاعات خودتون رو کامل کنید.من تا حدودی با چیلرهای تراکمی سرو کار دارم.در بعضی از موقعیت ها که امکان وکیوم نیست مثل زمانی که مثلاً گاز تو رسیور محبوسه و شیر روی رسیور آبند نمیشه و بخواییم فرضاً ف ل تر درایر رو عوض کنیم،در این حالت چون شیر کامل آبند نیست اگه وکیوم کنیم گاز داخل رسیور خالی میشه.در این جور مواقع میایم شیر شارژ کمرسور هم میبندیم و بعد از تعویض ف ی لت ر پیچهای درب پوش رو کمی شل میزاریم و خط شارژ کمپرسور رو باز میکنیم این کار باعث میشه که گاز هوارو هل بده و از لای درز پیچ فی ل تر خارج بشه و در حین این که داره گاز میاد پیچش رو سفت میکنیم.البته اگه ف یل ت ر درایر والو سوزنی داشته باشه که دیگه کار راحت تره پیچها رو کامل سفت میکنیم و سوزن والو رو فشار میدیم.
سرتون رو درد آوردم،منظورم این بود که به نظر اساتید آیا نمیشه در اسپیلت لوله کشی رو انجام داد و شیر برگشت گاز بسته باشه و شیر رفت رو باز کنیم و مهره شیر برگشت رو شل بزاریم تا گاز هوا رو هل بده بیرون و بعد مهره رو ببندیم و بعد شیر برگشت رو باز کنیم.البته به شرطی که داخل رسیور و کمپرسور گازشارژ شده باشه.و بازهم البته در انتهاي كار چون كمي گاز خالي شده بايد كمي گاز شارژ كنيد.

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام وتشکر
دقیقاً زدی تو خال!!!مطمئن هستم و مطمئن باشید که خودتون میتونید نصب کنید ولی قبلش اطلاعات خودتون رو کامل کنید.من تا حدودی با چیلرهای تراکمی سرو کار دارم.در بعضی از موقعیت ها که امکان وکیوم نیست مثل زمانی که مثلاً گاز تو رسیور محبوسه و شیر روی رسیور آبند نمیشه و بخواییم فرضاً ف ل تر درایر رو عوض کنیم،در این حالت چون شیر کامل آبند نیست اگه وکیوم کنیم گاز داخل رسیور خالی میشه.در این جور مواقع میایم شیر شارژ کمرسور هم میبندیم و بعد از تعویض ف ی لت ر پیچهای درب پوش رو کمی شل میزاریم و خط شارژ کمپرسور رو باز میکنیم این کار باعث میشه که گاز هوارو هل بده و از لای درز پیچ فی ل تر خارج بشه و در حین این که داره گاز میاد پیچش رو سفت میکنیم.البته اگه ف یل ت ر درایر والو سوزنی داشته باشه که دیگه کار راحت تره پیچها رو کامل سفت میکنیم و سوزن والو رو فشار میدیم.
سرتون رو درد آوردم،منظورم این بود که به نظر اساتید آیا نمیشه در اسپیلت لوله کشی رو انجام داد و شیر برگشت گاز بسته باشه و شیر رفت رو باز کنیم و مهره شیر برگشت رو شل بزاریم تا گاز هوا رو هل بده بیرون و بعد مهره رو ببندیم و بعد شیر برگشت رو باز کنیم.البته به شرطی که داخل رسیور و کمپرسور گازشارژ شده باشه.و بازهم البته در انتهاي كار چون كمي گاز خالي شده بايد كمي گاز شارژ كنيد.

دوست عزیز اگر به مطالب قبل توجه کرده باشی متوجه میشی که گاز کولر مورد نظر یک نوع گاز ترکیبی هستش " R410" و اون گازی که شما توی چیلر مصرف میکنی "R22" که خودش یک نوع گاز مستقل هستش
حالا فرق این دو گاز چیه : وقتی شما توی یک سیستم برودتی که با گاز 22 کار میکنه نشتی داشته باشی و گاز کمی از سیستم خارج شده باشه شما میتونید شارژ گاز مجدد کنید ولی در سیستمی که با گاز 410 کار میکنه نشتی داشته باشید ، اصولش اینه که باید گاز کامل خالی بشه و مجددا وکیوم و شارژ گاز بشه چون این گاز ترکیبی از دو نوع گاز هستش و شما نمیدونید کدوم گاز کمتر و کدوم گاز بیشتره
موفق باشید

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,422
5,467

دوست عزیز اگر به مطالب قبل توجه کرده باشی متوجه میشی که گاز کولر مورد نظر یک نوع گاز ترکیبی هستش " R410" و اون گازی که شما توی چیلر مصرف میکنی "R22" که خودش یک نوع گاز مستقل هستش
حالا فرق این دو گاز چیه : وقتی شما توی یک سیستم برودتی که با گاز 22 کار میکنه نشتی داشته باشی و گاز کمی از سیستم خارج شده باشه شما میتونید شارژ گاز مجدد کنید ولی در سیستمی که با گاز 410 کار میکنه نشتی داشته باشید ، اصولش اینه که باید گاز کامل خالی بشه و مجددا وکیوم و شارژ گاز بشه چون این گاز ترکیبی از دو نوع گاز هستش و شما نمیدونید کدوم گاز کمتر و کدوم گاز بیشتره
موفق باشید
با سلام وتشکر
در این زمینه اطلاع نداشتم!!!
  یک سوال دیگه دارم.البته اگه به این تاپیک مربوط نمیشه پوزش میخوام.روی بدنه اسپیلتی نوشه شده که مثلاً در حالت سرمایی 10آمپر جریان میکشه، پایین بودن دمای محیط چقدر میتونه روی این مقدار تاثیر بزاره؟چون روی بدنه اسپیلت کنوود 18000نوشته بود 10آمپر ولی دمای محیط پایین بود من آمپر گیری کردم 6.5آمپر بود ولی کولر داشت کار عادی خودشو میکرد.سوال دیگه این که آیا موقع وکیوم کردن گاز اسپیلت داخل کمپرسور و کندانسور باید آمپر بالا بره یا پایین بیاد.چون توی چیلر آمپر بالا میره ولی من همین اسپیلت رو تست کردم آمپر از 6.5 قبل از وکیوم رسید به 4.7!!!البته برای این که مطمئن بشم اصلاً گاز وکیوم شده لوله رو باز کردم که هیچ گازی خارج نشد وبعد از بستن مهره و وکیوم با دستگاه ،کولر درست کار میکنه.
با تشکر

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام وتشکر
در این زمینه اطلاع نداشتم!!!
یک سوال دیگه دارم.البته اگه به این تاپیک مربوط نمیشه پوزش میخوام.روی بدنه اسپیلتی نوشه شده که مثلاً در حالت سرمایی 10آمپر جریان میکشه، پایین بودن دمای محیط چقدر میتونه روی این مقدار تاثیر بزاره؟چون روی بدنه اسپیلت کنوود 18000نوشته بود 10آمپر ولی دمای محیط پایین بود من آمپر گیری کردم 6.5آمپر بود ولی کولر داشت کار عادی خودشو میکرد.سوال دیگه این که آیا موقع وکیوم کردن گاز اسپیلت داخل کمپرسور و کندانسور باید آمپر بالا بره یا پایین بیاد.چون توی چیلر آمپر بالا میره ولی من همین اسپیلت رو تست کردم آمپر از 6.5 قبل از وکیوم رسید به 4.7!!!البته برای این که مطمئن بشم اصلاً گاز وکیوم شده لوله رو باز کردم که هیچ گازی خارج نشد وبعد از بستن مهره و وکیوم با دستگاه ،کولر درست کار میکنه.
با تشکر

معمولا اعدادی که روی بدنه کولر ها نوشته برای کارکرد در شرایط جوی خاص یا همون آزمایشگاهی هستش
ولی آمپر نباید زیاد تولرانس داشته باشه البته اینها همه در شرایطی هستش که تمام قطعات درست کار کنه
در مورد قسمت دوم سوالت متوجه نشدم منظورت چیه ولی در زمان وکیوم تمام وسایل برودتی تراکمی یه جور وکیوم میشن

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,794
25,744
با درود ///دوستان توجه كنيد كه بقول اقا رضا هزار تا بامبول در ميارند تا كوش مشتري را با نصف سرش ببرند اين شركت هاي داخلي همين گلد ايران نيست تمام شركتها همينطوره / من پارسال يدونه كولر واسه خونه ميخواستم بخرم حساب كه كردم كولر ال جي 24000 را بهم قيمت دادن حدود 3 ميليون با خرج و برجش حدود 3400 در ميامد كه منصرف شدم و بعدش يكي از دوستان بهم پيشنهاد كردش كه از بانه بخرم ما هم رفتيم بانه و به جاي يك كولر بعلت ارزاني حدود 40 درصدي خيلي چيزياي ديگه هم خريديم كولر ميتسوبيشي 24000 همراه با 8 متر لوله مسي و گاز فابريك ميتسوبيشي و موتور ميتسو ژاپن بقول فروشنده موتور بزرگ و پايه واسه پشت بام و كنترل و ***** اضافي 1سال گارانتي بي قيد و شرط تعويض و...خريدم 1800 در صورتي كه يك سروگردن از كولرهاي ال جي هم سره برچسب انرژي هم رده ++aهستش به قول فروشنده aپلاس هستش و از رده aالجي خيلي كم مصرفتره يكي از دوستان هم با يك موتور يخچال امد و لوله ها و ..را وكيوم كرد ونصبش كرد خداييش پولي هم از من نگرفت ///به شما و ديگر دوستان توصيه ميكنم واسه خريد يه سر به بانه بزنيد

• Like
بالا